Samsung Galaxy Note incelemesi Not telefonu

Samsung'un 5" büyüklüğündeki dev telefonunu Türkiye'de ilk defa enine boyuna inceliyoruz.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
Piyasaya çıkan ilk cep telefonlarının devasa boyutlarını hatırlamayan yoktur. Öyle ki, bu devasa boyutlar çoğu zaman alay konusu olmuştur. Fakat o zamanlar telefonların elektronik aksamları büyük öte yandan ekranları ancak iki satır yazıyı alabilecek kadar küçüktü. Zamanla cep telefonları küçüldü ve bu eğilim, dokunmatik ekranlı modeller çıkana kadar da devam etti. Dokunmatik ekranlı modellerden sonra ise bir başka eğilim boy gösterdi. Bu defa telefonlar günden güne daha büyük ekranlarla karşımıza çıkmaya başladılar. Bu konuda Nirvana'ya ulaşan telefon ise şüphesiz Galaxy Note oldu.

Her cebe sığıyor

Bir tablet kadar büyük olmadığı için cebinize sığabilen Galaxy Note, 5" ekranı ile standart telefonlar kadar da ufak değil. Aslında bu bağlamda Note'un her cebe rahatlıkla gireceğini söylemek mümkün değil. Telefonun boyutlarını gören kullanıcılar ilk başta "Not almak için taşınabilir" yorumu yapsa da hiç kimsenin aynı anda iki adet dokunmatik telefonu birden taşıyacağını sanmıyoruz. Note, bu bağlamda sürekli telefonunuz olabilecek kadar ılımlı boyutlara sahip. Zaten telefonu illa ki pantolon cebinizde taşıma zorunluluğunuz yok. Ceket cebinize veya evrak çantanıza koyabilmeniz de mümkün. Kısacası Galaxy Note abartıldığı kadar korkutucu boyutlara sahip değil ve kot pantolonların cebine dahi rahatlıkla sığıyor. Ve evet, oturduğunuzda da herhangi bir sorun teşkil etmiyor.

Özü Galaxy

Galaxy Note adından da anlaşılabileceği gibi Galaxy sersinin özelliklerini barındıran bir telefon. Bu bağlamda TouchWiz 4.0 kullanıcı arabirimi ile geliyor ve hem Galaxy S hem de Galaxy S II kullanıcıları bu arabirime fazlasıyla aşina. Fakat Note'un asıl fark yaratan yanı, bu arabirimle bütünleşen devasa ekranı. Bir zamanların standardı, hatta bugün hala birçok bilgisayarın çözünürlüğü olan 800 x 1280 gibi devasa bir çözünürlüğe sahip olan bu ekran, Super AMOLED teknolojisini kullanıyor. Tam olarak 5.3" büyüklüğündeki ekranda inç başına 285 piksel düşüyor. Gayet geniş bir çalışma alanı sunan ekran ile kolayca notlar alabiliyor ve fotoğraflar üzerinde de düzenleme yapabiliyorsunuz. Tabi bu işlemler için Stylus'tan yararlanabildiğinizi de belirtmekte fayda var.

Ağırlığı var

Galaxy Note sahip olduğu "ağırlık" ile iş adamlarına daha çok hitap ediyor diyebiliriz. Öte yandan daha şimdiden iPhone 8'i bekleyenlerin Starbucks'ta kahvesini yudumlarken cebinden Note'u çıkartıp konuşmaya başlaması, etrafta kahkahaların yükselmesine neden olabilir. Bunu bir zamanlar Nokia N-Gage ile konuşmaya çalışanlara benzetebilirsiniz. Peki bu boyutlardaki bir telefonun gerçek ağırlığı ne? Daha bugün incelemesini yaptığımız HTC Evo 3D 170 gram iken Galaxy Note'un 178 gram olması, telefonun aslında boyutlarına göre ne kadar hafif olduğunun bir göstergesi. Yani Galaxy Note'u taşırken cebinizde Galaxy Tab taşıyormuş hissine kapılmıyorsunuz.

