Sony Xperia Z1 incelemesi Sony Xperia Z1 testte!

Sony'nin yeni amiral gemisi Xperia Z1'i denedik, her yönüyle test ettik! İşte sonuçlar...

CHIP Test Merkezi Ercan Uğurlu
CHIP ONLINE Notu
96
 • Kullanım (%30)98
 • İnternet (%20)100
 • Multimedya (%20)95
 • Telefon Fonksiyonu (%10)100
 • Fiyat / Performans (%20)89
 • Mükemmel çalışma hızı
 • Yüksek hız ve kalitede çalışan kamera
 • NFC ve 802.11ac gibi geniş bağlantı seçenekleri
 • Su geçirmeme özelliği
 • Başarılı pil ömrü
 • Sony arabirimi
 • Keskin ve parlak görüntü sunması
 • Pil şarj süresi çok uzun
 • Parmak izi sorunu
 • Ekran görüş açısı

Sony'nin "Honami" kod adıyla sızan Xperia Z1 modelini başından beri CHIP Online olarak yakından takip etmiştik hatırlarsanız. Sonunda telefon tanıtıldı ve biz de CHIP Online olarak Xperia Z1'i test merkezimizde ağırladık. Zamanının en başarılı telefonlarından biri olmayı başaran Xperia Z'yi neredeyse her konuda güncelleyen Xperia Z1, gerek teknik öğeleriyle yakaladığı performans, gerek tasarım, gerekse kamerasıyla oldukça üst gömlek bir telefon olmayı başarıyor. Önümüzde uzun bir inceleme süreci var, çok vakit kaybetmeden hemen söze başlayalım...

Kalite kokan tasarım

İlk adımda Xperia Z1'in tasarımıyla söze başlayalım. Selef model Xperia Z'den de aşina olduğumuz gibi bir tasarıma sahip olan Xperia Z1, hem ön hem arka paneliyle yekpare camdan oluşuyor. Telefonun cam malzemeye sahip olması nedeniyle özellikle elimizdeki siyah renkli modeli tercih edecek kullanıcıların parmak izi sorunundan dolayı bir hayli şikayetçi olacaklarını da şimdiden söyleyelim.

Sert köşeli hatlarıyla oldukça sağlam görünen telefon, kimileri tarafından hantal bulunabilir. Hatta Xperia Z1'in önceki model Xperia Z'ye göre daha kalın olduğunu söyleyebiliriz. Telefon 8.5 mm kalınlığında. (Hatırlayacak olursanız Xperia Z, 7.9 mm idi.) Ayrıca Xperia Z1'in daha da ağırlaştığını söylemek mümkün. 170 gram ağılığa sahip olan telefon, rakipleri arasında da ağır kalıyor.

Suya karşı tam koruma!

Suya ve toza karşı olan direncini Xperia Z1'de de sürdüren Sony, bu işi biraz daha ileriye taşımış diyebiliriz. Zira Xperia Z'de yer alan kulaklık girişini su almaması için kapatan Sony, Xperia Z1'de sol üst köşedeki bu yuvayı gizlemek yerine tamamen içten koruma altına almış ve açık bırakmış. IP58 sertifikasına sahip olan Xperia Z1, böylece suya ve toza karşı dayanıklılığını garanti altına almış. Xperia Z1, 1,5 metreye kadar tatlı suda 30 dakika boyunca kalabiliyor.

Telefonun çevresine bakmaya devam edersek, geri kalan tüm bağlantıların kapaklar altında tutulduğunu görüyoruz. O sebeple eğer telefonla havuza girmek gibi bir hayaliniz varsa, bu kapakların kapalı olduğundan emin olmanızda fayda var.

Sol yanındaki kapaklarda microSD kart ve microUSB bağlantılarını bulunduran telefon, tam ortada ise dock istasyonları için pin yuvasını bulunduruyor. Diğer yüzeyde microSIM çekmecesini bulunduran telefon, burada yine alışık olduğumuz yuvarlak güç butonunu ve hemen yanında da ses butonlarını bulunduruyor. Alt kısımda geniş bir hoparlör ızgarasına yer verilmiş. Hoparlör için bizce en iyi yer burası değil, zira yatay kullanımlarda hoparlör avuç içinde kalıyor. Fakat bu sıkıntı tüm telefonlarda var.

Ekran ve işletim sistemi

Sony, Z1'de ekran boyutunu Z'de olduğu gibi sunuyor. Yine 5.0 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan Z1, ekran teknolojisinde ise bir yenilemeye gitmiş. Sony'nin yeni Bravia TV'lerinde gördüğümüz TRILUMINOS teknolojisinin kullanıldığı Xperia Z1'de, böylece keskin ve parlak görüntüler sunuluyor. Full HD çözünürlük ile güçlendirilen ekranın bizce tek zayıf noktası ise geniş görüş açısı sunmaması. Ekrana tam ortadan baktığınızda renkler canlı ve kaliteli görünürken, ekranı farklı yönlere doğru kaydırdığınızda renklerin soluklaştığına şahit oluyorsunuz.

Xperia Z1, Android 4.2.2 işletim sistemiyle geliyor. Önceki modelde olduğu gibi özel bir arabirimin sahibi olan Xperia Z1, kullandığı arabirimiyle birlikte hemen hemen Xperia Z'ye benziyor. Arabirime eklenen yeni özelliklerle birlikte kullanım deneyimini Xperia Z'ye kıyasla arttıran telefon, Android'in üst sürümlerine de güncellenecek elbette. Hatta şu sıralar dolaşan söylentilere göre Xperia Z1'in kasım ayında Android 4.4'e güncellenmesi söz konusu.

Xperia Z1'in kamera ve performansına değinmeden önce bağlantılarından da söz edelim. Oldukça geniş bir bağlantı çeşitliliği sunan Xperia Z1, özellikle microSD kart desteği ile 64 GB'a kadar arttırılabilir hafıza sunmasıyla bizden büyük bir artı alıyor. Yalnızca fiziksel değil, kablosuz teknolojileriyle de dikkat çeken Xperia Z1, LTE desteği de gösteriyor. Böylece yenilikçi 4G bağlantı teknolojisine hazır olan Z1, bunun yanı sıra NFC özelliğini sonuna kadar kullanabilen bir telefon. Böylece tek dokunuşla paylaşma ve tek dokunuşla dinleme özellikleri sağlayan Xperia Z1, Bluetooth 4.0 ile DLNA desteği sayesinde akıllı televizyon ve diğer aksesuarlar için de hazır durumda. Tüm bunların yanında en güncel Wi-Fi standardı olan 802.11ac desteği de gösteren Z1, böylece iletişim kanallarını sonuna kadar açmayı başarıyor.

Başarılı kamera fonksiyonları

Sony, şimdiye kadar gördüğümüz en iyi kamerasını Xperia Z1 için saklamış. Telefonda bulunan kamera, Sony'nin fotoğraf makinelerinde kullandığı öğelerle desteklenmiş. Sony'nin ödüllü G lensini kullanan Xperia Z1, 1/2.3 inç sensörün sahibi. 20.7 megapiksellik kamerası ve BIONZ görüntü işleme motoru sayesinde gayet başarılı sonuçlar üretebiliyor.

Deklanşöre bastığınız anda kareyi yakalayan telefon, görüntü ve işlem performansıyla bizden tam not almayı başardı. Yaptığımız çekimlerde gayet net ve başarılı sonuçlar aldık. Gün ışığında çektiğimiz fotoğraflarda beyaz dengesi ve kontrastla ilgili herhangi bir sıkıntıya rastlamadığımız telefonla, yaptığımız laboratuvar çekimlerinde kullandığımız yapay ışıkta da son derece keskin görüntüler elde ettiğimizi söyleyelim.  Diğer yandan düşük ışık koşullarında çektiğimiz fotoğraflarda da objektifin neredeyse gürültüsüz sonuçlar sunduğunu söyleyebiliriz. Üzerinde yer alan LED flaşı sayesinde gece çekimlerinde de beğeneceğiniz kamera, f/2.0 diyafram açıklığına sahip. Böylece düşük ışık koşullarında çarpıcı sonuçlarla karşılaşmanız mümkün.

Gayet basit bir kamera uygulamasına sahip olan Xperia Z1 ilk açılışta karşınıza; zamanlama, gülümseme yakalama, ön izleme, seri çekim ve yüz kaydı modlarını çıkartıyor, fakat elbette çok daha fazlası var. Kamera, varsayılan olarak Süper Otomatik modunda çalışıyor. Bunu değiştirerek manüel moda geçebilir, fotoğraflara resim efektleri ekleyebilir ve panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz. Ayrıca gecikmeli seri çekim modu ile saniyede 60 kare çekebilen Xperia Z1, böylece çekilen kareler arasında en iyisini yakalamanızı sağlıyor.

Modları arasında Info-eye isminde bir mod da bulunduran Z1, bu modda çekim yaparken vizörde görünen nesneler hakkında size detaylı bilgi verebiliyor. Örnek verecek olursak Eyfel Kulesi'ni çekiyorsanız, bu yapıyla ilgili bilgi ekranınıza gelebiliyor. Z1'in kamera uygulamasının diğer bir hoş özelliği ise AR Efekti. Çekeceğiniz fotoğraflara anlık olarak sanal sahneler ve karakterler ekleyen bu mod, böylece ortaya eğlenceli fotoğrafların çıkmasını sağlıyor. Kameranın getirdikleri arasında diğer bir başarılı uygulama ise Social Live.  Bu modu aktif hale getirerek Facebook üzerinden canlı yayın yapabilmeniz mümkün.

