Seoul Hiremco F1 incelemesi Mini TV

Oynat Seoul Hiremco F1 Uydu alıcısı özelliğinin yanında tek başına bir radyo olarak da kullanılabiliyor.
Dahili hoparlörü ile TV'nizi açmadan müzik dinleyebilirsiniz.
CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Uygun fiyatı, ufak boyutları ve sunduğu özellikler ile dikkat çeken Seoul Hiremco F1, TV ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayan bir ürün.

Uydu alıcısı özelliğinin yanında tek başına bir radyo olarak da kullanılabiliyor.

Test Merkezimize Gogo bilişim tarafından gönderilen Seoul Hiremco F1, ufak boyutu ile rakiplerinden ayrılan bir ürün. Kanal geçişleri konusunda gayet başarılı olan ürün yine özellikle uygun fiyatı ile dikkatleri üzerine topluyor. Elektronik Program Rehber (EPG) ve Teletext desteği de olan ürün aynı zamanda uydudan kanal listesi ve yazılım güncellemesi de yapabiliyor. Dâhili hoparlörü sayesinde radyo olarak da kullanılabilen Hiremco F1, bu esnada TV bağlantısına ihtiyaç duymuyor. Ürünün diğer özelliklerine baktığımızda boyutuna rağmen standart boyutlardaki uydu alıcılardan tek eksiğinin Scart çıkışı olduğunu söyleyebiliriz. Dahili oyun, geniş kanal hafızası, DiseqC 1.2 motor desteği, RS-232 kablo vasıtası ile güncelleme yapılabilmesi, hassas tarama ve Türkçe menü ise ürünün diğer göze çarpan özellikleri. Ürünü ilk defa kullananlar için kurulumunun da gayet basit olduğunu hatırlatmakta fayda var. Kullanılan malzeme konusunda da başarılı olan Seoul, düzensiz elektrik değişiminden etkilenmeyen besleme devresi ile geliyor. Son olarak yedek hafızası ile kanal ve ayarlarınızı saklamanızı sağlayan ürünün şifreli kanalları izlemek için CI yuvası bulunmuyor.

Seoul Hiremco F1 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Seoul Hiremco F1
Ürün Türü Uydu Alıcı
CHIP Online Notu 68
Üretici Hiremco
Teknik Detaylar
Uydu tipi FTA (Kart Girişsiz) DVB-S
DiseqC Uyumu 1.0 & 1.2
Görüntü oranı 4:3, 16:9
Görüntü boyutu 720x576 pixel
İşlemci ALi M3329C
Boyutlar 230x140x40 mm

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

2. bir uydu cihazı olarak tercih etmeden önce forumlarda inceledim. Radyoyu kendi içinden olan hoparlörden kullanıyorsunuz ama bu başarılı bir şekilde olmamış. Özellikle uydu tv izlerken tv hoparlörü ile sesi işitorsunuz ama bu arada iremconun kendi iç hoparlörü de devreye girip, ıslık sesi çıkarıyormuş. İremcoyu üreten firmayı arayan tükecilere verilen tavsiye de şu:" Uydu cihazınız açın, iç hoparlör bağlantılarını kesin".
Dolayısıyla radyo dinleme olayı otomatikman ortadan kalkıyor. Zaten hoparlör sesi de çok kalitesi olduğundan yine kullanılamıyormuş.
Forumlardan elde ettiğim bu bilgilerden sonra başka bir markanın ürününü tercih ettim.

Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost