ReederTV incelemesi Televizyonunuzu kolayca akıllandırın.

CHIP ONLINE Notu
69
  • Kolay kullanım
  • Air Mouse
  • Uygun fiyat
  • İşlem performansı daha iyi olabilirdi
Özetle

Sahip olduğu fiyatı göz önüne alarak, televizyonundan internete girmek ve oyun oynamak isteyen kullanıcılara bir alternatif sunan ReederTV, kullanışlı bir çözüm. İnternete girmek ve çok güç gerektirmeyen uygulamaları kullanmak için yeterli performans sunan cihaz, performans konusunda daha iyi olabilirmiş.

Kimler Almalı

Büyük paralar verip akıllı televizyon almak istemeyen kullanıcılar tarafından alternatif bir yol olarak tercih edilebilecek olan ReederTV, televizyonuna Android işletim sistemi getirmek isteyen kullanıcılar tarafından alınabilir.

Akıllı televizyon sahibi olabilmek için onca masrafa gerek yok. Daha ucuz ve pratik yollar da var.

Eğer hala akılsız bir televizyon sahibiyseniz ve yeni nesil televizyonların fiyatları size ağır geliyorsa, zahmetsiz bir şekilde ve büyük masraflara girmeden sahip olduğunuz televizyonu akıllandırabilirsiniz. Nasıl mı? Bu işi yapabilen pek çok cihaz bulunuyor. Eğer televizyonunuz bir HDMI girişine sahipse, akıllı televizyonların yapabildiklerini yerine getirebilmek için potansiyeli var demektir. Bu incelememizde televizyonunuzu ReederTV ile akıllandıracağız. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız, ReederTV'ye yakından bakalım.

Android'li "sihirli" kutu

ReederTV, akılsız televizyonunuzu HDMI bağlantısını kullanarak akıllandırabilen bir platform. İçeriğinde Android işletim sistemini yüklü olarak getiren şık bir beyaz kutu görünümünde olan ReederTV, televizyonunuzun HDMI girişine bağlanarak yalnızca birkaç saniye içinde televizyonunuzu Android platformuna kavuşturabiliyor. Böylece televizyonunuzla yalnızca normal televizyon kanallarını izlemeyecek; internete girebilecek, Facebook, Twitter, YouTube gibi sosyal paylaşım sitelerini ziyaret edebilecek ve hatta oyun oynayabileceksiniz. Kurulumunu çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz ReederTV, beraberinde HDMI kablosu da getirdiği için sizi ek masrafa sokmuyor. Tek yapmanız gereken ReederTV'yi televizyonunuzun altına yerleştirmek ve prize takmak. Ardından üzerindeki küçük güç düğmesine tıklayabilir ve televizyonunuzun akıllanışını izleyebilirsiniz.

Air Mouse ile rahat kontrol

Şık bir beyaz kutu görünümünde olan ReederTV, oval ve yumuşak hatlarıyla televizyonunuzun altında güzel bir görünüm sergiliyor. Böylece tasarıma önem veren kullanıcılar tarafından rahatlıkla tercih edilebilecek olan cihaz, hemen ön tarafında bir SD kart girişine yer veriyor. Böylece dahili hafızasını 32 GB kadar daha arttırabileceğini söyleyebileceğimiz cihaz, diğer bağlantılarını ise arka tarafında toplamış. Bağlantıları arasında 2 USB bulunduran cihaz, bunlardan birini uzaktan kumandasının alıcısıyla dolduruyor olması üzücü. Bu nedenle geriye kullanabileceğiniz yalnızca 1 USB bağlantısı kalıyor. Hazır uzaktan kumandaya değinmişken, daha detaylı bahsedelim. ReederTV, akıllı özellikler kazandırdığı televizyonunuzu rahatlıkla kontrol edebilmeniz için beraberinde bir uzaktan kumandayla geliyor. Air Mouse ismi verilen bu uzaktan kumanda ile rahatlıkla Android işletim sistemini kontrol edebiliyor, diğer yüzünde yer verdiği klavyesi ile yazışmalarınızı yapabiliyorsunuz. Özellikle Air Mouse ile bazı oyunları oynamanın çok keyifli olduğunu da söyleyelim. Ayrıca dilerseniz ReederTV'yi klavye ve farenizi de bağlayarak kullanabilmeniz de mümkün.

Teknik detaylar

İncelediğimiz modeliyle Android 4.0 işletim sistemi bulunduran cihaz, 2 GB dahili depolama sunuyor. 1.2 GHz hızında Allwinner A10 işlemciye ve Mali 400 grafik birimine sahip olan ReederTV, 1 GB DDR3 bellek desteği de sunuyor. Bu donanım öğeleriyle televizyonunuza internet bağlantısı getiren, e-posta ve sosyal medya hesaplarınızı kontrol edebilme yetisi kazandıran, ayrıca yine internet üzerinden müzik dinleme olanağı sunan ReederTV, bu tür kullanımlarda iyi iş çıkartıyor. Angry Birds ve Fruit Ninja gibi eğlencelik oyunları da televizyonunuza getiren ReederTV ile ayrıca Google Play üzerinden Android 4.0 işletim sistemiyle uyumlu olan dilediğiniz uygulama ve oyunu televizyonunuza indirebiliyorsunuz. Ancak bu noktada ReederTV'nin işlem performansıyla ilgili bir iki cümle etmemiz gerekirse, bu konuda daha iyi olmasını isterdik diyebiliriz. Zira gerek Android ekranında dolaşırken, gerekse de uygulamalar içinde kısa süreli işlem gecikmeleri yaşamanız olası. Bu da elbette kullanım keyfini zaman zaman kaçırabiliyor. Ancak internet üzerinden video ve televizyon kanallarını izlerken keyif alacağınızı söyleyebiliriz. Ayrıca ReederTV'nin fiyatının yalnızca 299 TL olduğunu da göz önünde bulundurduğunuzda, akılsız televizyonunuzu akıllandırmak için karlı bir alternatif olduğu da ortada.

