Samsung Story Station Plus 2 TB incelemesi Hem kapasite hem hız

2 TB kapasitesi ile depolama ihtiyacınıza cevap verirken eSata arabirimi ile yüksek hız sunuyor.

Oynat Samsung Story Station Plus 2 TB 2 TB kapasitesi ile depolama ihtiyacınıza cevap verirken eSata arabirimi ile yüksek hız sunuyor.
Saniyede 115.4 MB okuma hızına ulaşıyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Editörün seçimi
Samsung'un en son piyasaya sürdüğü harici sabit diski Story Station Plus sonunda USB 2.0'ın saniyede 30 MB'lık dosya aktarım limitlerinden kurtularak eSata bağlantısına kavuşmuş bir ürün. Yaptığımız testlerde saniyede 115.4 MB okuma hızına ulaşan ürün ortalamada ise saniyede 86.5 MB dosya aktarım hızı sunuyor. Yazma testine de saniyede 112.5 MB hızla başlayan Story Station Plus'ın HX-DE020EB modeli, ortalamada 86.9 MB yazma hızı ile gayet yüksek performans değerlerine imza attı. 16.9 ms erişim süresinin ise harici sabit diskler için kabul edilebilir bir değer olduğunu belirtelim. Okuma ve yazma hızlarının aynı olması şu sonucu ortaya çıkarıyor: HX-DE020EB eSata'nın limitlerine takılıyor. Son olarak ürünün test esnasında çalışma sıcaklığı da sadece 29 dereceydi.
Özetle

Sunduğu yüksek performansın yanında kendi disklerini üreten Samsung'un yedekleme ve güvenlik yazılımı da mevcut.

Samsung Story Station Plus 2 TB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung Story Station Plus 2 TB
Ürün Türü Harici Disk
CHIP Online Notu 85
Üretici Samsung
Teknik Detaylar
Kapasite 2 TB
İşletim sistemi Windows, Mac
Renk Siyah
Arabirim eSata, USB 2.0
Çalışma sıcaklığı 5℃ ila 40℃
Ağırlık 0.94 Kg

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Aynı Şey 1.5 Tb İçin Geçerlimi ??

bende bunun 1 tb var beş para etmez çok yavaş iki saniyede bir üyku moduna geçiyo ondan sora on saniye bekliyosunuz ki uyansındiye kesinlkle tavsiye etmmem yaklaşık üç aydır kulanıyorum 1 kere ısnıdı ısıma sorunu yok diye biliriz

Uyku modunu yazılımı ile ayarlayabilirsiniz fakat siz diski alınca içindekileri sildiniz sanırım. Bütün mekanik diskler uyku moduna geçer: buna güç tasarrufu diyoruz. Ayrıca bütün mekanik diskler geç uyanır. Malum mekanik disklerin 7200 devire ulaşması gerek. Satın aldığınız ürün hakkında daha fazla bilgi edinmeniz dileğiyle.

Ürünün çıkacağını duymuştum.İncelemede faydalı oldu.Satın almak istiyorum.Ama biraz araştırma yaptım.Sanırım daha hiçbir yerde yok...:( :( :(

gürültü olayı nasıl hiç kimse basetmemiş, şu performans bu kapasite, şıklık derken gürltüden kafa ütülemesinde

Ürünü masanıza doğrudan koymak yerine bir mousepad'in üstüne koyarsanız hiç bir gürültü sorunu yaşamazsınız.

Sen de yorum yaz