Veri deposu

Her ne kadar test ettiğimiz modelde sadece 2 GB dahili hafıza yer alsa da Galaxy Note piyasada 16 ve 32 GB'lık farklı sürümlerle yer alacak. Yine MicroSD slotu ile bu kapasiteyi artırabileceksiniz. Özellikle de yüksek çözünürlüklü videolar izlemek istiyorsanız alacağınız SD kartın en az Class 4, tercihen Class 6 ve üstü olması gerektiğini de tekrar edelim. Zira saniyede 4 MB ve üstü okuma/yazma hızı olan bir SD kart ile telefondaki içeriğe erişirken çok daha yüksek bir performans elde edebilirsiniz. Söz konusu bu kapasiteyi doldurmak olduğunda ise HSDPA devreye giriyor. 21 Mbps indirme hızı ve 5.76 Mbps gönderme hızı ile Galaxy Note sizi hızlı bir biçimde internete ulaştırabiliyor. Bunun yanında Wi-Fi 802.11 a/b/g/n ve yüksek hızlı Bluetooth 3.0 da cabası.

1080p Kayıt

Galaxy Note'ta 8 megapiksellik bir kamera yer alıyor. Nispeten iyi çekimler yapan bu kamera yine de kalite açısından S II ve iPhone 4'ün kamerasından geride kalıyor. Otomatik netleme ve LED flaş özellikleri ise tüm modern telefonlarda olduğu gibi Note'ta da unutulmamış. 1.4 GHz çift çekirdekli işlemci ile güçlendirilmiş olan Galaxy Note, Android 2.3 işletim sistemi ile geliyor ve bu sayede saniyede 30 kare ile Full HD videolar çekmemize imkan tanıyor. Mali-400MP GPU barındıran telefon Samsung'un kendi Exynos yongasını kullanıyor.

Note'a özgü

Galaxy Note, cep telefonlarının dokunmatik klavyesi ile yazı yazmada sorun yaşayan yazarımız Cem Şancı gibi kullanıcılar için biçilmiş kaftan. Zira telefonla birlikte bir Stlyus geliyor ve gerek not almada gerek fotoğrafları düzenlemede bu Stylus'tan mümkün olduğunca yararlanabiliyorsunuz. Yine telefonun reklamında üstüne basılan resim düzenleme işlemleri için de Note ile birlikte bir resim düzenleme aracı geliyor. Aracı kullanarak, Stylus'un da yardımı ile resimlerden istediğiniz yeri kesebiliyorsunuz. Üstelik kesim esnasında Photoshop'ta yer alan Lasso aracında olduğu gibi farklı seçeneklerden yararlanabiliyorsunuz. Yine not almak için cihazla birlikte S Note yazılımı geldiğini de belirtmekte fayda var.
Özetle

Galaxy Note ilk başta boyutları ile korkutsa da sahip olduğu yüksek çözünürlüklü HD ekranı ve kolayca not almanızı mümkün kılan Stylus kalemi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Yine çekilen resimleri ve videoları kolayca düzenlemenize izin veren yazılımları da Note'un öne çıkan farklılıkları arasında. Yine de Note, herkesin işine yarayacak bir cihaz değil. Satın almadan önce ihtiyaçlarınızı sorgulamanızda fayda var.

Samsung Galaxy Note Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung Galaxy Note
Ürün Türü Cep Telefonu
CHIP Online Notu 85
Üretici Samsung
Teknik Detaylar
Ekran Super AMOLED, 800 x 1280, 5.3"
Bellek 16/32 GB Dahili, MicroSD
Şebeke 2G/3G, 21/7 Mbps
Boyutlar 146.9 x 83 x 9.7 mm
Ağırlık 178 gram
İşletim Sistemi Android 2.3.5

Okuyucu Yorumları

Toplam 57 Yorum

Özellikleri göz önünde bulundurulunca hem kalem kullanabilen tablet hemde telefon taşımak isteyenler için çok uygun bir cihaz.

bence gayet iyi bir telefon stylus kalemle yapılabilenler beni çok etkiledi bence çok müthiş bir telefon galaxy s2' ye de iphone 4 ve 4s bin basabilecek bir telefon

