Panasonic FS133 incelemesi Tam otomatik

CHIP ONLINE Notu
85
  • Editörün Seçimi
Özetle

Kompakt bir makine ile hem kaliteli fotoğraflar çekip hem de HD Ready video kaydetmek istiyorsanız Lumix FS33 tam size göre.

720p HD Ready görüntü kalitesinde saniyede 30 kare ile çekim yapabiliyor.

14.1 megapiksel çözünürlüğü destekleyen FS133, dokunmatik ekranlı bir ürün.

Panasonic'in yeni piyasaya sürülen dijital kompakt fotoğraf makinesi 35 mm'lik bir fotoğraf makinesinde, 28 mm'lik bir açıya eşdeğer lensleri ve 8x optik yakınlaştırma özelliği sayesinde 224 mm'e eşdeğer bir açıya ulaşıyor. 0,35 saniye açılma süresine sahip olan ürün yine 0,97 saniye içerisinde de kullanıma hazır hale geliyor. 14.1 megapiksel çözünürlüğü destekleyen cihaz CCD algılayıcı kullanıyor. FS serisine eklenen yeni kardeş, akıllı sahne seçim özelliği sayesinde kullanıcılarına hızlı ve güzel fotoğraf çekme olanağı tanıyor. Ürünün üzerinde yer alan iA( intelligent auto) tuşu, nesnelerin hareketine göre ışık hassasiyetini otomatik olarak ayarlıyor. Bu sayede sahne ayarlarına her zaman geri dönüp tekrar tekrar ayarlama gereksiniminiz kalmıyor. FS33'ün 3" dokunmatik akıllı LCD ekranı ile geniş görüntü elde etmekle kalmıyorsunuz, ayarları da hızlı bir şekilde dokunarak düzenleyebiliyorsunuz. Lumix'in video çekim özelliğinden de bahsetmek gerek. Bu bağlamda ürünün 720p HD Ready görüntü kalitesinde saniyede 30 kare ile çekim olanağı sunduğunu da belirtelim. Panasonic, ürünle birlikte PhotoFunStudio yazılımını da ücretsiz sunuyor.

Panasonic FS133 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Panasonic FS133
Ürün Türü Kompakt Fotoğraf Makineleri
CHIP Online Notu 85
Üretici Panasonic
Teknik Detaylar
Ekran 3.0" TFT LCD Dokunmatik
Görüntü boyutu 4320 x 3240 (14M)
Video çekim 30 FPS, 1280 x 720
Lens 8x optik zoom, 28-224 açı
Bellek 40 MB dahili, 4 GB SD
Ağırlık 140 gram

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bende TZ10 var, videoda üstüne yok, gerçekten full-hd kıvamında hd video kaydediyor, Leica lens çok iyi yalnız sensör kalitesi vasat, yine de iyi makine...

"Panosonic" nedir? Yeni marka mı çin malı çakma mı. Dikkat lütfen.

Arkadaşım Panasonic Japon malıdır , sony elektronik konusunda Sony ile kafa kafaya gider

Sen de yorum yaz