Z1'in 20.7 MP'lik kamerasıyla keyifli fotoğraflar çekebileceğiniz gibi video kaydı da yapabiliyorsunuz elbette. 1080p video kaydı yapabilen Xperia Z1 ile Sony'nin Video Unlimited ve Xperia Privilege uygulamalarını da kullanabiliyorsunuz.

Örnek fotoğraflar

Fotoğrafların büyük hallerini Galeri'de bulabilirsiniz...


Teknik kadro ve pil ömrü

Xperia Z1, gerçekten güçlü bir telefon. Özellikle Qualcomm'un en güncel işlemcisi sayesinde son zamanlarda karşımıza oldukça güçlü modellerin geldiğini söylememiz gerek. Sony Xperia Z1 de bunlardan biri. Qualcomm Snapdragon 800'ü kullanan Xperia Z1, 4 çekirdekli işlemcisiyle 2.2 GHz hız sunuyor. Böylece LG G2 ve Samsung Galaxy Note 3 ile birlikte şu anda kendi sınıfında piyasanın en iyi performansını yakaladığını rahatlıkla söyleyebileceğimiz Xperia Z1, yaptığımız testlerde pek çok rakibini geride bırakıyor. Teknik öğelerden devam edersek Z1'de yine sınıfının en iyi grafik işlemcisi olan Adreno 330'u görüyoruz. Hatırlarsanız aynı birim LG G2'de de karşımıza çıkmıştı. Xperia Z ise HTC One ile birlikte Adreno 320 kullanıyordu. RAM ihtiyacını 2 GB'la çözen Z1, 16 GB dahili bellekle geliyor. Elbette kullanım alanı olarak yine açılışta 12 GB civarı bir kapasiteyle karşılaşıyorsunuz. Neyse ki bunu microSD kart ile arttırabilmeniz mümkün.

Pil ömrü

Üzerinde tıpkı LG G2'de de gördüğümüz gibi 3000 mAH batarya taşıyan Z1, böylece enerji ihtiyacını çözmüş. Toplamda 880 saatlik bekleme süresine sahip olan telefon, yaptığımız testlerde konuşma süresiyle 11 saati aşan bir performans gösterdi. Genel olarak iyi bir pil ömrü sunduğunu söyleyebileceğimiz Xperia Z1, 6 saati aşan bir yoğun kullanım süresi sunuyor. Ancak telefonun şarj süresini uzun bulduğumuzu da söyleyelim. Bataryayı tamamen doldurmak tam üç buçuk saati bulabiliyor ki bu süre bizce çok uzun.

Ve test sonuçları...

Evet, pil ömrü sonuçlarından işlem, grafik ve internet performans sonuçlarına geçelim. Yaptığımız AnTuTu testinde Xperia Z1, üst düzey bir grafik çizdi. 34629 puan alarak LG G2, Xperia Z Ultra, HTC One, Samsung Galaxy S4 ve dahasını geride bırakan telefon, Galaxy Note 3'ün ise altında görünüyor. Yine CPU Prime'da da 6214 skoru ile Galaxy Note 3 dışındaki rakiplerini geride bırakan Xperia Z1, konu grafiğe gelince ise atağa kalkıyor. 3DMark testimizde Ice Storm Unlimited versiyonda 16913 puanı gören telefonun en yakın rakibi Xperia Z Ultra oluyor. Ardından ise LG G2, Exynos işlemcili Galaxy Note 3, S4 ve iPhone 5S geliyor. (Bu arada Z1'in, bu testte Snapdragon 800 kullanan Galaxy Note 3'ün gerisinde kaldığını söyleyelim.) Bir diğer grafik testi olan Epic Citadel'de de durum aynı. 1800x1080 piksel çözünürlükte 59.6 FPS'yi gören Xperia Z1, bu testte 56.1 FPS alan G2'yi ve 37.8 alan Galaxy Note 3'ü geride bırakmayı başarıyor.

Xperia Z1'in internet performansından da bahsedecek olursak, Vellamo ile yaptığımız testte en iyi sonucu aldığını söyleyebiliriz. 2913 skorunu elde eden telefon, yalnızca test sonuçları ile değil, pratikte de aldığı sonuçların hakkını veriyor. Chrome ile gelen telefon, web dolaşımlarında Snapdragon 800 işlemciden muazzam anlamda faydalanıyor. Sekme yönetimini kolay bir şekilde yapabilen telefon, internette dolaşırken adeta bilgisayar performansı sunabiliyor.

Özetle

Akıllı telefon pazarındaki en güçlü modeller arasında yer alan Xperia Z1, pek çok özelliği ile aldığı puanı hak ediyor. Ekranı ve ekran teknolojisi, kaliteli tasarımı, yüksek performansı, kamera ve kamera fonksiyonları, uzun pil ömrü ve suya karşı direnç göstermesiyle gayet beğendiğimiz Xperia Z1, tavsiye edilen satış fiyatıyla 2.199 TL civarında. Her ne kadar rakipleri arasında fiyatıyla gayet uygun durumda olsa da, bu konudaki algımızı tamamen değiştirmeyi başaran LG G2 ile kıyaslandığında geri kalan Xperia Z1, eminiz bizler kadar sizler tarafından da beğenilecektir.

Kimler Almalı

Piyasanın zirvesinde bulunan güçlü bir akıllı telefon satın almak isteyenlerin tercih edebilecekleri Xperia Z1, tüm hatlarıyla Sony kalitesini sunuyor. Su geçirmez özelliği ile dikkat çeken telefon, kablosuz bağlantı özgürlüğü isteyenler ve cep telefonunda kamera fonksiyonlarına dikkat edenlere de hitap ediyor.

Sony Xperia Z1 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Sony Xperia Z1
Ürün Türü Cep Telefonu
CHIP Online Notu 96
Üretici Sony
Firma Sony Mobile     (212) 473 77 77
İşletim Sistemi Android 4.2.2
İşlemci Qualcomm Snapdragon 800
Çekirdek (CPU) 4
Ekran Teknolojisi Triluminos display
Ekran Boyutu 5.0 inç
Ekran Çözünürlüğü 1080 × 1920 px
Grafik İşlemci Adreno 330
Bellek (RAM) 2 GB
Dahili Depolama 16 GB
Arttırılabilir Depolama 64 GB
Ön Kamera 2.0 MP
Arka Kamera 20.7 MP
Çift Hat Yok
Wi-Fi Var
NFC Var
GPS Var
LTE (4G) Var
HDMI (MHL) Var
Bluetooth Var
FM Radyo Var
Bekleme Süresi 880:00 saat
Konuşma Süresi 11:32 saat
Boyutlar 74 × 144 × 8.5 mm
Ağırlık 170 gr.

Alternatifleri

Sony Xperia Z1'e alternatif olarak hiç düşünmeden LG G2'yi önerebiliriz. 5.2 inçlik ekranıyla daha büyük ekran sunan LG G2, daha uzun pil ömrünün de sahibiydi hatırlarsanız. Fiyatıyla da ideal durumda olan LG G2'yi tercih ederseniz microSD kart yuvasından vazgeçmek zorunda kalacağınızı da söyleyelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 212 Yorum

iyidir ama ben 2200 tl yerine note 3 alirim daha iyi fiyat yüksek

AMA SENEYE TÜRKİYE 4GYE GEÇİCEK AMA NOTE 3 3GLİ MODEL TÜRKİYEYE GELİYOR

@14 Eki 2013 01:57 2200 verdiğin telefonun arka kapagı zart zurt ses çıkarıyor o mu daha iyi

@14 Eki 2013 01:57 okadar para verdiğin note 3de 4g yok ve bu yıl türkiyeye 4g geliyor...2 sene önceki xperia ionumda bile 4g var...

@14 Ekim 2013 11:36 SENEYE değil 1 nisan 2016'da Türkiye 4.5G ye geçecek.

Lg ile arasindaku fiyata ipad mini alinir.

@14 Eki 2013 04:25 Atmayın arada sadece400 tl fark var lg nin ne mal olduğu yıllardır ortada.

@14 Eki 2013 11:41 +100000 aynen katılıyorum...

SONY LG DEN DAHA IYI.Bu işin alternatifi yok.Olsaydı millet iphone almazdı zaten.

gerçekten özellikleri çok sağlam ama yazıda da değinilmiş lg g2 aynı özellik düşük fiyat tercih edilir gibi

Lg g2 amiral gemisinde fp krali bence.

G2 de güzel telefon ama sony nin verdiği premium his iphone da yok şuan

derin bir inceleme olmus tesekkurler uzun zamandir boyle incelemeler yapilmiyordu

Sizin şarj aletiniz bozuk heralde benim Z1 im 45 dk da şarj oluyor tamemen!

sony donanım olarak iyi fakat kasa yapısı olarak çok kaba, benim tercihim hem donanım hem kasa olarak lg g2

@14 Eki 2013 12:41 G2 ilk düşmde cortluyor ekranı ve tutacak yer olmadığı için süreklü ekrana dokunuyorsun yanışlıkla

@14 Eki 2013 12:41 kaba dediğin telefon G2den ince ;)

G2 nedir aga ya 1600 lira telefon hafıa kartı yok arka kapağı ses tuşları gacır gucur ediyor...

Beyaz renginde parmak izi olmuyor ve siyahtan çok daha şık...