Ben telefon sektöründeyim. Cihazı kullanma fırsatım olmadı, fakat Telpa yetkilileri geçenlerde uğradıklarında bana söyledikleri küçük bir anekdotu size aktarmak istiyorum ona göre yorumunu sizler yapın. Yetkili arkadaş diğer saha elemanları ile toplantıda iken bu arkadaşların önüne note ve sII koymuşlar dediği tek şey ise herkes SII yi bırakıp direkt note u kurcalamaya başlamış ve kimse elinden bırakmamış. Açıkçası ben ne kadar sektörde olsamda şahsıma ait bir telefon yok tabi sektör içinde olduğumdan dolayı farklı telefonları sürekli emanet olarak kullanmaktayım ( ikinci el ). SII çıkmadan önce bu telefonu kendim için düşünüyordum. Fakat sonrada biraz daha bekleme kararı aldım ve aldığıma da sevindim çünkü şuan aklımdaki telefon Note. Hem çalışma açısı olarak gerçekten kullanışlı hem de boyutları ile rahat klavye kullanımı sağlayan bir cihaz ki sanal klavyeyi pek sevmediğimden bu benim için önemli bir nokta. TAB düşünen arkadaşlar da bu sayede bu telefonu tercih edeceklerdir. Şuanda iş yerimde kullandığım laptopumu hergün eve giderken yanımda götürüyorum bu telefonu alınca bu eziyetten de kurtarmış olacağım. Yalnız şunu belirtmemde fayda var bazı uygulamalarda android sistemi kaptmaya zorluyor s ve s2 lerde. İnşallah Android 4 ile bu sorunda artık tarihe karışacaktır. Zaten cihazın en büyük artısı Android 4 güncellemesi alacak olmasıdır. Büyük ekran ve rahat kullanım isteyen herkese tavsiye ederim ( tabi bütçeniz uygunsa )...

tablet telefon isteyenlere

Fiyatı uygun olsa bir an durmam

Eskiden 3" civarı ölçüde 320x240 rezistif ekranlı PDA'lar vardı, stylus ile kullanılır zayıf işlemcilerine rağmen gayet iyi iş yaparlardı. O küçük ekranlarda çizim yapılırdı, el yazısı tanıma bile vardı. Telefon PDA'lar 2000'li yılların ortalarında yaygınlaştı. O zamanlar neden bunun daha büyüğü ve yüksek çözünürlüklüsü yapılmaz diye düşünürdük. Sonra yaptılar ama 3000 USD'lik Wacom tabletli laptop olarak, çok pahalıydı. Ortası bulunamamıştı. Apple kapasitif ekranlı aletlerle piyasaya girince, parmakla idare edilen cihazlar sıradan kullanıcıya ulaştı ve iyice yaygınlaştı. Kapasitif ekranın kabalığı çizim ve not almayı neredeyse imkansız kılmıştı. Bu aletler bir PDA'cı için işe yaramazdı. Bu yüzden ben hala eski, stylus ile kullanılan WM6'lı PDA kullanıyorum. Bu alette eğer stylus eski PDA'lardaki gibi ise inanıyorum çok başarılı olacaktır. Benim on yıldır beklediğim alet budur diyebilirim o zaman.

kim ne derse desin ebat olarak gayet büyük ve kendi adıma konusuyorum bu yuzden bu telefonu almam. cep telefon boyutu olarak 4.3 gayet yeterli hadi en en fazla 4.7 olmalı ki o boyutta da telefonlar var.

Benim telefonum 3.3 inç ve bu bana makul geliyor, tek sıkıntı qwerty klavye de biraz zor yazılıyor. Ama electroworldde galaxy s2 ve onun büyüklüğünü görünce ben bunu hayatta almam

"iPhone 8'i bekleyenlerin " derken :D

Özellikleri gayet güzel ama çok büyük.

"Samsung Galaxy Note" mükemmel bir telefon\tablet, hatta mükemmel ötesi bi' teknoloji ürünü bu. Ben şahsen satın alma imkanı bulur bulmaz bu telefonu alacağım çünkü özellikle beni en çok etkileyen özelliği ekranın yüksek çözünürlüğü ve internet, medya, oyun ve çeşitli uygulamalar için 5.3" gibi devasa bi' ekrana sahip olması.

Boyuların yüksek olduğu belli fakat elde ve cepte nasıl durduğu önemli.Aklımda HTC Sens. Galaxy Note ve SII var bakalım kısmet ne olcak?

