Panasonic Lumix DMC-FS10 incelemesi Panasonic Lumix DMC-FS10: Her cebe sığar

CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

Kompakt sınıfın başarılı bir temsilcisi olan bu makine, tatminkar bir fiyat/performans oranı sunarak beğenimizi kazanmayı başardı.

Yuvarlak hatları ve metalik gövdesiyle şık bir görünüme sahip

Kompakt dijital fotoğraf makinelerinin ulaştığı seviye gerçekten de şaşırtıcı. Günümüzde pantolon cebinize sığabilecek bir makineyle gayet tatminkar fotoğraf hatta video çekimleri yapmak mümkün. Panasonic Türkiye tarafından Test Merkezi'mize yollanan 12 Megapiksel çözünürlüklü Lumix DMC-FS10, bu tanıma uyan, üstelik kesenizi yakmayan bir fotoğraf makinesi. Makinenin zum aralığı, pratikte oldukça işe yarayabilecek bir bölgeyi kapsıyor. Ayrıca Panasonic markasını rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerden biri olan Mega O.I.S. yani gelişmiş optik imaj sabitleme özelliği, bu modelde de mevcut. Geniş açıda F2.8'lik diyafram aralığı size loş ışık şartları altında avantaj sağlarken, Leica imzalı lens, fotoğraflarınızda elde edeceğiniz yüksek kalitenin bir anlamda garantisi oluyor. Yuvarlak hatları ve metalik gövdesiyle şık bir görünüme sahip olan Lumix DMC-FS10, genel olarak oldukça derli toplu bir tablo çiziyor.

Panasonic Lumix DMC-FS10 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Panasonic Lumix DMC-FS10
Ürün Türü Kompakt Fotoğraf Makineleri
CHIP Online Notu 85
Üretici Panasonic
Teknik Detaylar
Algılayıcı 1/2.33" CCD 12.7 Megapiksel
Maksimum çözünürlük 4000 x 3000, 1280x720@25FPS
Lens 28-140mm (5x), F2.8-6.9
LCD 2.7", 230.000 piksel
Bellek ve Pil SD/SDXC, 40 MB dahili, Şarj edil. Li-Ion
Boyutlar ve Ağırlık 98 x 55 x 24 mm, 125 gr (pil hariç)

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Makinayı 1 yıldır kullanıyorum çok memnunun ,resimlerin kalitesi mükemmel noise oranu düşük harika bir makine ,daha önceki makinamı noise oranı yüksek olduğu için (casio ex-z90) bunu aldım çok memnunum :) foroğraf renkleri çok canlı ve gerçekçi

Bizde bu makineyi uzun süredir kullanıyoruz video çekimi harika yalnız videoyu HD çekerken hep 8 dk. lık süre veriyor bunun sebebi nedir ? slowmontion oynatma falan var çok güzel tek eksiği panaromik çekimin olmaması.

Sen de yorum yaz