Bence ekranın yandan bakınca az görünmesi iyi bişey herkes görmesin sağdan soldan

G2 diyip duruyorlarda ikisinide eline alınca anlıyorsun neden Z1 in daha pahalı olduğunu telefon taş gibi çünkü akıllı 3310 denilebilir tank gibi düşürme testlerinde kırılmıyor bile

Kasa taş gibi gerçekten millet eline almadan konuşuyor

Experia Değil Xperia...

Sırf o çerçeve kalınlığı yüzünden sony xperia z den vazgeçmiştim. Japonlar akıllanmamışlar. Z1 de de aynı şeyi yapmışlar. Çok hantal telefon. Şu an piyasadaki en iyi donanım lg g2 de. Lg g2 almayıp bu paraya z1 alanın aklından şüphe ederim.

@14 Eki 2013 13:57 telefon o çerçeveler sayesinde dayanıklı drop testlere bak telefon ne öndeki arkadaki camı kırılıyor LG G2 ilk düşürmede gidiyor ekranı çerçeveleri ince çünküüüüü...Tabi şekilciler alsın bencede.Gerçi G2 düşürmeye gerek yok ses açma kapama düğmesinin orası zaten kutudan çıktığında bile gıcırdıyor gülüm

Telefonu dün aldım tek kelimeyle harika yok z den kalınmış z den daha büyükmüş bilmem neymiş sakın aldırmayın.Nerdeyse aynı yapı olarak z den çok daha sağlam.Dokunurken bile fark ediyor geçişler hele hele ana menüye dönüş anlık yağ gibi kayıyor tabiri caizse.Eğer note 3 mü z1 mi falan diyorsanız z1 i aldığınız zaman iyiki samsung almamışım diyeceksenizi emin olabilirsiniz.Flash ı yokmuş yalanına kesinlikle inanmayın bazı kesimlerin özellikle uydurduğu yalan bu tamamiyle karalama maksatlı.Zaten aklı mantığı olan insan az durur düşünür bu kadar donanıma sahip bir telefon yapıpta neden flash ı ihmal etsin diye sorar kendine.Tek kelimeyle Sony ötesi yok......

@14 Eki 2013 15:31 Alır arka cebimde taşır; samsung u olan kişi cayır cayır netten film izlerkene ben de ona imrenerek bakarım diyorsun? :) ne yapalım güle güle kullan ....

@15 Eki 2013 01:10 Birincisi note 3 ü bırak arka cebi ön cepte bile taşıyamazsın.İkincisi ben hiç bir zaman topluluk içinde hava atmak maksatlı telefonumu çıkarmam ortaya yani herkez senin gibi görmemiş değil hadi bakalım hayırlı işler bol güneşler.....

Biri 1600 biri 2200 arada 600 lira var. Neyi atiyoruz anlanadim. Gez biraz olmadi 150 daha koy ustune git bir magazadan al ipad miniyi. Farzi misal dedim hem. Bende g2 var. Guzel telefon ne gerek yani 600 daha vermeye.

Bu telefonla g2 yi kıyaslama cehaletinde bulunanlara sesleniyorum almışsanız onu tercih etmişseniz bu telefonun sayfasında işiniz ne niye bunu araştırıyorsunuz.Ayrıca bilmeden etmeden de yorum yapmayın.Alacak insanları soğutuyorsunuz haybeden çok şey biliyormuş gibi atıp tutmayın burda.Paran da yetmiyorsa ayağını yorganına göre uzatıcaksın neyse onu alıcaksın.İlla en pahalısını alıcaksınız diye birşey yok.Pahalıymış öyleymiş falan filan çamur yapmanın alemi yok.Herkez baksın ekmeğine...

merhaba, bizim sony xexperia z var Süper ve harka,bundan'da iyisi can sağığı.

Evet 600 tl fark var ama 1 ay sonra 200 tl olur o zaman arasindaki 200 tl kesinlikle xperia z1 kalite kamera sony destegi servisi 200 tl unuturur

bu haksızlık yeni z aldım simdi z1 cıktı ya insan en az bir yıl bekler sony neyapıyor böyle.xperia z zaten mükemmeldi z1 daha mükemmelle benziyor.5 aydır kullanıyorum gerek suya gerek betona düştü gerekse üzerine yanlışlıkla bastım böyle bir sey yok kamera 13megapixsel baya iyi ön kamera bile fullhd video cekiyordu yani z1 gerek yoktu z her ihtiyaçı fazlasıyla karsılıyordu :(

@14 Eki 2013 22:53 Evet bir sony kullanıcısı olarak o yönden bende şikayetçiyim insanları aldıkları ürüne pişman ediyorlar :) Ayrıca bu kadar hunharca kullanma sağlam diye :D

Lg g2 nin resmi distributor garantilisi su anda 1400 lira civarlarinda 800 lira az para degil. Ustelik ekraniyla pil omruyle ve ekrani 5.2 inc olmasina ragmen daha kucuk olmasi buyuk avantaj. Pil omruyle ilgili testlere bakin g2, z1 i ikiye katliyor.

@15 Eki 2013 12:37 Ya sizi sıra ile mi gönderiyorlar buraya anlamıyorum.G2 g2 g2 bune be bıktırdınız artık.Z1 inde g2 ninde 3000 mAh lık pili var.Ve z1 deki gibi daha doğrusu daha düşük model sonylerde bile mevcut stamina modu g2 de yok.Git araştır bakalım stamina modu neymiş.Anca burda sıyırmasını bilirsiniz.Ayrıca çok videolar gördük telefonu kötüleme maksatlı aklı mantığı olan insanlar inanmaz zaten.Z1 de kamera flash ı yok denilen yalan gibi mesela.İşinize bakın ahkam kesmeyin.....

@15 Eki 2013 15:15 benide gönderdiler HTC One kullanıyorum ama kesinlikle iki cihaz arasında seçim yapacak olsam LG G2 alırım bırak sony ne kasetçalar gibi telefon tasarımları var

@16 Eki 2013 00:14 Kasetçalar demek hımmm.Bence bir göz doktoruna görünmende fayda var.Doğru ya sizde haklısınız kendinizce.Sony galaxyler gibi damacana plastiğinden yapılmıyor yada lg gibi kasası gacır gucur etmiyor.Hal böyle olunca çamur atıcak birşey uydurmanız lazım ve böyle yorumlar yapabiliyorsunuz.

@15 Eki 2013 15:15 lityum ion ve lityum polimer farkini untma, z1 de stamina g2 de gram yonga sistemi var, sende z1 var anlasilan, kurum avukati gibisin, bu arada bende ikiside yok

Yaklaşık 3 gündür z1 kullanıyorum lafı uzatmadan şunu diyeceğim bu telefon tam bir 'canavar'.....

Bir z1 bir g2 ,bir note 3 tür tartışmalar sürüp gidiyor.Telefonun donanımından ziyade kullanırken ne kadar dayanıklı olduğu da çok önemli(suya ve toza dayanıklılık darbelere karşı dayanıklılık vs) bu garantiyi veren ürünleri çıkartan sony.Başlarda şimdiki gibi iddialı olmasa da ericssondan ayrıldıktan sonra mükemmel bir çıkış yaptılar.Note 3 ü nüzün yada g2 nizin başına su dökülmesi yada başka birşey gelse o verdiğiniz paralar buhar olur uçar.Ama sony de böyle bir sıkıntı yok,İşte bu yüzden sony diyorum....

z1 yenı aldım on numara 5 yıldız fazla söze gerek yok sony bu boru degil

samsung s800lü modeli getirmemekle hata etti z1 alıcağıma note 3 alırdım ama z1'i seçtim

7 senelik Sony bağımlısıyım ve yeni Amiral gemim Xperia Z1 ile uçuyorum (; Sony verdiğimiz paranın hakkını veriyor.

Xperia Z yi 5. kattan attım aşağıdan arkadaşım beyzbol sopasıyla vurdu elektrik direğinden sekip otoyola düştü geceye kadar üstünden kaç bin araba geçti sadece biraz lastik izi var telefon sapasağlam

@16 Eki 2013 13:44 Sony nin cihazlarının dayanıklılık testlerinde açık ara önde olması neden sizi bu kadar rahatsız ediyor acaba.Cevabını vereyim hemen çekememezlik,kabullenememe,onda var bende de ondan olsun zihniyetiyle hareket edip kendizi o markaya sabitlemiş olmanızdan dolayı.

@16 Eki 2013 13:44 hiç güleceğim yoktu ama güldüm.

Telefon almak için işe girdim ve sonunda xperia z1 i almayı başardım telefon tek kelimeyle mükemmel

ya bu süper Android Teknik'? sony xpera z1,Dünya media'sını duyduğumuza göre. Dünya'da En iyi?mobiltelfondur.

merhaba, 6 Ay önce sony experia Z aldim,halen ilk haftasi gibi seviyorum.? ya bu sony mobiltelefon'da önde gidiyor,Aslında benim favorit mobil,HTC'idi,ve HTC'yi Aratmıyor.?

Lg g2 nin 16 gb micro sd siz modeli 1600 e satılıyo 32 gb 1800

xperiaz1 20.7megapiksel kamera olması bence piyasadaki 3bin liralık fotograf makinelere kafa tutuyor olması da demektir.....

@17 Eki 2013 02:58 sadfdsfgadsfads sen git bir hava al kamerayı mp degeri zanneden zaar

@17 Eki 2013 12:32 Evet mp ten ibaret değildir ama şunu unuttun çok bilmiş sony nin dünyada ödül sahibi olduğu g lensler mevcut kamerada kamil seni.