Boyutu çok büyük ya.Gittikçe tablete doğru giden bir telefon sektörü var.Bir tek Iphone boyutunu bozmuyor.Ama özelliklere gelirsek SII sanarım tahtını kaybedecek.

samsung çok güzel telefonlar cıkarıyor iphoneyi gecti htc yi gecti sonyeriksonu gecti şuanda telefonların icinde 1 numaralı cıhaz yalnız cıhazlar cok pahallı birtüketi olarak
cep telefonların da akıllı telefonlarda ceptelefon larını üreten firmalara söylecğim tek bir şey var türkcell vodofon avea gibi ciesem şirketrinin tüketici çok kötü cok

pahallıcıhaz lar satıyor tüketicinin cıhazlardan anlamıyor birde mal satıcı temsilcileri buluyorlar ben bir tüketici olarak yorum burda bitiriyorum

bende dell streak 5 var.5 inç ekranı var ama cebimede sığıyor elimede yani kullanımı çokda zor değil.ayrıca neredeyse bilgisayarda yapabildiklerimizin çoğunu telefondada rahat rahat yapabiliyoruz

Merhaba,
sgs2'imi satıp note aldım. büyük falan diyorlar ama çok kullanışlı. cebe de rahat sığıyor. kalemle kullanmak da ayrı bir keyif. sadece kalemin üstündeki fonksiyon tuşunu daha yukarı koysalardı kullanımı daha kolay olurdu. beraberinde gelen kılıfı da güzel. pil ömrü beklediğimden biraz kısa. (elimden düşmüyor da o yüzden belki:o).

hafta sonu görme inceleme şansım oldu acayip inanılmaz enteresan bi alet ama neremizde taşıyacağız orası sıkıntı:D:D

Hafta sonu heyecanla beklediğim Note' u aldım. En son hp hx4700' de yaşadığım keyfi tekrar yaşayabileceğimi hiç düşünmemiştim. Yaşasın pda geri dödü ! Bana göre inanılmaz kullanışlı bir cihaz (bunu hem 7 inch hem de 10 inch tableti olan birisi olarak söylüyorum.). Bence bütün ihtiyacları karşılıyor. 2000 yılından beri çok çeşitli markalarda pda' lar kullandım. PDA tadını bir türlü bir daha yakalayamalanlar için biçilmiş kaftan... Donanımının ne kadar güçlü olduğundan ise hiç bahsetmiyorum bile... Saygılar

şu ana kadar çıkmış en kaliteli "tablet" telefon diyebilir. geçen teknosa da inceleme fırsatı buldum noteyi ve ve 20 dk kesintisiz incelemişimdir bırakmak içimden gelmedi diyebilrim. su ana kadar istediğim telefon buydu samsungta gerçekten son yıllarda baya bir ilerleme var çıkardıgı ürünler gerçekten etkileyici ama note ayrı bir etkileyici tablet almak isteyenlere bu telefonu önerebilirim ele tam oturuyor kullanısı çok rahat staylus kalemi ile çizim not almak olagan üstü süper bi olay + android 4 güncellemiside yakında gelicek ve dahada özellik kazanacak bir telefon resmen Galaxy note ye aşık oldu :))

hayatımda hiçbir cihazı daha çıkmadan önce yolunu gözlemedim.ama bu cihazı 4-5 aydır bekliyorum.bir telefondan neler beklendiği tabiki kişiden kişiye değişir.ben yüksek çözünürlüklü ve kaliteli ekranı olan mobil cihazları beğeniyorum.şu anda da Galaxy S kullanıyorum ve gayet de memnunum,ama yine de türkiyede satışa çıktığında çok pahalı olmazsa almayı düşünüyorum..

Telefonu dun aldim ve elimden dusurmrdim. Kesinlikle mukemmel bir makina. Buyuklugu cok ideal. Ama bu cihazi telefon diye almadim. Tel + tablet.

