Samsung Galaxy Gear incelemesi Samsung Galaxy Gear testte!

Galaxy Gear'ı 3 hafta boyunca kolumuza taktık, test ettik! İşte onunla deneyimlerimiz...

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
60
  • Kaliteli tasarım
  • Güçlü görünüm
  • AMOLED ekran
  • Çok pahalı
  • Arayüzü özelleştirme zor
  • Ses kalitesi iyi değil
  • Kısıtlı telefon modeliyle kullanılabiliyor

Akıllı saatler gerçekten trend olmayı başarabildiler mi? Samsung ve Sony gibi önde gelen cep telefonu üreticileri, yeni saatlerinden oldukça ümitliler.

Devlerin bu yeni oyuncaklarının başarılı olup olmadığını söylemek için henüz biraz erken. Ancak Samsung'un akıllı saatinin teknoloji tutkunlarına özel, pahalı bir eşya olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Saatin bazı özellikleri bizce gereksiz. Bazı özellikler ise ne yazık ki eksik. Bununla birlikte testimizde de göreceğiniz gibi gerçekten işinize yarayacak işlevler de yok değil.

Peki, Samsung Galaxy Gear bizlere neler sunuyor? Hepsi testimizde...

Özetle

Gear hakkındaki düşüncelerimiz biraz karışık. Saatin AMOLED ekranını, tepki süresini, WhatsApp gibi uygulamalardan gelen uyarıları beğendik. Saatinizle fotoğraf çekebilmek ve telefon görüşmeleri yapabilmek de oldukça hoş. Diğer bir yandan bazı özellikler henüz olgunlaşmamış: Medya yürütücü denetimleri oldukça kısıtlı, telefonun ses performansı ise pek güvenilir değil. E-postalara ve WhatsApp mesajlarına direkt olarak cevap vermeniz mümkün olmuyor. Dahası saat kolunuzda pek şık görünmüyor, üstelik oldukça pahalı ve sadece belirli Samsung cepleriyle çalışıyor.

Kimler Almalı

Tam olarak bir teknoloji tutkunuysanız Samsung Galaxy Gear'i satın alabilirsiniz. Ancak satın almadan önce saati kullanabilmek için Samsung marka akıllı bir cebinizin olduğundan emin olun.

Samsung Galaxy Gear Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung Galaxy Gear
Ürün Türü Akıllı Saat
CHIP Online Notu 60
Üretici Samsung
Firma Samsung     (212) 288 56 38
Teknik Detaylar
Ekran 1.63 inç AMOLED
Çözünürlük 320x320
Kamera 2 MP
Hafıza 4 GB
Bluetooth Var
Pil Ömrü Ortalam 3 gün
Boyutlar 56.6 x 36.8 x 11.1
Ağırlık 76 gram

Alternatifleri

Samsung Galaxy Gear'e elbette Sony tarafından sunulan SmartWatch 2'yi gösterebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

resmen çocuk saati gibi samsung yada akıllı saat üreten firmaların piyasa araştırması yapmadığını düşünüyorum bazen

@14 Ara 2013 02:22 Başka renk seçenekleri de var, fiyatı düşünce almayı planlıyorum

Bence harika

Bence baya güzel tavsiye ederim Bencegüzel bir cihaz

Bence güzel kullanışlı

kardeşim bunun ile sınavlarda harika kopya çekilir :D

Fiyat performans olayı düşünülürse oldukça pahalı. Online satış sitelerinden birinden gri olanını 639 TL ye aldım. Bir aydır kullanıyorum oldukça güzel ve eğlenceli bir alet. Kamera performansı öyle ahım şahım bir şey beklemeyin fakat anlık fotoğraf görüntüleri için gayet başarılı. En sevdiğim özellik ise SE Liveview'daki gibi bağlantıyı dakikada bir koparmaması.Ve tabii ki telefondan Gear'a - Gear'dan telefona birbirini buldurma özelliği. Bluetooth 4.0 teknolojisiyle donatıldığı için, telefonunuzun şarjını da çok yemiyor. Galaxy Note II - DN3 Rom ile beraber kullanıyorum. Geceleri kapatınca saatin şarjı 3 gün gidiyor. Zaten telefonla beraber saati de gece açık tutmak çok da mantıklı görünmüyor. Teknolojik alet meraklılarına önerilebilecek bir ürün.

Bence bu fiyata değmez.

Sen de yorum yaz