Probook T101 incelemesi iPad tasarımlı

Oynat Probook T101 Tablet bilgisayarlar arasında tasarım olarak iPad'e en yakın ürün.
CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Yaklaşık 500 TL fiyat etiketine sahip olan T101, geniş ekranıyla rakiplerinden ayrılıyor ve nispeten iyi bir performans sunuyor.

Tablet bilgisayarlar arasında tasarım olarak iPad'e en yakın ürün.

ProBook T101 Test Merkezimize konuk olan tablet bilgisayarlar arasında tasarım olarak iPad'e en yakın ürün. Android 2.1 ile geren T101, biraz araştırdığınızda 2.2 Froyo güncellemesini de bulabileceğiniz nadir tabletlerden. Apple'ın Mac satışlarını engellemesin diye iPad'e koymadığı USB portunu ProBook'un T101 ile sunması dikkat çeken ilk özellik. Bu port üzerinden cihaza USB bellek ve klavye gibi birçok cihaz bağlayabiliyorsunuz. Bunun yanında ürünün kutusundan bir de USB'den Ethernet portuna dönüştürücü kablo çıkıyor. Ürünün diğer portlarına baktığımızda ise mini HDMI, 3.5mm ses, USB bağlantı arabirimi ve depolama için TransFlash/MicroSD yuvalarını görüyoruz. Her ne kadar üründe kablosuz ağ desteği olsa da gerektiğinde kablolu ağlara bağlanabilmesi de beğenimizi kazandı. 1 GHz işlemciye sahip olan T101, gelecek Andorid sürümlerini dahi çalıştırabilecek düzeyde. Ürünün ekranına baktığımızda 1024 x 600 gibi gayet iyi bir çözünürlük ve 10.1"lik geniş alan göze çarpıyor. Öte yandan bu iyi ekranın rezistif yerine kapasitif olmasını tercih ederdik. Son olarak web kamerası da bulunan T101 ile görüntü sohbet yapabilmek de mümkün.

Probook T101 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Probook T101
Ürün Türü Tabletler
CHIP Online Notu 68
Üretici Probook
İşletim Sistemi Android 2.1
İşlemci Hızı 1.0 GHz
Ekran Teknolojisi T101
Ekran Boyutu 10.1 inç
Ekran Çözünürlüğü 1024 × 600 px
Dahili Depolama 4 GB
Wi-Fi Var
NFC Yok
3G Yok
GPS Yok
LTE (4G) Yok
Bluetooth Yok
MicroSD Yok
HDMI Var
USB Var

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Exper EasyPad karşısında pek şansı yok. Eğer easypad çıkmasaydı büyük ihtimal tutulurdu. Fiyatları aşağı çekseydi veya 7" olsaydı easypad 'den fazla etkilenmezdi. Çok geç kaldı yani.

Kapasitif ekran özelliği varmı yazıda göremedim.

Ben bu cihazdan almış bulndum ama hiç memnun değilim multitouch özelliği yok ve cihazı yan çevirmenize rağmen ekran dönmüyor bi süre sallamak gerekiyor ve aldığım gibi bozuldu servise göndermek zorunda kaldım

Exper Easypad varken hiç şansı yok. Ancak fiyatı 400 lira ve altına çekerse uygun hale gelir ki şansen o zaman bile almam. Kapasitif ekran hassasiyeti ve çoklu dokunmatik olmadıktan sonra tabletin hiçbir mantığı kalmıyor çünkü.

Sen de yorum yaz

Turhost