Dün 1999 etiketiyle aldığım aldığım alet tam bir canavar.Ana menüye dönüş süper ötesi hızla.Yok lg şöyle lg böyle diyenlerede kanmayın.Arada 400 lira fark var 16 gb lık versiyonla.400 lira=marka+kalite+dayanıklılık+su geçirmezlik+artırılabılır hafıza Seçim sizin SONY XPERİA Z1 aldım ve iyikide almışım.Saygılar :)

G2 yi alıp denize girin, o aradaki 600Tl fark neye yarıyor anlarsınız. Şimdi kumda oynayabilirsiniz, hadi dağılın ;-)

@17 Eki 2013 13:28 Adamsın :D

@17 Eki 2013 13:28 gormemisin telefonu olmus denize girmis

Herkes tercihini yazarken 2 telefonun artıları ve eksileri de iyice vurgulanmış oluyor. Sonuçta Sony çok sağlam, LG çok dandik. G2 gibi bir telefon yapıyorsun ama bazı malzeme yerlerde sürünüyor. Sony ise LG 1600 fiyat verirken sen uçuyorsun.

bence hemen alınması saçmalık. biraz beklenmeli ki fiyatı düşsün. sonuçta o para kolay kazanılmıyor

en iyi kamera performasları önce videoda sonra yerinde denedim lumia 1020 sonra lg g2 sonra xperia z1 diyorum karşı çıkan varsa gitsin denesin. pil performasında da sıralama lg g2 hepsinden önde malzeme kalitesinde en önde z1 ama suya toza dayanıklı olsun diye 1 parmak çerçeve yapmışlar görsellikten kaybetmiş,parmak izi bırakmasıda cabası.note 3 bataryası zayıf 1 günü zor çıkarıyor kısacası hepsinin artıları eksileri var ve hiçbiri o fiyatı haketmiyor.500 tl malolan cihazlar 2200 tl lere kakalanıyor.

@17 Eki 2013 16:47 41 megapixel kamera var bırakta biraz fark olsun bir zahmet.Ama sadece kamera var gerisi hikaye.41 megapixel diyede o para verilmez ona bakarsan.1 parmak çerçeve var diyosun da çamur atıcam derken biraz mantıklı atın.Daha ince diye söylenen xperia z ile z1 arasına 5mm fark var.Senin parmaklarda bir sorun var o zaman.:) Kalın yada ince olmasının su geçirmemezliğiyle alakası yok arkadaşım bunu da belirteyim.Parmak izi mevzusunda katılıyorum ama sadece siyah modelinde.O kadar kusur kadı kızında da olur.Telefonun sağlamlığı için kullanılan malzemeler çok kaliteli.Fiyat konusunda ise yapıcak birşey yok.Türkiye gibi bir ülkede yaşıyoruz.Ürünler bize gelene kadar 2 katına çıkıyor zaten.

@17 Eki 2013 16:47 2200 tl kakalıyorlar diyorsun da arkadaşım sen bu ürünün local (yerli malı) olmadığını bilmen lazım :) gümrük vergisi özel tüketim vergisi falan derken ülkendeki ağalar paşalar alıyor bu paraları japon ya da bu z1 in fiyatı 500 tl gibi senin ülkene gelene kadar kaç vergi alıyor devlet farkında mısın sony kazıklamıyor seni senin devletin kazıklıyor!! iphone amerika da 300 dolar kendi parası ile çocuğuna harçlık veren aileler rahat alıp kullanıyor ülkene gelince hopp vergi giriyor fiyat 2300 tl oluyor biraz araştır bence global dünyta ekonomisi bunu gerektiriyor local ürün vardı da biz mi kullanmadık?

@29 Eki 2013 21:28 İphone nun tabiri caizse fakirler için ürettiği 5C modeli amerikada 99 dolar iken türkiyede 1800tl olduğunu düşünürsek bi zahmet xperia Z1 de o kadar etsin dimi? :)

sony kraldır alın telefonu g2 de telefon mu dersiniz bi kere kalite

Çok büyük değil mi ne cebe sığar ne de çantaya? Telefon biraz küçük olmalı ceket cebine yada kullanılan diğer ceplere sığmalı , kulağa dayayıncada tepsi ile konuşuyor gibi oluyorsun.

@18 Eki 2013 00:28 Cebe rahatlıkla sığıyor arkadaşım emin olabilirsin.Kulaktan dolma laflara kanmayın biz kullananlar olmasak sizi kim uyarıcak bilmem.

LG G2'ye dandik diyen arkadaşlar, Youtube'dan Sony'nin drop test'ini inceleyin. Ön ve arkadaki camlar kırılmadan kalıyor ama telefon çalışmıyor :))))

Bazı arkadaşlar tasarım deyince sadece inceliğine bakıyor heralde istediği kadar ince olsun o kasaya 5.3 inç ekran, artı bide alta tuş atabilirdi o kadar iri kasası

La lg g2 32 gb modeli Bi telefoncuda 1550-1600 tl arası ikinci el falanda değil

Millet tasarımın t sinden anlamıyor g2 mis z1 götune silmez be

Abi ara menüye dönüş ne önemliymiş sizin için benim lumia 920 5-6 tane oyun açıkken bile ana menüye anında dönüyor üstelik bu cihaz 2 çekirdekli yani gerisini siz düşünün s800 lü wp8 çıksın siz hiççç bu cihazlarla kıyaslamayın Bi iki sene sonra kıyaslamaya başlayın android tellerle s800 lü wp 8 i. Bi kullanın wp8 i demek istediğimi anlarsınız

@18 Eki 2013 01:05 Arkadaşım o kadar emin konuşma bence.Nokia her daim androidin gerisinden gelecek bu bir gerçek.Wp8 çıkmadan önce vaat ettiği donanımı androidler zaten kullanıyordu.Bu arada bilmeyenler için açılımını yapayım wp8 (windows phone 8).Tabi bu işler birazda tercih meselesi herkez birbirinin tercihine saygı duymalı.Kimse sana neden nokia kullanıyorsun diyemeyeceği gibi senin de sony kullananları yadırgamaya hakkın yok.Saygılar....

Samsung hileci takmayın onun Score larını

LG mi sony mi derseniz gülerim :D sony xperia z tek kelimeyle mükemmel hiçbi kusurunu yakalamadım 1 ayı geçti kullanalı :D tek kusuru arkadaşlarım görünce hadi suya sokalım diyip duruyo işte :D

Z1 imde yaptığım antutu benchmark testinde 34927 skor elde ettim note 3 ünde üstünde birinci olarak.Global rank ise 36 binlerde z1 in.Peki bu fark neden kaynaklanıyor.Aynı donanımı kullanmıyor muyuz.

@18 Eki 2013 13:58 Kullanılan malzeme aynı ama hiç bir şey aynı olamaz ufak detaylarla benzer olur ve kullanma şekli vb ufak şeyler bunu etkileyebilir. gibi :D

3, 5 saat sarz suresi cok uzun...

@18 Eki 2013 14:05 Gece yatarken şarja takıp sabah çıkarıyorsunuz sonrada 3 saat çok uzun :D

habire sony reklamları var nasıl video inceleme bu telefonu elin alda kurcala biraz buda diğer kulağına küpe olsun

@18 Eki 2013 14:35 Çocuk a dan z ye herşeyi anlatıyor daha ne yapmasını bekliyorsun.Parande atark telefonumu tanıtacak.Anlattıklarına odaklanamayıp arkasındaki led tv de dönen reklama bakıyorsan o senin sorunun.Yapcak birşey yok.

@18 Eki 2013 14:35 Zaten kullanıp not alıp anlatıyolar yoksa yarım saat inceleyerek anlatması lazım

İncelemeden ziyade alternatife vurgu var. Tüm incelemelerin sonucunda böyle mi yapılıyor?

Elimizde XPERİA S ve XPERİA Z var.XPERİA S ilk çıktığı günlerden beri elimde ve tek bir sorun yok.Birde XPERİA Z ile ilgili şikayetleri dinlemeden sakın Z1 almayın.XPERİA Z de ekran çatlaması ve karşılığı 600-700 TL servis istemeleri inanılmaz.Şu anda yaptırmadık çekmecede duruyor böyle birşey nadir olur derseniz servise bir uğrayın yada şikayetleri dinleyin.Bir çok ürünüm SONY ama bu son olayda sınıfta kaldılar

bugün inceledim kamera için alınacaksa lumia 1020 > lg g2> z1> note3 malzeme kalitesi ön plandaysa z1> lumia 1020>lg g2 > note3 işlemci ve özellikleriyle note3>z1>lg g2 >lumia 1020 tasarım ergonomi kullanışlılık lg g2> lumia 1020> z1>note 3 kısa notlar lumia 1020 kamera en iyi ama kamera için o fiyat etmez, note 3 spen kullanımı güzel çabuk alıştım tepki hızı iyi kamera performansı idare eder malzeme full plastik zaten 500 tl malolmuş 2200 e satıldığını yazmışlardı, z1 en iyi malzemeli telefon ama kaba geldi bana kamerası hayal kırıklığı daha iyi bekliyordum alışamadım kullanırken alışmak için zaman ve büyük bir cep lazım.ekran yandan bakınca bile kayıp yaşamadı parmak izi bırakıyor canlı renkler filmler video kliplerde mükemmel lg tasarımı şık görüntü güzel malzeme plastik snapdragon 800 ama arayüzünden mi nedir videolarda gördüğüm gibi arayüz yoktu yavaş çalışıyordu kamerasını beğendim pil performansı çok iyi olduğunu testlerde önde zaten s4 ten daha iyi bir telefon bence.alan 32 gb alsın zaten hafıza arttırılmıyor lumia 1020de de hafıza artmıyor hafıza konusunda note3(32+64)>z1>lg g2-lumia1020 bana kalsa hepsi pahalı ben almam,hepsinin artıları eksileri var en pahalısı 1200 tl ile çıkması lazım ama vergisi aracısı derken bu fiyatlara ülkede malesef.amerikada yarı fiyatlara çıkıyor .imkanı olan bende para çok nakit veya kartla hemen alırım diyen varsa gördüklerimi yazdım faydam olduysa ne mutlu bana.