ReederTV Teknik Özellikleri
Ürün Modeli ReederTV
Ürün Türü Mini PC
CHIP Online Notu 69
Üretici Reeder
Firma Reeder     (532) 111 06 16
Teknik Detaylar
İşletim Sistemi Android 4.0
İşlemci 1.2 GHz Allwinner A10
Grafik İşlemci MALI-400MP
Bellek 1 GB DDR3
Sabit Disk 2 GB
Bağlantılar 802.11 b/g/n Wi-Fi, kart okuyucu, USB 2.0 (2 adet), Ethernet, HDMI, AV video

Alternatifleri

Piyasada ReederTV'ye alternatif olarak kullanılabilecek pek çok ürün bulunuyor. Her ürün farklı teknik birimlere sahip. Dilerseniz onları da yakından inceleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

nerede satılıyor

Android işletim sistemli uydu alıcıları, medya oynatıcıları veya hepsi bir arada çözümleri, daha emekleme aşamasındadır. İlerleyen zamanlarda çok daha gelişkin ürünleri piyasada arzı endam edeceği kesin. Benim çözümüm, üzerinde herhangi bir tv tuneri bulunmayan bir 3D özellikli bir LCD LED almak. Hali hazırdaki masa üstü PC'nizi, TV çevirebilmek için bir uydu tv kartı (proftunners 8000) almak. Win7 O.S. için çok fazla DVB player oynatıcı seçenekleri mevcuttur. Ben burada size iki popüler oynatıcı olarak DVBViewer PRO ile DVBDream'ı tavsiye ederim. Logitech'in güzel bir touchpad' li klavyelerinden birini aldınızmı alın size sudan ucuz akıllı tv yada "HTPC" tepe, tepe kullanınız. TV yayınlarını kaydetip video edit programıyla düzenleyip amaçlarınız doğrultusunda kullanmanızda da cabası.

@Metinolmetin bu dedikleriniz ne kadar eder?bu ürün 299TL hangisi daha ucuz

Buna benzer bir ürün almış tek farkı bunda 2gb hafıza var diğerinde 4gb. Almak isteyenlere küçük bir uyarı; Ürün orta halli bir ürün ve Android 4.0 özelliği belirtiliyor bu tip ürünlerde fakat Google Play'den uygulama indirmek istediğinizde sadece 2.3 sürümünün uygulamaları yüklenebiliyor.

gereksizlik abidesi.....

bu tür ürünler iyi bir çözüm akılsız tv akıllandırmak için. Ama lütfen reeder markasından uzak durun. Sadece ürün satmak için kalitesiz bileşenlerden oluşturuyorlar ürünü. Asus da bildiğim kadarıyla benzer bir ürün çıkarmıştı

Detaylı incelemeniz için teşekkür ederim. ReederTV kullanıcısı olarak bu ürünü almayı düşünenler için bazı konular hakkında bilgi vermek isterim. 1) Güncelleme: Cihaz için özel olarak yapılmış bir PC programı yok, ya da cihaz üzerinden direkt internete bağlanarak Android güncellemesi yapılamıyor. Yetkili firma Phoenixcard adında bir program ile linkini verdiği bir .iso dosyasının SD karta yazılması ve cihazın SD kart takılı şekilde açılması gerektiğini bildiriyor. Bana gönderilen linkte gerek Phoenixcard'la ilgili kılavuzun çince gelmesi, gerekse firmanın bu programın kullanılması için Windows XP sistemli bir bilgisayar gerektiğini söylemesi bende cihazdaki Android yazılımının orijinalliği hakkında ciddi şüpheler uyandırdı. Mesela eski/yeni sürümlü Android telefon ve tabletlerde sorunsuz çalışan bazı programlar (Digitürk Dilediğin Yerde gibi) bu cihazla uyumsuz. 2) Teknik Destek: Güncellenmesi için cihazı yetkili firmanın teknik departmanına gönderdim. Teknik destek departmanından biriyle görüşmek mümkün değil. Telefonda otomatik bir mesaj internet sitelerinde hesap açılması gerektiğini bildiriyor. Orada sorunlarla "ticket" yöntemiyle ilgileniliyor. 20 günlük servis süresince, ki bunun 10 günü sitelerinde "test ediliyor" ibaresiyle belirtildi, ürün gönderdiğim Android sürümü değişmeden iade edildi. Cihaz gayet şık; medya okuma, altyazı uyumsuzluğu gibi sorunu yok. Ama yukarıda bahsettiğim konular kutusunda yazmıyor. Almayı düşünenlerin bilmesi gerektiğine inanıyorum.

Cihaz beklemediğim bir şekilde performanslı çıktı. Daha önce yüklü miktarda para ödeyip aldığım Atlanta Smart G4 DTS, altyazıda Türkçe karakter ve en önemlisi 3TB HDD tanımama poblemlerile beni hayal kırıklığına uğratmıştı. 199 TL fiyatla bu cihazı aldım SmartG4 ün yapamadıklarının hepsini fazlasıyla yaptı. Tek beğenmediğim yanı kumandası, o kadarı da artık kabul edilir.

almaya gerek yok bilgisayarınızı bağlayın tv ye hdm veya vga ile birde kablosuz klavye fare alın işinize bakın

Sen de yorum yaz

Turhost