Samsung Galaxy Young incelemesi Samsung Galaxy Young testte!

CHIP ONLINE Notu
61
  • Ucuz fiyat
  • NFC var
  • Parlak ekran
  • Pil ömrü yeterli değil
  • Kamera kalitesi
  • Düşük hafıza
Özetle

Galaxy Young, gelmiş geçmiş en iyi cep değil, zaten öyle bir iddiası olması da mümkün değil. Ancak Samsung cepleri başarılı yapan özelliklerin çoğunu, ortalama 400 TL gibi uygun bir fiyata sunmayı başarıyor. Samsung'un TouchWiz arayüzü, telefona ek işlevler kattığı için beğenimizi kazandı. Cihazın en önemli eksikleri arasında ise kamera kalitesi ve depolama alanının yetersizliği var. Ancak bu ikinci sorun, bir microSD kartı ile kısmen de olsa çözülebiliyor. Son olarak Galaxy Young'ın pil ömrünün de yeteri kadar iyi olmadığını tekrarlayalım. Telefon, normal bir kullanımda bir günü tamamlamakta zorlanabiliyor.

Kimler Almalı

Galaxy Young'ın akıllı telefona ilk kez sahip olacaklar için veya ikinci bir akıllı cebe sahip olmak isteyenler için uygun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Samsung'un uygun fiyatlı Android telefonu Galaxy Young'ı A'dan Z'ye test ettik!

Dünyanın en büyük cep üreticisi Samsung, Galaxy S5 ve Note 3 ile üst segmenti kapsarken, Galaxy Fame ve Young gibi ceplerle de alt segmenti kontrolü altında tutuyor.

Galaxy Young'ın uygun fiyatı, onu sadece gençler için uygun hale getirmekle kalmıyor; acil durumlar için ideal bir telefon kılıyor. Galaxy Young ile Galaxy Fame arasında aslında çok büyük farklar yok.

Young, elbette HD çözünürlüklü bir ekranla gelmiyor. 3.3 inç'lik ekranın çözünürlüğü, 320x480. Piksel yoğunluğu ise 176ppi. 109.4 x 58.6 x 12.5mm ölçülerindeki ve 112 gram ağırlığındaki Young, Fame ile hemen hemen aynı boyutta. Telefonu tek elle kullanmanız oldukça kolay; çünkü parmağınız ekranın her bölgesine yetişiyor.

Samsung'un plastik gövdeli amiral gemisi telefonları eleştirilse de plastik, bu telefona tam uymuş. Depolama alanına baktığımızda Young, 4GB'lık bir dahili depolama birimiyle geliyor. Ancak bu alanın sadece 1.5GB'lık kısmı tarafınızdan kullanılabiliyor. 64GB'a kadar microSD desteği sayesinde bu sorununu biraz olsun çözmeniz mümkün. Dropbox uygulaması yüklü geldiğinden, tüm fotoğraflarınızı ve dosyalarınızı dahili belleğe yüklenmeden buluta kaydedebiliyorsunuz.

İşlem gücünü 1GHz'lik tek çekirdekli işlemcisinden alan Galaxy Young, 768MB RAM'e sahip. Galaxy Fame'in RAM miktarı ise 512MB idi. RAM'deki bu artış, kamerada düşüş olarak kendini gösteriyor ve Galaxy Young, 5MP yerine 3.2MP'lik daha küçük bir kamerayla geliyor. Ön yüzünde de kamera bulunmuyor.

Şimdi telefonun önemli özelliklerine bakalım...

Samsung Galaxy Young Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung Galaxy Young
Ürün Türü Cep Telefonu
CHIP Online Notu 61
Üretici Samsung
Firma Samsung     (212) 288 56 38
Model S6310
İşletim Sistemi Android 4.1.2
İşlemci Cortex-A5
Ekran Teknolojisi TFT
Ekran Boyutu 3.27 inç
Ekran Çözünürlüğü 320 × 480 px
Bellek (RAM) 0.768 GB
Dahili Depolama 4 GB
Arttırılabilir Depolama 64 GB
Arka Kamera 3.15 MP
Çift Hat Yok
Wi-Fi Var
NFC Var
GPS Var
LTE (4G) Yok
HDMI (MHL) Yok
Bluetooth Var
FM Radyo Var
Bekleme Süresi 250:00 saat
Konuşma Süresi 6:40 saat
Boyutlar 58.6 × 109.4 × 12.5 mm
Ağırlık 112 gr.

Alternatifleri

Galaxy Young 400 TL'lik fiyat etiketine sahip. Lumia 520 ise 500 TL civarında bir fiyatta. Alternatif olarak rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Young; 330 civarlarinda çoğu yerde satılıyor ve bu yuzden lumia 520 kilasmaninda degildir; ne sistem, ne ekran ve ne de fiyat olarak ....

aynen doğru söylüyorsun

Sen de yorum yaz

Turhost