@18 Eki 2013 19:39 Hiç birşey bilmediğin o kadar belli ki baştan aşağı sıyırmışın.32+64 nedir? 64 gb a kadar arttırılabilir anlamına geliyor o.Ayrıca z1 de 64 gb a kadar arttırılabiliyor.Ve z1 in işlemcisi 2.2 ghz iken note 3 ün 1.9 nasıl note 3 ün iyi oluyor çok garip.Z1 sana beğendirememiş kamerasını bak sen şunların yaptıkları terbiyesizliğe.Nasıl olur da kötü çeker.(Sana sıfır ışık ortamda çektiğim fotoyu göstersem ağzın açık kalır) z1 için büyük bir cep lazım diyorsan note 3 için kadınların kullandığı el çantalarını tavsiye etmen lazım.Amacın bilgi vermek falan değil arkadaşım bilmeyerek biliyormuş gibi yapmak ve insanların aklını çelmek.

arkadaşlar telefonu alalı daha 3 gün oldu telefon tam bir canavar. Gerek webde gezinirken hızı olsun, gerek uygulamaların kasmaması dahil buna. Ayrıca birçok google uygulaması mevcut. Kamera harika, tabikide ama parmak izini sevmeyenler varsa kesinlikle siyah rengini hiç almasın, felaket parmak izi yapıyor. şeffaf ekran koruyucu var arka ve ön panelde ama yinede siyah olanda parmak izi eksilmiyor. Bu yüzden ben beyazını aldım, Ayrıca beyaz ürüne siyah kılıfta güzel oluyor. Çift renk seçeneğiyle karşınızda xperia z1 adeta canavar bir telefon, Klavyesi aynı iphone klavyesi gibi ayrıca dokunmatik karakter yazmaktan çekinenler için süper kalitede yazı tahmini var, ayrıca siz ekleme yapmıyorsunuz hiç, Kamera efektleri mükemmel gece foto çekildiğiniz zaman flaşı öyle gözünüzü almıyor hiç.KUTU İÇERİĞİNDE OLANLAR İSE; Kullanma klavuzu, şarj aleti (ev) data kablosu, kulaklık var. Webde gezinirlen siteleri açılsın diye beklemiyorsun hiç, çünkü sen üstte gezinirken alttaki görüntüleri ve bölümleri aynı anda açıyor. Ama kesinlikle kılıf kullanılması gereken bir telefon, Extra hafıza kartı yuvasıda mevcut. Fotoğraf çekimi için denklaşör de var. Diğer Z modelinde yok. Ayrıca ultra hiç güzel değil ve çok kaba duruyor. Eğer çantanız varsa onda taşırsınız anca xperia z1 bile cebe tam oturuyor. Ultra hiç oturmaz. Hoparlör seviyesi gayet iyi, konuşma esnasında cızırtı asla gelmiyor. Yapanlar gerçekten hakkını vermiş, sadece focuslama özelliği yok oda çok fark etmiyor zaten fotoğrafta. Fotoğraftaki pixeller eski model telefonlardaki gibi kare kare değil zoom yaptığınız takdirde.Kulaklık için söyleyeceğim şey ise gayet güzel kulağa tam oturuyorsa eğer. Ama paraya değer. Fiyat olarak z1i alamayan lg 2 alsın oda güzel yada htc one.

@18 Eki 2013 22:38 hayırlı olsun arkdasım darısı benım başıma :D bnde almayı dusunuorum da bıkac sey var merak ettıgım. 1)kulaklıkla müzik dınlerken sesi nasıl tatmın edıci mi 2)renk tonlarında senı rahatsız edıcek bı matlık gördun mu yanı z deki gibi mi biraz sönük kalıor mu 3) şarjı nasıl 1 günü rahatlıkla görüror mu sende azcık parmaklarını yorcam senın kusura bakma :D

@20 Eki 2013 20:31 Ben yanıtlayım istersen merakını gidereyim onun yerine :) ekran açısından z1 in çok farkı var bariz bir şekilde hatta normal tasarruf modundayken istersen kaldırıp daha da parlatırsın ekranı sana kalmış.Zaten bunun sebebi de son kullandıkları triluminos ekran teknolojisi yanlış yazdıysam affola :) Kulaklıklar çok fena. Müzik dinlemek,film izlemek ap ayrı bir zevk zaten onu söylemeye bile gerek yok aslında.Tahta gıcırtısını sanki yanında biri yapmış gibi duyuyorsun.Şarj süresi ise eğer normal telefon olarak kullanırsan konuşma ve mesaj 2.5 günü rahat görüyorsun.Ama sürekli bağlanırsan 3g rahatlıkla bitirirsin bir günde.Wifi üzerinden film izlerim dersen şarj yarı yarıya gidiyor.1.58 dk lık bluray filme başladığımda şarj %98 di film bittiğinde %49 du kalan.Uzun lafın kısa sony :)....... Make believe ;)

@20 Eki 2013 22:46 merakımı giderdin fazlasıyla :D teşekkür ederim ekranına yakından bakma fırsatı buldum kulaklık knusunu merak edıordum acıkcası ama onunda nasıl oldugunu sen söledin :D

@21 Eki 2013 21:53 Yardımcı olduysam ne mutlu :)

@20 Eki 2013 22:46 geçen gün ekranına yakından bakma fırsatı buldum büyük gelişme var farkettim :D merak ettiğim şey acıkcası kulaklıgıydı onuda sen söledin iyi die teşekkür ederim :D

Z1 bir çok marka takıntısı olan arkadaş için kötü bir yorum olucak ama aynı anda aldığımız note 3 ( eşim kullanıyor ) bende z1 aldım hani kamerasını osunu busunu kenara koyarsak z1 şarzı 3 gün note 3 şarzı 1 gün gidiyor.... piyasadaki şu an en iyi smartphone z1 daha iyisi henüz yok bu kadar basit....

Telefonda focus var ne alaka

Yahu işin anlamadığım tarafı şu,adam iphone,galaxy yada lg kullanıcısı,geliyor burda kendi telefonunda göremediği şeyler olduğu zaman telefonlara çamur atmaya başlıyorlar.Tercihin oysa milletin kafasını bulandırma.Ama yok rahat duramazlar illa karalama kampanyası yürütecekler.Biz sony kullancıları olmasak hiç sony kullanmayıpta almak isteyenler sırf bu insanlar yüzünden yanlış düşüncelere sahip olacaklar.Nerdeyse tamamını okudum yorumların olumsuz yapılan yorumlarda o kadar işine gelmişcesine ve atmasyon şeyler varki güldüm resmen.Bırakın arkadaş insanları tercihlerini yapsınlar.Herkez teknolojiden yüzde yüz anlamıyor.Kulaktan dolma bilgilerle iş yaptıkları zaman bir süre sonra aldığı cihazdan memnun kalamayabiliyor.

@20 Eki 2013 12:38 arkadaşım 4 ay önce xperia z aldım. ve okadar çok sorun yaşadımki anlatamam. buraya yazmakla sığmaz. servis hizmetleri rezalet. şikayet köşelerini bir okuyunda ondan sonra yazın.

@21 Eki 2013 14:21 Orjinal mal almazsanız olucağı bu.Gelip ağlamayın burda.

bu takozlara telefon diyorsunuz ya sony fanboyları.resmen takoz be.biride canavar demiş komediye bak.

Kamera diyorsan ..lumia da alabılırsın.ama Hız dedin mi z1 e koşacaksın..lumia kasıyor..aynı anda 4-5 uygulamayı çalıştıramıyor bundan sonra kamerası ne işe yarasın?

Bugün bende z1 aldım beyaz rengi çok güzel yakışıyor elede oturan bir telefon özellikle dayanıklı olması size rahat olma hisi veriyor(masaya koyarken ıslakmı tozlumu masa derdi yok) kamerası zaten ne olduğu belli kamera uygulamalarıda çok güzel ben daha önceden iphone samsung telefon kullanmıştım ama onları alırken ilk gün bi oturma oluyor ama bence bu telefon sonuna kadar hakediyor ama şöylede bişey var ha ben hava atcam diyorsanız teknolojiden anlamayan birisi normalmiş gibi bakar

Telefonda önemli olan ne kadar fazla veya iyi özellikleri olduğu değilir arkadaşlar, ben burada tüm yorumları okurken nereye gidiyoruz diyorum her zaman. İhtiyacın olanı karşılama durumunu bir anlayamadık senelerdir herkes kullanmadığı telefonu kötülüyor. En uygun fiyata ihtiyacın olanın en iyisini aldıysan o senin için en iyi telefondur. ;))

@21 Eki 2013 13:12 Hay yaşa be.Ama yok insanımıza anlatamıyoruz.Her daim hesabını bileceksin ayağını yorganına göre uzatıcaksın.Telefon almak için çoluk çocuğunun rızkını yiyen adamlar biliyorum.Bu kapitalist düzenin kölesi olmakla alakalı birazda.Toplumca daha bilinçli olmak zorundayız.

arkadaşlar 4 ay önce xperia z aldım. onun içinde böyle güzel şeyler söylenmişti. aldıktan 2 ay sonra arızalandı. servise gitti. geldi hala aynı arızalar devam ediyor. ayrıca 1 metrelik yerden yere düşdü telefon. ve kenarı kırıldı. bu yüzden alacak olanlar dikkat etsin. şikayet sitelerini kontrol edin. çoğu su aldığından şikayetçi. ve servislerde su temasını garanti kapsamında değerlendirmiyor. bilgilerinize

@21 Eki 2013 14:19 Sen ve o şikayet edenler Dubai malı çakma z aldınız büyük ihtimal.En başta euroasia garantisi yazıyor mu kutuda ona bakıcaksın.Telefonlar su geçirmez değil suya dayanıklı ilk önce bunu kavrayın.1mt derinlikte yarım saat kalma garantisini veriyor yani sonuçta basınçla alakalı bir süre sonra iptal olur telefon.Birde tatlı su olması şartıyla,eğer tuzlu suysa hemen tatlı suyla yıkayıp kurulaman gerekiyorBunların hepsi bilgilendirme kitapçığında mevcut.Ama su sıçraması su dökülmesi vs bunlardan hiç bir şekilde etkilenmez.Bence aldığınız ürünler orjinal değil arkadaşım, sırf can sıkıntısına çeşmenin altında yıkadım hiç birşey olmadı, yakuzinin içine atanlar var.....

@21 Eki 2013 14:19 yav he he.aklıma samsungun öğrencilere harçlık vererek forumlarsa sony ve ht ürünlerini kötületmesi geldi ...

@21 Eki 2013 14:19 al canım http://www.sikayetvar.com/kategori/cep-telefon-kategori

Şuna sevindim sony büyüyor

Şuna sevindim sony büyüyor Z çıktığında birkaç savunan var şimdi binler milyonları buldu lg televizyon alın daha iyi

g2 nin olduğu yerde sony ye ekmek yok

@22 Eki 2013 18:38 Sakin ol şampiyon !

@22 Eki 2013 18:38 sonyn olduğu yerde başka markaya gerek yok.....

@22 Eki 2013 18:38 Senin baban güney koreli galiba bune hırs.

@23 Eki 2013 14:04 Katılıyorum. Çoluk çocuk Sony hakkında yorum yapıyor. It's a SONY.

@22 Eki 2013 18:38 Hocam LG P920 3D kullanıcısıyım. Bu telefon için Amiral Gemisi vs dendi fakat hala işletim sistemi olarak 2.3 kullandırtıyo. G2 ye gelecek olursak evet özellik olarak iyi fakat güven kalmadı artık LG ye. 4.2 çıktı ve Turkcell in özellik olarak yaptığı telefonlarda bile 4.0 a geçiş yapılmış veya direk 4.0 ile piyasaya çıkmış LG ise hala 2.3 lerde artık pek inanasım gelmiyo LG ye G2 güncellenir diye ... saygılarımla

@23 Eki 2013 16:50 Samsung la karıştırdın herhalde Sony den bahsediyoruz Japon teknoloji devi

@24 Eki 2013 17:30 arkadaşım 4.2.2 ile geldi z1 sen neyin kafasını yaşıyosun samsungla karıştırdın heralde bilmiyosan aç teknik özelliklerine bi bak öyle yaz yorumunu alacak arkaşlara kesinlikle tavsiye ederim 10 numara 5 yıldız bir cihaz evet biraz fiyat pahalı ama 2014 yazında alınabilecek seviyeye gelir

takoz gibi ekrana ulaşmak için çerçevesi maşallah 1-2 saniye geçiyor :) kamera çekimleri lg g2 den kötü lumia 1020 yanına yaklaşamıyor. şarjı iyi parmak izi bırakıyor o parayı haketmiyor.

@23 Eki 2013 19:56 sen telefon nedir bilmiyosun ozaman

@23 Eki 2013 19:56 sen gerçekten bu telefonu gördün mü? bilmeden sallıyosun

@23 Eki 2013 19:56 Smartphone alanında çığır açmış durumdasın.Takoz ekran, tabiriyle yeni bir akım başlatacaksın eminim.Sakın bedavaya gitmesin fikrin.Telefon çok kalın olmuştur takoz dersin eyvallah ama öyle birşeyde yok.Bir ekran nasıl takoz olabilir düşünüyorumda nasıl bir hayal dünyası var sende yada nasıl bir ütopyada yaşıyorsun acaip meraklandım.Bu telefona takoz diyorsan note 3 e falan sakın ola heveslenme.

Yav arkadaş cihazı bugun inceledim bide yorumlara bakayım dedim kafam allak bullak oldu bidaha bişey almak istersem hiç biyere bakmadan alacagım cünkü bu yorumlardan sonra eski telefona devam korktum vallahi

@23 Eki 2013 22:56 kardeş şuan telefon alıcam , kafayı yemek üzereyim :) z1 mi note 3 mü diye :D

Arkadaşlar iyi hoş yorumlar bazıları art nıyetlı Sony nın hep eksılerı vurgulanmış ben xperia z kullanıcısıyım 2 aydır kullanıyorum telefonda henuz bı sıkıntı goremedım akıcılıgı olsun hızı olsun gayet başarılı denızede cok gırdım 'ÖNLEMİMİ ALDIKTAN SONRA ' kapakları ıyıce kapatıp gırdım hıc bı sorun olmadı bagzı arkadaşlar telefonun telefon oldugunu unutup kapakları kapatmayıp veya ıyıce kapatmadan suyla temas sagladılar sonra vay efendım sony kandırdı garantıde bkmıyo komıksınız. znın kamerası samimi olmak gerekırse bekledıgım gıbı çözünürlüğü iyi değil.z1 e gelınce şayet alacaklar varsa kamerasını gözünüzde çok buyukmeyın gerısı hallelur hadi eyw.

@24 Eki 2013 05:36 z1 kullanıyorum ve büyütülcek bir kamera kardeş.

Z1 guzel alet ama lg de iyi geliyor yakında nexus 5 gelecek fiyatı uygun olursa düşünülebilir android 4.4 kitkat la geliyo cihaz tek eksiği kamera Sony kamera olayını çözmüş gibi görünüyor

ilk akıllı teller çıktığında elimde gören bön bön bakardı..şimdi herkes aç susuz binlerce tl biriktirip koşmuş eline almış poz yapacak kendini akıllı sanıyor :))

@27 Eki 2013 03:18 Madem öyle sen niye akıllı telefon aldın ve ilklerden zannediyorsun kendini ????

evi satıp alıcam bu teli

@29 Eki 2013 20:08 Sony de bekliyordu evini satsın da alsın diye...

Bir hafta önce aldım. Ve inanılmaz kötü bir telefon. Ekran kendi kendine kapanıyor. Telefon da bir daha açılmıyor. İki kere oldu götürdüm ilkinde yapıp verdiler. sonra bir daha oldu. Açılmadı hiç. Gittim iade ettim yeni telefon aldı başka marka. Dipnot: Sakın almayın!

Bunun kadar bir telefon yok. sürekli ekran gidiyo şuanda ben bu telefonu istemiyorum bunun satana kadar telefon cok iğrenç suan da elimden gelenı yapıp bu telefonu kullanmak ıstemiyorum. benden herkese tavsiye sakın almayınnnn

7 aydır xperia z kullanıyorum ilk aldığımda kamerasında sorun çıktı servise gönderdim telefonu değiştiler onun haricinde bir sorun yaşamadım en az 4 5 defa düştü bir sorun yok

onu bunu bilmem.ben kızıma samsung galaxy s4 aldım.mavi rekli.çok hoş ekrandaki renklar süper.fakat bundan daha öncede samsungun orta sınıf telefonlarını kullandı.samsungun şarz giriş yeri berbat arza çikarabiliyor.enazından eski samsunglarda bunu çok yaşadık.s4 te durum nasıl olacak bilmiyorum fakat kesin olan şeyse bataryasının omrü pek uzun olmayacağıdır.3 yıllık bir samsungda 3cüncü batarya.ben sonyericsson p900 10 yıldır kullanıyorum bataryası daha yeni değişmesi gerekiyor.fakat telefonumu değiştireceğim.p900 den önce t28 kullandım ve bununlada çok memnundum.ben yine kaliteyi göz önüne alarak kesinlikle sony xperia z1 alacağım.fakat vatanda incelediğimde ekran ışığı çok aydınlıktı ve renkleri biraz soluktu bu biraz beni üzüyor ama ayar olur sanırım.özellikle gama ayarı lazım gibi cihaza.sonra menü içi mesela tel nosu tuşlamak istendiğinde ve mesaj bölümü arka planı beyaz yani açık rek olması kötü olmuş bence.keşke s4 teki gibe koyu renk olsaymış gece mesaj yazarken gözleri yormazdı.bunu siyaha çevirmek için ayar varmı bilmiyorum.ama umarım sony bir yazılım ile bunun rengini değiştirmesini sağlar

@02 Kas 2013 04:43 Eğer alıcaksan yakınında sony center varsa direkt ordan al.Eğer yoksa alırken euroasia garantisi var mı ona dikkat et.Vatan,istanbul bilişim,gold vb alıcıyı mağdur edebilecek çakma malları satabiliyorlar haberin olsun.

