Plantronics BackBeat Go 600 İnceleme

Plantronics'in yeni gezgin kulaklığı BackBeat Go 600 performansı nasıl? İnceledik!

CHIP Online Notu 82
  • Çoklu eşleşme
  • Pil ömrü
  • Pratik kullanım
  • Ses kalitesi
  • Taşıma çantası
  • Bas seslerde zayıf
  • Uzun kullanımlarda rahatsız edebilir

Plantronics, ses kalitesiyle zaten müzikseverlerin yakından tanıdığı bir marka. Gerek kulak içi gerek kulak üstü kullanım şekillerine göre çok sayıda kulaklığı bulunan Plantronics, geçtiğimiz mayıs ayında yeni modeli BackBeat Go 600'ü ülkemizde satışa sunmuştu. Rahat görünümlü kulak üstü yastıkları, çift telefon desteği getirmesi ve kulak üstü kontrol mekanizmasıyla dikkat çeken kulaklık ne kadar iyi, neler sunuyor ve fiyatı ne kadar? Hepsinden bu incelememizde bahsedeceğiz.

BackBeat Go 600 rahat mı?

BackBeat Go 600 rahat mı?

BackBeat Go 600, orta sınıf olduğu kadar orta menzilli bir kulaklık seti. Öncelikle bunu söyleyebilirim. 40 mm'lik kulak ünitelerine sahip olan cihaz, her ne kadar yastıklarıyla başınızda rahat dursa da, uzun kullanımlara uygun değil. Özellikle şu anki gibi yaz aylarında da dış kullanımlarda terletebiliyor. Elbette ter konusu bu tür kulaklıklar için ortak parantez diyebiliriz.

Elimde haki renkli bulunsa da, siyah, lacivert ve gri renklerle de bulunabilien BackBeat Go 600, sağlam ve esnek bir kulaklık oluyor. Kutu içeriğinde getirdiği taşıma kılıfıyla da yanınızda taşıyabileceğiniz kulaklık, Bluetooth olarak kullanıldığı gibi isteğe bağlı olarak kablolu da kullanılabiliyor. Kutu içeriğinde kablosunu getiriyor.

Kulaklığın bir yüzünde şarkılar arasında geçiş yapabileceğiniz kontrol mekanizmaları konumlandırılmış. Bunları kullanarak şarkıyı değiştirebiliyor veya durdurabiliyorsunuz.

BackBeat Go 600 performansı nasıl?

BackBeat Go 600 performansı nasıl?

BackBeat Go 600, keyifli bir ses performansı sunuyor. Bluetooth üzerinden kalite ve sinyalinde hissedilir ölçüde bir düşüş olmaksızın tutarlı ve net bir ses sağlayabiliyor kulaklık. Geçtiğimiz yılın 500 serisine oranla ses konusunda iyileştirme gözlemlediğimiz cihaz, enstrüman ve vokal seslerinde iyi bir grafik çiziyor. Bas konusunda ise büyük beklentileri karşılamayacaktır.

Telefon görüşmeleri için ise rahat kullanılabilen BackBeat Go 600, eş zamanlı olarak iki cihaza bağlanmasıyla da çoklu cihaz kullananlar için ideal duruyor.

BackBeat Go 600'ün ses yalıtımı sınırlı. Ancak yine de muadil kulak üstü veya kulak içi alternatiflere göre daha fazla olduğunu söyleyebilirim. Özellikle gürültünün yoğun olduğu Mecidiyeköy'de denediğim kulaklık, dış kullanımlarda kendinden memnun bırakıyor.

BackBeat Go 600'ün pil performansından da bahsedersem, 18 saate kadar kullanım sağlamasıyla etkili olduğunu söyleyebilirim. Aralıksız 18 saati bulmanız zaten oldukça zor. Bu anlamda tek şarjla uzun bir kullanım imkanı tanıyor. Şarjı tam olarak bittiğindeyse, yaklaşık 1,5 saat içinde tam kapasite doldurabiliyorsunuz.

Özetle

BackBeat Go 600, orta sınıf, performansa odaklanan ve geçen yıl gelen 500 serisine oranla hafif iyileştirmeler alan bir kulaklık oluyor. Bu açıdan dengeli bir model olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Özellikle pil performansıyla iyi duran kulaklık, genel olarak rahat bir kullanım sağlıyor. Ancak uzun süre kullandığınızda kulaklarınızda baskı yaratabiliyor. BackBeat Go 600'ün fiyatı ise 400 TL dolaylarında.

Kimler Almalı

BackBeat Go 600, ses konusunda özellikle vokal ve enstrümantal anlamda keyifli performans arayan, kulaklığı sürekli şarj etmek istemeyen ve pratik bir kulaklık bekleyenlere hitap ediyor.

Alternatifleri

Plantronics BackBeat Go 600'e alternatif olarak fiyatı düşen BackBeat 500 modeline de bakabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Ürün Modeli Plantronics BackBeat Go 600
Ürün Markası Plantronics
CHIP Online Notu
82
Tip Kulak üstü
Bağlantı Kablosuz
Sürücüler 40 mm
Frekans Tepkisi 50 – 20.000 Hz
Hassasiyet 92 dB
Dinleme Süresi 18 saate kadar
Bekleme Süresi 20 güne kadar
DeepSleep 6 aya kadar
Şarj Süresi 90 dakikaya kadar
Menzil 10 metre
Bağlantılar Bluetooth 4.1, microUSB
Ağırlık 175 gr.
Okuyucu Yorumları