Olympus µTough 8000 incelemesi Her şartta çekim

CHIP ONLINE Notu
85
  • Zor koşullara dayanıklı
  • Tatminkar fotoğraf kalitesi
  • İmaj sabitleme
Özetle

Düşmelere ve suya dayanıklı yapısıyla güven veren bu makineyi çekim yapması için küçük çocuğunuza bile gönül rahatlığıyla verebilirsiniz.

-10 derecede çalışabildiği gibi, 10 kg'lık basınca dayanabiliyor.

Özellikle su altı gibi zor koşullarda fotoğraf çekmek için çok ideal bir ürün.

Dijital fotoğraf makineleri belli bir teknik seviyeye ulaştı. Artık üreticiler farklı segmentler için ürettikleri değişik modellerle kendilerinden söz ettiriyor. Olympus Türkiye tarafından Test Merkezi'mize yollanan µTough 8000, firmanın oldukça ilgi çekici bir ürünü. Zira Tough ailesindeki fotoğraf makineleri bildiğiniz gibi zor doğa şartlarına dayanıklı olarak üretiliyor.µTough 8000 de bu anlamda oldukça iddialı. -10 derecede çalışabildiği gibi, 10 kg'lık basınca dayanabilen ve 10 m'ye kadar su geçirmeyen kompakt fotoğraf makinesi, 2 m'den düşürseniz bile başının çaresine bakabiliyor. Genel yapısı itibariyle ürünü elinize aldığınızda zaten "tank gibi" olduğunu hemen fark ediyorsunuz. Yeterli ışık altında gayet başarılı bir fotoğraf kalitesi sunan makine, 12 Megapiksel çözünürlüğe ve optik imaj sabitleme özelliğine sahip. Saniyede 30 karelik sesli VGA video kaydı sayesinde özellikle denizde ya da havuzda başarılı çekimler yapmak mümkün. 35 mm eşleniği olarak 28-102 mm'ye denk gelen lens, makinenin genel boyutları dikkate alındığında oldukça cazip bir fokal uzunluk aralığı sunuyor.

Olympus µTough 8000 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Olympus µTough 8000
Ürün Türü Kompakt Fotoğraf Makineleri
CHIP Online Notu 85
Üretici Olympus
Teknik Detaylar
Algılayıcı 1/2.33 '' CCD, 12.7 Megapiksel
Maksimum çözünürlük 3968 x 2976
Lens 5-18.2 mm (28 - 102mm), F3.5-5.1
Bellek 45 MB, MicroSD-xD kart
LCD 2.7", 230.000 piksel
Boyutlar ve ağırlık 95 x 61.7 x 21.5 mm-182 gr

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

fiyat nedir ?

EVET FİYAI NEDİR SU ALTI CEKİMLERİ İCİN OLDUKCA GÜZEL

Bu makineyi Ingiltereden aldim(siyah rengini),Cok kullanisli ve cok dayanikli.Ozellikle su alti fotograflari harika.(filimde cekilebilir) Ingilterede satis fiyati 299 pound.Su anda 250 pounda kadar bulunuyor.yani turk lirasi ile 600tl. Tavsiye ederim

Bende kullanıyorum gecen yaz aldım. Denizde kullanımı süper herkes dumur oluyor. Milliet pilajda birbirini çekerken sen elinde makina ile denizin içinde ister balıkları çek istersen su içinde arkadaşlarını. Makina çok ilgi görüyor. Çelik bir kasası var. Makina süper diyebilirim. Panoromik çekim. vs vs bu makina için olympus internet sitesi var. oradaki videoları mutlaka seğretmelisiniz .

iyi hoşta fiat ne alınırmı alınmazmı o zaman karar verelim

Sen de yorum yaz

Turhost