@02 Kas 2013 09:17 bilgilendirdiğin için çok teşekür ederim.bana en yakın bursa anatoliumda sony center var.bende oradan almayı düşünüyorum.demekki sony'ninde piyasaya çakma malları çıktı.ben sadece samsung ürünleri cakma var sanıyordum.samsungu artık bakkallar bile satmaya başladı fakat sony her yerde bulmak değil.buda sony nin satış politikası her önüne gelene bu markayı sattırmamasını ve bu sebepten müsteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmasını sağlamak amacında olduğu. .bu bence çok olumlu bir uygulama.beni üzen ülkemize gelen sony cihazların içi avrupa ve amerika pazarında olduğu gibi full paket gelmemesi.yani türkiyede z1 dock ünitesi ile verilmiyor.bu konuyu sony centerde dile getireceğim ve sony nin türkiye pazarını neden 2. sınıf bir pazar olarak görüp full paket içeriğini satmadığını soracağım.ve kesinlikle oradan cihaz alırken yanında bu dock çihazını isteyeceğim.umarın bunu yanunda ücretsiz alabilirim.vatanda sorduğumda sonynin aksessuarları ellerinde yok ve tehmende edemiyorlarmış buda bir arza durumunda negibi olumsuz durumlara düşebileceğimizin göstergesi zaten

@04 Kas 2013 00:58 Ben genelde online alışveriş yapan birisiyim z1 imden önce xperia z vardı.Z yi almadan önce yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum.En bilindik 2 online satış sitesinde fiyat farkı gözüme çarpmıştı.Birinde 1500 1600 arası z ler diğerinde 1850 tl di.Sonra içime kurt düştü ve almadım bir süre daha sonra üşenmedim ve çok yakınımda olmasa da sony center a gittim ve durumu anlattım.Bana 1500 liraya satılanların dubai malı olduğunu söylediler ve o an şoke oldum çünkü sabretmeseydim çakma cihazı alıcaktım.Ve o andan sonra giysi ayakkabı vb haricinde kesinlikle elektronik cihazlara yeltenmedim.Zaten elektronik cihaz hiç satın almamıştım bu zamana kadar.Alıcağıma da pişman olucaktım.

bize ne lazım böyle telefonlar , yok orası iz alıyor ,yok burası böyle , şöyle de şöyle :D her istediğimiz şey bize özel mi olacak bu telefonlarda anlamıyorum biizm bu türk milletini ya. üretici firma tutup da alıcıya mı soracak , şurayı şöyle mi böyle mi yapayım diye . bu çark böyle döner ve dönmeye de devam edecek . bizdeki bu akıllı telefon çılgınlığı gün geçtikçe daha da artar . işi bilenler de parayı cebe koyar

Negatif yön olarak Chip yönetimi Sarj Suresi cok uzun yazmış.Bu bir sorun mu ?

@03 Kas 2013 18:24 Olumsuz olarak gösterdiklerinin hiçbir manası yok.Neydi bunlar peki ? parmak izi,şarj süresi,görüş açısı.Parmak izi dert edilecek birşey değil silersin geçer,bunlar muhtemelen 0 dan şarj etmeye kalktılar şarj yarıya düştüğü zaman yada yüzde 40 lardan yada 30 lardan itibaren şarj ettiğinde öyle bir bekleme süresi yok.Görüş açısı konusu ise telefonun ekranına yan taraflardan bakıldığı zaman soluk göstermesi mevzusu,sanki telefon yandan bakılıp kullanılıyor.Mütevazi olmak için birkaç birşey sıkıştırmışlar işte diğer markalara ayıp olmasın diye ;)

20.7 MP de hiçbir sahne mod ayarı yok. 8 MP 'e düştüğünüzde tüm sahne modları açılıyor. Bence çok büyük bir eksik.

@03 Kas 2013 23:28 Fotoyu çektikten sonra o mod dediğin, istediğin efekti ayarlayabiliyorsun ve de 8 mp e düşürüldüğünü ilk defa senden duyuyorum. z1 kullanıcısıyım madem öyle birşey var ayrıntılı olarak izah et bileyim.

Mantıklı düşünün lg g2 yi aldığınızda gözünüz gibi bakmak zorundasınız neden mi dayanıksız bi telefon en kötüdü bir çizikoldumu 2.el fiyatta satmak zorunda kaldığınızda rahat bi 200 tl değer kaybı yaşarsınız ayrıca bir özellik daha var ps3 kolunu dualshock özelliğiyle bağlaya biliyorsun tv yede bluethoot lâ bağladığında bir telefondan fazlasını aldığını görüceksiniz.. Ben kullanıyorum alırken g2 ile z1 arasında kalmıştım ama düşünmeden z1 aldım nedeni sunduğu özellikler muhteşem ve 3. Bi göze ihtiyacım yok :)

Bir kötü yanı arkasının cam olması nedeniyle parmak izi bırakıyor ve çok çirkin bir görüntü ortaya çıkıyor. Donanımanına gelince tam gereksiz şeyler full hd ekran hd ekran yeterde artar bile şarz yemekten başka birşey yapmıyor full hd ekran 5 inç e kadar. 5,5 - 6 inçten sonra koyun full hd ekranı. Yap 4,7 inç ekran en ideali. sonra telefonun şarzı niye bitiyor. (tamamen kişesel yorumdur. ) tabi sony de keyfinden yapmıyor bu full hd ekranlar 4 çekirdekler ortada bir yarış var sony yarışın içinde

Arkadaşlar Sony kalitesi tartışılmaz ama ülkemizdeki servisleri berbat ötesi telefonu gönderdiğinizde başına bişey gelirmi diye endişeleniyorsunuz.Teleservice ve asya telekom hakkındaki şikayetleri bi araştırın anlıycaksınız ne demek istediğimi.Samsungları sevmem ancak kabul edelim garantisi ve servisleri diğer markaların önünde.

@13 Kas 2013 08:54 Xperia sola marka telefonu tam 47 gün serviste kaldıktan sonra xperia L modeliyle değiştirdiler

@16 Kas 2013 12:15 Değişim aldıysan şanslısın valla kardeşim

@13 Kas 2013 08:54 telefonun şarj aleti bozuktu. Servise götürdüm. Onu tamir için telefonu da almamız gerekir dediler kaç gün dediğim 3-4 sürer dediler.

öffff 1 aydır tel araştırıyorum yorumlar beni öldürüyor ıphone 5s ile başladım sonra samsung s4 e karar verdim sonra htc one sonra note 3 derken kendimi sony z1 de buldum yarın alacağım ama çok para korkuyorum ya kötü yorumlardaki gibi kötü çıkarsa gitti paracıklarım ne dersiniz alayım mı ya :(

@16 Kas 2013 22:06 Gönül rahatlığıyla alablirsin kardeşim.Hızı laptopumu aratmıyor,Yeni kullanılan ekran teknolojisi çok fark yaratmış,normalde tasarruf modunda olmasına rağmen (istersen o moddan çıkarıp daha da parlatabilirsin) çok iyi bir ekran, samsung yada lg de ki gibi abartı ve pastel boya görünümünde renkler yok.Kamerası çok iyi özellikle video çekimi bir harika,gece video çekimi umduğumun çok çok üstünde hd olduğunu bariz kanıtlıyor.Müzik film izleme muhabbetlerine girmeyeceğim çünkü sony demek eğlence demek zaten.Söylendiği gibi kalın falan değil z ile birebir aynı nerdeyse z den çok daha sağlam ve dayanıklı.Eline aldığın zaman kaliteyi hissediyorsun gönlün rahat oluyor.Siyah rengi öneririm alıcaksan ayrı bir havası var, arkasında parmak izi kalmasını dert etme siliyorsun eski haline dönüyor.Uzun lafın kısası kesinlikle pişman olmayacağın bir telefon ;)

@16 Kas 2013 22:06 senin gibi düşünüyordum ama ewet son kararım Z1 ve akıllı saat uygulamısı için bile alırım bu teli:)

beyler yaklasik bir senedir xperia z kullaniyorum ve kesinlikle super otesi bir telefon. iki hafta once diger hattim icin Z1 aldim iki telefonu s4 iphone5 htcONE ile karsilastirdim yeminle bizzat kendim test ettim arkadaslarla hic bir yorumu dinlemeden eger butceniz yeterliyse alin derim. bu arada xperia z en az 20 sefer elimden betona ve demirin uzerine dustu mubarek cizilmedi bile cok saglam cokkkkk

z1 şuan en iyi akıllı telefon bana göre gerek kamera gerek hız ve duruşu plastik değil bi kere malzeme kalitesi süper kamerasına laf yok zaten kullanan bilir :)

Arkadaşlar Batarya konusunda 3g sürekli açık gps kapalı ekran otomatik te kaç saat gider ?

