POWERQUEST DRIVE IMAGE 7 incelemesi Powerquest Drive Image 7

Önemli verilerinizi korumanın en iyi yolu sabit disk bölümlerinin sektör sektör kopyasını almaktan geçer.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
69
Hızlı ve stabil, ancak çok fazla yer kaplıyor:Önemli verilerinizi korumanın en iyi yolu sabit disk bölümlerinin sektör sektör kopyasını almaktan geçer. Ancak Windows çalışırken bunu yapabilmek pek o kadar da kolay değildir. Dolayısıyla Windows’un rahat ortamından ayrılıp tüm yedeklemeyi DOS altından yapmanız gerekir.Ya da Drive Image 7 kullanarak bunu Windows altından gerçekleştirebilirsiniz. Her ne kadar Acronis True Image bu özelliği kullanıcılara daha önceden sunmuş olsa da Drive Image 7, bunun üzerine rakibinde bulunmayan bir doğrulama özelliği ekliyor. Ayrıca herhangi bir Drive Image dosyasını sanal bir sürücü olarak göstererek XP tarzı arabirimi ile dosya ve klasörleri geri alma işlemini de eski sürümlerden farklı olarak ana program penceresi üzerinden gerçekleştirebiliyor. Daha gelişmiş kurtarma seçenekleri sunan Drive Image 7, bir XP bölümünü de rakibi Acronis True Image’in neredeyse yarısı kadar bir sürede tamamlayabiliyor. Tüm gelişmiş özelliklerine rağmen Microsoft'un .Net framework’üne ihtiyaç duyuyor.
Özetle

PowerQuest'in en son sürüm sabit disk yedekleme yazılımı Windows altından çalışabilme özelliği ile rakibinin takipçisi oluyor. Ancak yeni özellikleri ve iki kat hızlı çalışması ile öne geçmeyi başarıyor. Tek sorunu .Net framework gerektirmesi.

POWERQUEST DRIVE IMAGE 7 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli POWERQUEST DRIVE IMAGE 7
Ürün Türü Güvenlik Yazılımları
CHIP Online Notu 69
Üretici Powerquest

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

düşük ram lerde bilgisayarı çok yavaşlatıyor gereksiz aslında

.Net framework gereksinmesi neden sorun olarak yazilmis acaba ? Yakinda .NET framework gerektirmeyen yazilim kalmayacak, o zaman ne diyecek editorler, durun ben soyleyeyim: .NET framework kullanmasinin avantajlarindan bahsedecekler.

ASLINDA HİÇTE ZORDEYİL ÖYLE KAFA YORUCAK KORKACAK BİŞEYYOK BENCE DENEDİM VE KULLANIYORUM EVET BİRAZ YER KAPLIYA BİLİYOR İMAJLAR AMA GERÇEKTEN MÜKEMMEL GEREKSİNİMLERİ OLUCAK TABİ BU TÜR NİMETLERİN DEĞERİNİ BİLMEK LAZIM GERÇEKTEN GÜZEL m.can

2 senedir kullanıyorum.Acronics,nortonmuş bana göre hava civa.10 Mb küsürlük bootable versiyonu var her derde deva.

arkadaşlar pc nin komple yedeğini almak istiyorum da bu yazılım karşıma çıktı. full versiyon kullanan var mı? memnun mu acaba?

Sen de yorum yaz