Samsung ST50 incelemesi Akıllı mı akıllı

Fotoğrafın çekildiği ortamı algılayıp ayarlarını değiştiriyor.

Oynat Samsung ST50 Fotoğraf kalitesi olarak beğenimizi kazanan bu ürün, başarılı tasarımı bas-çek mantığıyla birleştiren gerçek bir ergonomi şampiyonu.
Samsung ST50, kadrajdaki yüzü tanımakla kalmıyor, ideal kadraj için sizi sesli olarak yönlendiriyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Başarılı tasarım
  • Akıllı çekim modu
  • Optik titreşim önleme yok
Samsung ST50, kadrajdaki yüzü tanımakla kalmıyor, ideal kadraj için sizi sesli olarak yönlendiriyor.

1.5 cm'nin biraz üstündeki incecik paslanmaz çelik gövdesi ve yuvarlak köşeleri sayesinde bu makine, kot pantolonunuzun bile cebine sığabilecek bir yapıda. Başarılı tasarımıyla öne çıkan Samsung ST50, gerek fotoğraf, gerekse video kalitesi açısından tatminkar bir tablo çiziyor. Türkçe menülerin kullanımı sanırız daha kolay olamazdı. Derli toplu bir şekilde düzenlenmiş menü/tuş seçeneklerini kumanda etmek, teknolojiyle arası iyi olmayan kullanıcılar için bile problem olmayacak. Zira menülerdeki fonksiyonların her biri için ekranda görünen kısa açıklamalar, bu konuya nokta koyacak kadar başarılı. Ayrıca ST50 üzerindeki "Smart" tuşuna bastığınızda makine, yakındaki objeleri dikkate alarak makro moduna geçebildiği gibi, örneğin portre ya da manzara moduna da otomatik olarak geçebiliyor. Son zamanlarda oldukça popüler olan yüz algılama sistemini bir adım ileri götüren Samsung ST50, kadrajdaki yüzü tanımakla kalmıyor, ideal kadraj için sizi sesli olarak yönlendiriyor. Ayrıca gülümseyince otomatik olarak fotoğraf çekebilen makine, kapalı göz tespit özelliğini kullanırsanız (Blink Detection) fotoğraflarda sık rastlanan "gözü tamamen kapalı" sendromunu da ortadan kaldırıyor.

Özetle

Fotoğraf kalitesi olarak beğenimizi kazanan bu ürün, başarılı tasarımı bas-çek mantığıyla birleştiren gerçek bir ergonomi şampiyonu.

Samsung ST50 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung ST50
Ürün Türü Kompakt Fotoğraf Makineleri
CHIP Online Notu 68
Üretici Samsung
Teknik Detaylar
Fotoğraf çözünürlüğü 12 Megapiksel
LCD ekran 2,7 inç - 230.000 piksel
Optik zum 3x (35 – 105 mm'ye denk)
Bellek 31 MB dahili / SD-SDHC
Pil Şarj edilebilir Li-Ion
Boyutlar ve ağırlık 94 x 56 x 17 mm - 121 gr

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

çok kötü bir inceleme olmuş. tekni detaylar sayfasını görünce şok oldum. aptallar bilene böyle bir incelemeyle ürünü almayı düşünmez

2 ay oldu makineyi alali bizim burda 150euro'ya aldim. Bence pro falan degilsen süper makine tavsiye ederim.

Teknik detaylar bölümü gerçektende çok çok yetersiz. :-((

2 aydır bu makinayı kullanıyorum dizaynı kullanımı menüleri çok iyi yalnız iç mekan çekimleri çok kötü.

BENCE ÇOK GÜZEL MAKİNE TEKNİK DETAY ARAMAK ANLAMSIZ HER ŞEYİNİ KENDİ YAPIYOR ZATEN NE DİYE AYARLARLA BOGUŞALIMKİ BIRAKALIM O BİZİM YERİMİZE YAPSIN..

Sen de yorum yaz