Samsung G3 Station 1.5 TB incelemesi Samsung G3 Station 1.5 TB: Çevreye duyarlı

Oynat Samsung G3 Station 1.5 TB 1.5 TB kapasitesi ile başarılı bir depolama sunuyor fakat USB 2.0'ın limitlerine takılıyor.
USB 2.0 bir diski için çok iyi olsa da 1.5 TB kapasiteyi doldurmak için pek yeterli sayılmaz.
CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Çevreye duyarlı malzemesi, beraberinde gelen yazılımlar ve şık tasarımı ile Samsung'un USB 2.0 performansını göz ardı edebilirsiniz.

1.5 TB kapasitesi ile başarılı bir depolama sunuyor fakat USB 2.0'ın limitlerine takılıyor.

Dünya'nın en büyük sabit disk üreticilerinden biri olan Samsung, test merkezimize yeni taşınabilir modelleri ile konuk olmaya devam ediyor. Bu bağlamda firmanın yeni ürünü G3 Station, 1.5 TB'lık kapasitesi ile dikkat çekerken çevreye duyarlı malzemelerden üretilmiş olması ile de beğenimizi kazanıyor. USB 2.0 arabirimini kullanan ve 3.5" boyutlarında olan bu disk masanızın üzerinde dik konumda duracak şekilde tasarlanmış. Tasarımdan bahsetmişten ürünün dış görünümünün de diğer sabit disklere göre çok daha başarılı olduğunu eklemeliyiz. Öte yandan diğer ürünlerinde eSata arabirimini de kullanan Samsung, bu üründe USB 2.0 dışında bir seçenek sunmuyor. Bu bağlamda diskin hızı da USB 2.0'ın limitlerine takılabilir. Söz konusu performansı görmek için hemen testlerimize geçiyoruz ve okumada saniyede otalama 37.5 MB değerini görürken yazmada da saniyede 35 MB hızına ulaşıyoruz. Her ne kadar bu hızlar USB 2.0 bir diski için çok iyi olsa da 1.5 TB kapasiteyi doldurmak için pek yeterli sayılmaz.

Samsung G3 Station 1.5 TB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung G3 Station 1.5 TB
Ürün Türü Harici Disk
CHIP Online Notu 68
Üretici Samsung
Teknik Detaylar
Arabirim USB 2.0
Kapasite 1.5 TB
Ağırlık 890g
Çalışma sıcaklığı 5℃ to 40℃
Sistem desteği Windows, Mac
Kutu içeriği Kılavuz, USB kablo

Alternatifleri

Geçtiğimiz aylarda incelemiş olduğumuz firmanın eSata destekli Story Station Plus diski performans konusunda çok daha başarılı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

içerisinde gelen samsung secret zone nasıl kullanılır ve TR dil destekli olmaması eksi tarafı, ama sonuçta tavsiye edilebir bir ürün. alternatiflerinden daha iyi.

Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost