PQI SSD S532-E incelemesi Turbo mod'lu

Turbo mod'lu SSD disk

Oynat PQI SSD S532-E Uygun fiyatına karşın tatminkâr performans, disk kutusu ve dönüştürme kiti sunan PQI, TurboHDD yazılımı ile beğenimizi kazandı.
CHIP ONLINE Notu
85
  • Uygun Fiyat

Özellikle depolama birimleri konusunda çok başarılı ürünleriyle yakında tanıdığımız PQI, 40 GB'lık SSD diski S532-E ile Test Merkezi'mize konuk oldu. Diski 2.5"lik bir sabit disk kutusunda gönderen firma bununla birlikte SSD disklerin 3.5"lik yuvalara takılamadığı için bir dönüştürme kitini de kutuya dahil ederek takdirimizi kazandı. İlk olarak SATA arabirimi üzerinden sistemimize takıp denediğimiz PQI, okuma testinde saniyede ortalama 214 MB ile fiyatına göre mükemmel bir performans sergiledi. Yazma testine geçtiğimizde ise diskin saniyede ortalama 44 MB ile yazması beklentilerimizin altında bir sonuç oldu. Buna karşın ürün, SSD disklerin 1 milisaniyenin altındaki erişim süresinin avantajını her zaman taşıyor. Dahili testlerimizden sonra diski USB 2.0 portuna bağlayarak harici performansını test ediyoruz. Burada PQI TurboHDD yazılımı ile standart USB 2.0'a göre daha yüksek bir performans elde edildiğini iddia ediyor. Yazılımı kurmadan gerçekleştirdiğimiz testte standart USB 2.0 hızları olan saniyede 35 MB okuma ve yazma verilerini elde ederken TurboHDD'yi kurduğumuzda okuma saniyede 45 MB'a, yazma da 42 MB'a yükseliyor.

Sonuç: Uygun fiyatına karşın tatminkâr performans, disk kutusu ve dönüştürme kiti sunan PQI, TurboHDD yazılımı ile beğenimizi kazandı.

PQI SSD S532-E Teknik Özellikleri
Ürün Modeli PQI SSD S532-E
Ürün Türü SSD Disk
CHIP Online Notu 85
Üretici PQI
Teknik Detaylar
Kapasite 40 GB
Okuma Hızı 214 MB/s
Yazma Hızı 44 MB/s
Arabirim SATA II, USB 2.0
Erişim Süresi 0.2 ms
Windows 7 TRIM desteği Var

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

SSD lerin önünde yiyeyek olduğu çook fırın ekmek var... Ortalama bir beş yıl sonra kendisiyle görüşebilim.

Sen de yorum yaz