Arkadaşlar abartmıyorum teknosa da kamerasına bakarken önümdeki adamın gömleği beyazdı kamerada daha bi güzel beyaz oldu bi 6 ay daha bekleyin S3 ü görün quad-core 1.8 ghz olucağı söyleniyor

ben kullanmaktayım 3 yıldır iphone kullanıyordum .fakat facebook reklamlarında note yı gordum kucuk bı araştırdım .sorusturdum sonra türkcellde ınceledım kendı çapımda iphone 4 le kıyasladım .ama note her konuda olmasada daha cok hoşuma gıttı .sonuc olarak samsunga para verıceksınız samsung hergun katlayarak en yuksek kalıteyı yakalamak ıstıyor ama iphone nu dusunucek olursanız dun neyse bugunde oo .ama ıphone nun egoıst ve katı kurallarından sıkıldıysanız kesınlıkle note karar kılmalısınız hıc bı sekılde pişman olmassınız bence note artık

alacaktım ama bir cihaza 1600 tl nin üstünde para vermek bile akıl alır bişey değil , yurt dışında neyse burdada o fiyattan satsınlar o zaman alırım işte. yurt dışı fiyatı 1,250 tl ye denk geliyorken burda neden 2,250 tl . yok arkadaş ben lavuklardan olamam

Cihaz sihirli bir alet. Tek kelime ile mukemmel. Elinizden birakamayacaksiniz. Ekran genisligi rakipsiz ve mukemmel. Arkadasimin ipad2 si ile internet hizlarini karsilastirdik, cok daha hizli. Note ozelligi ve kalem yine rakipsiz. Suanda note um dan yazdigim cihazimdan cok memnunum. Sadece uygun fiyata tedarik etmeye calisin...Gerisini dusunmeyin bile...

Telefon demek yanlış kışlık genişceplerde yazın yanda büyük ceplerde ok ama her pantolon şortun cebine sığmaz yani standarda göre sığmaz.yazın mayonuza sortunuza sığmadıktan sonra pahalı cihaz heryerede götürülmez evde tablet olarak veya iş yoğunluğu fazla olan çantasını yanından eksik etmeyenlere daha uygun telefon kesinlikle telefon olarak isteyenler samsung s3 ü bekleyin bu fiyata daha mantıklı olur.Ama tablet ihtiyacınız varsa ve bol özellikli olsun diyorsanız ,fiyatıda biraz daha düşerse kaçırmayın derim.

Bugüne kadar telefonlara yatırdığım para 21.000 usd'yi bulmuş. Bu telefonu almayı çok istiyorum, ancak 1.000 usd'de buna verirsem tutar 22.000 olacak. Bu parayı altına yatırsaydım şimdi en az 80.000 usd değerinde altınım olurdu. Telefonu 1000 usd'ye al, 2 sene sonra 100 usd etmiyor. Oysa altını ihtiyacın olup satmak istesen sürekli arttığından üzerine kâr bile edersin.

özelliklerini kullanmıyacaksanız almayın.bir işinize yaramaz .yanlızca görgüsüz derler okadar:)))

Merhaba!Ben Galaxy Note'da kullandım Galaxy S2 de kullandım.Her iki cihazda da aynı yazılım kullanılmış.Fakat Galaxy S2 1749 TL Galaxy Note ise 2250 TL.Farklılıkları ise:Galaxy Note'un ekran kalitesi yani HD Süper AMOLED. Yani o fiyata değebilir tercih sizin. :)

Kesinlikle tavsiye ederim. Cihazı Tereddüt ederek almıştım fakat şimdi iyiki almışım diyorum.

Merabalar Bu telefondan Almayı Düsünüyorum Fakat Kararsızım. Avrupadan Gelen Telefonumu alsam diye düşünüyorum. Garantisiz Ama Ucuz arada en aşaga 500 Lira fark ediyo Sizce Napmalıyım??

Ben galaxy S2 alıcaktım fakat o hafta galaxy note piyasa cıkmıstı büyük oldugu için tereddüt etmiştm ama smdicok memnunumm kesnlikle alabilirsinzz

Yıllardır nokia kullanan biriyim ancak dün sevgililer gününde kız arkadasım galaxy note almış ayıptır söylemesi saatini bile ayarlayamadım o kadar teknoloji özürlüsüyüm inş bu telefonun hakkını verebilirim bir çok özelliğini kullanamycam ama umarım işime yarayan özelliklerini keşfederim :)

Kesinlikle bilinmelidir ki bu telefon şu anda dünyanın en iyi telefonu
Yazilim,özellik ve ekran açısından mükemmel...!

