Seagate Momentus XT incelemesi SSD & Sabit Disk

CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

7200 devir motorlu bir sabit diske kıyasla hissedilir bir performans artışı sağlayan ürün SSD'lerin yüksek fiyatından ve kapasite sorunlarından yakınanlar için birebir.

Seagate'in bu ürünü SSD ve sabit diski bir araya getiriyor.

Seagate'in Momentus XT serisi, sabit disklerin depolama ve SSD'lerin hızlı erişim özelliklerini bir araya getiren özel ürünleri kapsıyor. Yenilenen ve daha fazla hız kazanan yeni Momentus XT serisinde en çok
dikkat çeken model ise SATA 6.0 Gbps arabirimine sahip olan ve 750 GB depolama alanı sunan ST750LX003. Geliştirilen Adaptive Memory teknolojisi sayesinde kullanım alışkanlıklarınız sabit disk tarafından öğreniliyor ve gövde içerisinde bulunan 8 GB'lık SSD'ye -önceki nesilde 4 GB idi- programların ve sizin en sık kullandığı dosyalar yerleştiriliyor.

Zamanla SSD'nin içeriği yeni program ve dosyalarınıza göre yeniden derlenebiliyor. Sık erişilen verilerde öncelikle SSD kullanılıyor.

Seagate Momentus XT Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Seagate Momentus XT
Ürün Türü Sabit Disk
CHIP Online Notu 68
Üretici Seagate
Teknik Detaylar
Kapasite 750 GB
Arabirim SATA 6.0 Gbps
Yapı 2.5 inç
Önbellek 32 MB

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Cok ısınıyor Eger Sogutma Kullanmazsanız Beklenmedık Sesler Cıkartıyor Tam 5 Tane Kullandım 500gb dan Hepsi aynı Problem var.

Ürünün bir önceki sürümünde çok sesli çalıştığı ve aşırı derecede titreşim yaydığı yönünde söylentiler vardı. İnşallah bu sürümünde bu sorunları düzeltmişlerdir.

Isınma problemi ile karşılaşmadım, çok kullanılan uygulama ve dosyaları ssd üzerine alıp hızlı erişim sağlama özelliği çok başarılı

2 notebook ve 1 masaüstü sistemde kullanıyorum, ısı veya ses sorunu yok. performans ssd kadar iyi olmasa da standart hddlerden oldukça iyi.

Tam 4 tane değiştirdim bu diskten arkadaşlar kullananlar hiç hd tune ile smart testi yapmıyor mu 4 diskimdede kullanmaya basladıktan birkaç saat sonra end to end error detection yani uçtan uca okuma hatasıyla karşılastım ve 4 defa değiştirdim sorun çözülmüyor:(

Sen de yorum yaz