Sony Bravia KDL-52LX900 incelemesi Bravo Bravia

Mükemmel performans

CHIP ONLINE Notu
85
  • Editörün Seçimi

Sony'nin 3 boyutlu televizyon ailesinin üst sınıflarında yer alan Bravia KDL-52LX900 kenar ışıklı LED LCD bir panel kullanıyor. Active Shutter gözlükler ile 3D desteği sunan ürünle birlikte iki adet gözlük geliyor. Ürün her ne kadar Full HD desteği sunsa da ülkemizdeki Full HD yayınların sayısı maalesef hala bir elin parmaklarını geçmiyor. Bu bağlamda 16:9 biçimindeki ekranda ülkemizdeki 4:3 yayınları izlemek için ya kenarlardan feragat edecek ya da görüntüyü yayarak oranı bozmak zorunda kalacaksınız. KDL-52LX900, bütün modern TV'ler gibi internete bağlanıp radyo istasyonlarını ayağınıza getirebilirken YouTube ve DailyMotion gibi video paylaşım sitelerinden de videoları izlemenize olanak tanıyor. Üstelik üründeki internet araçları sayesinde televizyon izlerken sevdiğiniz web siteleri takip edebiliyorsunuz. Daha önce Test Merkezi'mize gelen TV'lerin en büyük eksiği olan kablosuz ağ desteği de KDL-52LX900'de harici bir aparatla değil, doğrudan dahili olarak sunuluyor. Özellikle de spor tutkunları veya aksiyon filmlerini sevenler için 200 Hz yenileme hızıyla gelen Bravia, Motionflow Pro ve resim bulanıklık engelleyici sistemi ile hareketli sahnelerde mükemmel bir performans ortaya koydu.

Özetle

TV açıkken odadan çıktığınızda kendi kendini kapatabilen KDL-52LX900, evlerin yeni eğlence kaynağı olmaya aday.

Sony Bravia KDL-52LX900 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Sony Bravia KDL-52LX900
Ürün Türü LCD Televizyon
CHIP Online Notu 85
Üretici Sony
Teknik Detaylar
Panel Edge LED 52", 132 cm 16:9
Çözünürlük 1920X1080 Full HD, 24p
Parlaklık 500cd/m2
Görüntüleme açısı 178 derece
Tazeleme hızı 200 Hz
Boyutlar 804 x 1261 x 64 mm (UxGxK)

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

şu odadan çıkınca kendi kendini kapatma özelliğini sevdim ancak bir sorum var.acaba komple mi kapatıyor yoksa sadece ekranı kapatıp sesi mi veriyor ? eğer öyleyse daha iyi.çünkü odadan çıkınca size görüntü değil,ses lazım oluyor.bide odaya girince tekrar açılıyomu acaba :)

evet yerinde bire tespit, çoğu kez kanalı açık bırakıp ev işlerinin yapıldığı zamanlar oluyordur herkesin, eğer komple uyku moduna giriyorsa çok saçma bir uygulama olur. bu özelliğin açıp kapatma seçeneği vardır umarım. birde neyin incelemesi yapıldığı belli değil.. bağlantıları neler, adeti kaç? kontrast oranı nedir usbden hangi formatları tanıyor yok... biraz daha ayrıntı istiyoruz chip

Ben kullanyorum çok memnunum sesi veriyor arkadaşlar sadece görüntü gidiyor odaya girdiğinizde sizi görüyor ve kendiliğinden açılıyor.

Harika bir 3d tv çok iyi

Sen de yorum yaz