Bazı arkadaslar bu telefonu 4s ile kıyaslıyorlar.cok yazık.once iPhone 4s kullanın ondan sonra kıyaslayın..

galaxy note u alalı 2 hafta oldu ama inanın kesinlikle verdiğiniz parayı kesinlikle hak edio süper bi telefon bağımlılık yapıo resmen

arkadaşlar hesapladım şu ana kadar 6000€ cep telefonlarına para ödemişim takıntı nokia 6600 le başladım iphone 4s 64 giga ile devam ediyorum bu seferde galaksi note içimi kemirmeye başladı dell streak 5 im var onu verip üzerine 100 € ekleyip alacam mereti yoksa uhde kalacak

meraba arkadasar oncelıkle teknonojı duskunu oldugumu soylemem gerek iphone ile ilk tanıstıgımda hic bısey anlamayıp satmıstım ama sonra tekrar alıp kullandım en son 4s 16 gb aldım ama icerık hepsınde aynı note yı bır arkadasım da debeme fırsatım oldu okadar mukemmel bır alerkı resmem aşık oldum ve hemen bende bırtane aldım grafıksel oyunlara bayılırım note bu konuda eze eze bırıncı gelır ustelık google playda bırcok super uygulama ücretsiz ben aldıgıma cok memnunum herkezede tavsıye ederım bir çok yonden uzak ara önde parasını sonuna kadar hakedıyor.....

hocam bende note 1 var dokunmatiği hassa siyeti biraz iyi de yil ne yapmam lazım kale miyle süper

Cihaz yaklaşık 15 gündür elimde iphone 4s ye yüklediğim bazı oyunları android
indirdim açmadı örnek crazy copter işlemcisi? hd film izle partlarını 5 dakka izletiyor sonra açılamıyor diyor 2.parta atlıyor hiçbirşey anlamadım

hocam bir arkadas 4s kullansınlar önce demiş sadece gülüyorum o arkadasa cunku 4s 32 aldım bır haftada satıp bunu aldım hocam gercekten manyak mouse bagliyıp strateji oyna yada hartdisk tak kullan ya böle makıne yapılırmı vallahi iphone adı gecmez htc den zaten toz yüzünden bir daha almam en iyisi simdilik samsung hadi bahalım ofofofo

Arkadaşlar,bu teknoloji bağımlılığına bağlı çılgınlık hiç bitmez,her zaman bir yenisi çıkar ve akılınız hep yenisinde kalır,cepler boşalır.size bir önerim var,benim yaptığımı uygulayın,söyleki. bu telefon şuan 2450 tl satılıyor.bazı yerlerde 200 tl daha ucuz. bu paranın 1700 tl si ile bankok pattaya turuna katılın ,tur 7 gundur.ve bankokta elektronikçiler yer altı çarşısı.bu telefon orda 200 baht satılıyor, yani cebinizden sadece dolardan baht parsına cevrilmiş hali ile 380 tl çıkıyor. simdi hesaplayalım 1700+350=2050 görüldüğü üzere hem tatil hemde telefon bedavaya geliyor.

arkadaslar bende galaxy s2 vardı note cıkınca onuda aldım cok memnunum ikiside harika s2 ve note samsung son zamanlarda telefon alanında cok ilerleme kaydetti eskiden iphone kullandım artık samsungdan vazgecmem ama tablet konusunda da apple ın hakkını yememek lazım ipad 3 var cok hızlı ve guzel galaxy tabde mukemmel tabı ama simdilik ipadimi daha cok kullanıyorum arada galaxy tab htc one x cıkmıs onuda denemek lazım fena degıl herhalde samsung the best sıddetle tavsıye ederım

