Samsung Story Station 3.0 1 TB incelemesi Gücü USB 3.0'dan

USB 3.0 ile mükemmel skorlara imza atıyor.

Oynat Samsung Story Station 3.0 1 TB
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
Dünya'nın en büyük sabit disk üreticilerinden biri olan Samsung, geçtiğimiz ay incelemiş olduğumuz 1.5 TB kapasiteli fakat USB 2.0 destekli sabit diskini, arabirimin limitlerine takıldığından ötürü eleştirmemizden sonra nihayet USB 3.0 destekli modelini Test Merkezi'mize gönderdi. 1 TB kapasiteye sahip olan diskin 1.5 ve 2 TB kapasiteli sürümlerini de piyasada bulabilmek mümkün. Fakat buradaki en önemli nokta, bu kapasiteyi ne kadar sürede doldurabileceğiniz. Bunu öğrenmek için de hemen performans testlerimize başlıyoruz. İlk olarak diskin okuma performansını test ediyoruz ve saniyede en az 80, ortalama 120 ve en fazla 140 MB değerlerine ulaşıyoruz ki bu değerler, diskin eksi USB 2.0 arabirimli modellerine karşın yaklaşık 5 kat daha hızlı olduğunu gösteriyor. Erişim süresi testinde 16.3 milisaniye değerini veren ürün, mekanik disk kullandığı için doğal olarak SSD disklerin erişim süresi kadar hızlı sonuçlar sunamıyor. Fakat harici disklerde erişim süresinin nerdeyse hiçbir önemi yok. Yazma testine de saniyede en az 70, ortalama 115 ve en fazla da 140 MB değerlerini sunan Samsung, USB 3.0 ile mükemmel skorlara imza atıyor.
Özetle

Mükemmel performansının ve farklı kapasite seçeneklerinin yanında otomatik yedekleme ve şifreleme yazılımı ile gelen Samsung, çok başarılı.

Samsung Story Station 3.0 1 TB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung Story Station 3.0 1 TB
Ürün Türü Harici Disk
CHIP Online Notu 85
Üretici Samsung
Teknik Detaylar
Kapasite 1 TB
Arabirim USB 3.0, USB 2.0 Uyumlu
Ağırlık 880 Gram
Boyutlar 41.8 x 119.5 x 192.8mm (YxGxU)
Güç 12V Adaptör
Diğer Açma/Kapama Tuşu, Mavi LED

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Fiyat ortalaması 240-260 arası,1TB diske göre fiyat yüksek,USB3.0 olması fiyatı yükseltmiş

bu okuma ve yazma hızları usb 2.0 bağlı iken mi yoksa usb 3.0 bağlı iken mi acaba ?? yada bu ürünü usb 2.0 a bağladığımızda aynı performansı alabilirmiyiz ??

Bu tür bir diski genellikle arşivciler kullanacağı için hızın o kadar da önemi yok. Boşuna bir soket bir sürü para vermeyin bence.

bende 2.0 var ve gayet memnunum.Sadece şu uyku modu beni bazen sinir ediyor.

hayır USB2.0 'ın kapasitesi bellidir (internetden ogrenebilirsiniz). yani bu urunu yukarıda bahsedilen (okuma-yazma/sn) kullanabilmek için urunu taktıgınız (pc vb cihazın) arabirimin de USB 3.0 olması sartdır.

şu anda bende bu ürünün USB2.0 kulanıyorun 2 sorunu var 1 zırt pırt uyku moduna geçmesi uyku modunda çıkması bi 10-15 saniye sürüp sizi 2dk bi bekletiyo birde bişeyler yüklerken çok fazla ses yapıyo ürünün bunagöre + yönleride var tabi dış yüzeyin alimiyum oldugu için kolay ısınmıyo yanlız içine birkerde 100-150 gb lik şeyler atıgınızda çok sorun yapıyo bilgisayarı kasıyo biraz ve baglantı habire kopuoyo bunlr dışında çok saglam ve kaliteli bi ürün

Sen de yorum yaz