Arkadaşlar samsung un neredeyse tüm galaxy serisini inceleme fırsatım oldu galaxy note almak isteyen ama ekranı çok büyük deyip vazgecenler ekranı gayet mükemmel kamera 8.0 megapixel benim arkadaşım aldı cebine sığabiliyor ekran 5.3 inç normal telefonlara göre biraz dev ama özellikleri felaket ekran kalitesi hd super amoled kamera çok net fotoğraflar çekebiliyor pili 2500 amh gayet yeterli samsung bir harika herkese tavsiye ediyorum www.chip.com.tr yede her türlü teknolojiyi bizimle paylaştığı için ayrı bir tesekkur ediyorum ben iphone 3g kullanıyorum tavsıye etmem bir an once kurtulmam lazım ınsallah note alırım note un bir kac tane daha özellğini ekliyeyim s pen sayesinde kolayca ve hızlıca notlar alabilirsiniz ayrıca telefon cok hafif ve ince bazı sitelerde yorumları incelerken gördüm telefon cok buyuk kadın telefonu demısler inanmayın herkes kullanabilir hatta iyice alısınca kucuk gelmeye bile baslayabilir telefonun dış tasarımını çok güzel hazırlamıslar arkasında kamera ve altta cok guzel bır sekılde yazılmıs samsung yazısı var arka kamera 8.0 megapixel ön kamera iki megapixel daha sonra tekrar yorum yazıcam herkese bir kere daha tavsiye ediyorumm

ıpohne 4 s yok arkadaşlar ben kullandım tammam iyi olabilir ama galaxsy note yerini kimse tutamaz s2ninde işletimsistemi çok hızlı

bu cihaz piyasada 1500 e rahat buluna biliyor iphone 4s e gelinca programların hepsi paralı ve ekranı çok küçük ben bunu tebletmialsam telefonmu alsam diyen arkadaşlara ve telefonla internette çok takılan arkadaşlara tavsiye ederim

ben galaxy s2 kullanıyodum notenin reklamlarını görür görmez aşık oldum ve aldım çok memnunum ve çok seviyorum telefonumu. s3 çıktı inceledim notenin eline su dökemez..herkese tavsiye ederim..

bende almayı dusunuyorum arkadslar nasıl samsung note veya samsung galaxsy e 3 nasıl telefonlar arkadslar kullanıslımıııı

ben üç dört aydır kullanıyorum gayet güzel ve başarılı bundan önceki telefonum ıphone4sti onu yedi ay kullandım ve nefret ettim sadece adı var kimseye tavsiye etmem ama samsung bu işin piri alıp kullanmanız lazım mutlaka acaba bunu yapabilirmiyim diye düşünmeyin bir pcde ne yapabiliyorsanız samsung noteda aynısını yapabiliyorsunuz şimdiden hayırlı olsun farkınızı ortaya koyun bence ;))

3 ayda 6-7 milyar cep telefonlarına harcadım, sürekli sıfır alıp sattım. en sonunda bunda karar kıldım. bugüne kadar almadıgıma pismanım. tek elle kullanmak isteyenler icin telefonu hangi elinize alırsanız klavye kücülüp o elinize uygun hale geliyor. bence mükemmel.

BNDE NOTE ALMAK ISTIYORUM... UNİVRSTE OGRNCIYIM... KULLANISLI OLMAYACAGI KONUSUNDA KORKULARIM VAR... KULLANANLARDAN HEP GUZEL YORUMLAr aldım.. ne konuda haklılar bılmıyorum... lutfen bana bır fıkır soyleyın.... ne yapmalıyım sızce...

Harika bi telefon s3 alicaktim tavsiye etmediler bende nitu arastirdim arastirmama gerek kalmadan aldim muhtesem telefon cebe sigiyor buyuklugunden suphe etmeyin cok kullanisli

süper yha valla o ekran insanı büyülüyor tavsiye ederm

Telofon çok güzel 1 yıldır kullanıyorum.Samsung kıes programı çok çok kotu ve son yaptıkları güncellemeyle telefon tum programları degıstı yavaşladı aşırı pıl harcıyor eskı surum yazılımdaki bır cok ozellıkler gıtttı yenı ozelliklerı cokkotu kullanışsız yapılmış.sakın YENI GUNCELLEME yapmayın.ekı halıne getıremıyorsunuz.Konuyu samsung a yazdım gelen cevap servıse goturun oldu.servıste maalesef eskı yazılımı yukleyemıyoruz dıyor.Bılgınıze.Artık telefonu kullanmaya başladım.

@01 Nis 2013 20:21 eminmisin? sadece güncellemeden dolayı mı yavaşlıyor.

bende lise öğrencisiyim bu telefon en son android kaça kadar güncellenecek bileniniz var mı?

GALAXY S5 Mİ İYİ NOT 3 MÜ ARKADAŞLAR

Sen de yorum yaz