Adamı dinlerken hipnoz olucaktım az kalsın :D Ama çok güzel bir telefon bu her yönden

Telefonun tek eksi yanı tanıtımlarda vaat ettiği fotoyu çekmeden önce yapılan zoomla pixel kaybı yaşanmaması.Telefonu, sony nin ana sayfasından takip ederken en çok bu etkilemişti beni kamerası, işlemcisinden ziyade,ama ne yazık ki öyle birşey yok.Burda belirtilen eksiler dert edilecek şeyler değil.Sonuçta cep telefonu, neden böyle birşey söylemişler anlamış değilm.Kayıpsız zoomlama çok çok zor bir olay telefon için.Zaten bu zamana kadar bunun garantisini veren olmadı ve yapabilende yok henüz.Yaklaşık 1 aydır telefonu kullanıyorum ve çok memnunum hızı harika kamerası harika video çekimleri harika.Son kullandıkları ekran teknolojisi cidden fark yaratmış daha önce z kullanmış biri olarak farkı anladım.Samsung ve lg deki gibi renkli gözükecek diye pastel boya görünümünde abartı renkler yok.Keskin, gerçek ve parlak görüntü var.Dayanıklılık konusunda zaten z serisinin yanına yanaşabilen yok sadece su değil,darbelerde dahil.Alacak olanlara şimdiden hayırlı olsun telefon çok iyi.

Arkadaşlar ben 5s ile Z1 arasında kaldım yılbaşında almayı düşünüyorum ama karar veremedim z1 de görüntülü görüşme yapılamadığını duydum bana kararımda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

@25 Kas 2013 17:46 xperia z 1 şuan piyasa da ki en iyi telefon.

@25 Kas 2013 17:46 Buyur kardeşim bu link z1 ve 5s in karşılaştırması.Z1 in ezici üstünlüğünü göreceksin :) http://www.teknokulis.com/Dosyalar/mobildosyalar/2013/09/10/iphone-5s-ve-sony-xperia-z1-karsilastirmasi

birader bende sony tv var,z1 aldım bide skypta görüntülü konuşma yaparken görüntüyü tv ye aktarıp konuşabiliyosun bunun için tv kumandasını z1 altında tutman yeterli.görüntü tv ekranına yansıyor... görüntü çok kaliteli hiçbirşek,lde aksamadı canlı yayın gibi..

xperia z 1 şuan dünyanın en iyi telefonu.

Telefonu %9 da şarja taktım %100 ü görmesi tamı tamına 2 saat 47 dk yı buldu.Peki burda belirtilen 3.5 saat neyin nesi onu merak ediyorum şimdi ???

ben 1 haftadir kullaniyorum hic bir sorun yasamadim tlf nu bilerek zorluyorum acaba bi kasma olayi felan olacakmi diye ama hersey sahane super. ekrana gelince cok kaliteli bir ekrana sahip eglenceli kullanimi cok güzel bir tlf yapilan kötü yorumlari anlamis degilim ..

Aldım super telefon ama ekran cok hassas cızılıyor ve cızıldı

Aldım super telefon ama ekran cok hassas cızılıyor ve cızıldı

@05 Ara 2013 13:43 Ekran filmi olmadan kullanırsan çizilir tabi :D

@05 Ara 2013 13:43 arkadasım.sonycenterden alınan sony xperia model telefonlarda kutu içersinden ekran koruyucu film çikıyor.ben hem kendime aldığım z1 ve oluma aldıım xperia m modelinde bu filmler çıktı ve ekrana uyguladım.filmsiz asla kullanmayın ne olursa olsun.bu film ekran kırılmalarında az olsun kuruma sağlıyor

ben aldım ithalatçı garantili içinde kulaklık çıkmadı başka çıkmayan varmı

@06 Ara 2013 03:49 Direk aldığın yere götür kardeşim dubai malını feslemiş olabilirler.Eğer euroasia garantisi yazıyorsa ürünün orjinaldir ona rağmen eksiklik varsa aldığın yer onu temin eder yardımcı olurlar.

@06 Ara 2013 03:49 nerden aldığınıda bi söylesen

Arkadaşlar kendimce yaptığım bir testi sizlerle paylaşmak istiyorum.Asphalt 8 adlı oyunu çoklu oyuncu modunda oynuyorum.Yani wifi +oyun, tamı tamına 2 saat 17 dakikalık bir performans gösterdi telefon, yüzde 14 e düşünce uyarı çıkıyor tabi devam etmek size kalmış illa 0 a vurdurcam ben derseniz ayrı konu :)) Bence mükemmel,bilmiyorum tabi sizler nasıl yorumlarsınız ama bu gücü başka bir markada bulmanız çok zor.Kesin ısınmıştır derler şimdi.Onuda açıklayayım tabiki ısınma var zaten içerdeki havayı dışarı atacak bir sistem yok sonuçta telefon bu ısınma doğal birşey.Ama el yakacak cinsten bir ısınma değil kullanırken en ufak bir kasma dahi yok.Diğer markaların ısındığı zaman neler olduğunu çok iyi biliyoruz.Yani uzun lafın kısası japon teknolojisi her daim fark yaratıyor bu kadar basit.

bizde sony xperıa z1 aldık ama ekran kapanıyor telefon kapanıyor kendı kendıne acaba böyle oluyormu neden oluyor

Lg g2 tutturmussunuz 1400tl diye 10gb kullanılabilir hafızası var bi hd filmin veya düzgün bi oyunun boyutunu biliyomusunuz?

arkadaşlar ben z1 ile lg g2 arasındayım fikirleriniz nedir

@17 Ara 2013 23:20 Kardeş kusura bakma ama böyle bir kıyaslama yapman bile hata.Donanım,dayanıklılık,tasarım herşey var z1 de.Adamlar smart tv de kullandığı ekran teknolojisini telefona entegre etmiş farkı sen düşün.

xperia z1 piyasadaki bütün telefonları kucağına alır gezdirir...

cihazı 1 aydır kullanıyorum. yorumda cihazın düşük ışık performansı nerede ise kusursuza yakın olduğu söyleniyor. bence alakası yok. düşük ışık performası çok kötü. düşük ışıkta fotoğraf çektiğiniz zaman minik minik noktacıklar resim üzerinde görünüyor,

Şarj süresi 3.5 saat mi? Ben %10'un altındayken şarja koyuyorum be 1,5 saati geçmiyor.Her yeni bir araştırma sonrası bir hüsran daha.Büyük heveslerle almış olduğum xperia z1 haftasını doldurmadan sorunlarla karşıladı beni.Cihazın kendi kendine kapanması,yanda yer alan ses düğmelerinin donması derken şimdi şarj performansını okuyunca bataryanında sorunlu olduğunu öğrendim.Cihazda internet ve oyun kullanmadığım halde en fazla 2 günlük bir zaman gidiyor.Tekrar şarj ettiğimde de en fazla 1 buçukluk saat sonrası dolum %100 oluyor.Sanırım sony ile telefonla değil de yüz yüze görüşmenin zamanı geldi.2000 lira sonrası xperia z1 keyfi maalesef bir hafta bile sürmedi.

yorumların hepsini okudum o ona taş atıyo o ona taş atıyo çakma alıyor millet tlf bozuldu diyor. tlf yere düşürüyor açılıp kapanıyor diyor haa yapmak için suya sokuyor tlf kapağı acık su alıyor hani tlf su almazdı diyor ne kadar güzel bi milletiz adamlar yapmış helal olsun demek düşer siz de yapın bi de size bakalım :)

Bende Z kullanıyorum nisandan beri hiç.bi sıkıntısı yok özellikle dayanıklılık yönünden kaç.kere asfala düştü merdivenlerden düştü fln hiçbirşey yok Ama z1 almayı düşünüyorum acaba kamera nasıl gece kullananlar var mı

@31 Ara 2013 19:30 son güncelleme ile kamera gerçekten çok iyi oldu

Arkadaşlar Herkes Burda Bilmeden Atıp Tutuyor.Ben tam 6 aydır kullanıyorum Z1.İster parlaklık,video,kamera,görüntü,renk,ses,uygulama,ekran her türlü Z1 Rakiplerini ezer diyorum.Tek Kötü Yani Şarjı Wıfı-G. Konuşma esnasında fazla gidiyor.Mesela wıfı dan bir film açayım diyorum bittiğinde şarjın yarısıda gidiyor.Ama aynı anda 7 uygulama açabiliyorsunuz.Akşam çekilen fotolar per-fect kamerası süper.Bunun dışında Sesi tekde biraz kısık geliyor ama kulaklık ile ev yıkılıyor.Benim tavsiyem sakın Türkiyeden Almayın Z1'i benim arkadaşlarımda aldı çakma ürün almışlar dava açtılar.Gürcistan,Yunanistan,Pakistan gibi yerlerden alın diyorum Sakın ekonomisi düşük yerlerden almayın sonra çok şikayet edersiniz.Ben Pakistanda bir Teknosa mağazası buldum şansıma Amerikan mağazasıydı Z1'i gördüğüm anda dedim işte bunu alıyorum İnanırmısınız tamı tamına 450 dolardı Türkiyedede 160 TL Ye Telefon pasaportu çıkarttırdım Türkiyede 2200 TL Den alacağım telefonu 1/2 fiyatı 1100 TL Ye almış oldum Eğer bütceniz varsa ve ben öderim diyorsanız Alın tavsiyem

Kendime Xperia Z1 aldım yeğenime de lg g2 aldım. İlk lg g2 geldi kargo elime gwçtiğinde dışarıdaydım yeğenin acelesi vardı tam açıyım derken kutu sıkışıkmıştı birden kutu açılınca lg g2 yere düştü ve ekran paramparçaa :) sankii salaaak dediğinizi duyar gibiyim ama yapcak bişi yok. Ama bu olaydan sonra kendime iyiki Z1 almışım diyorum. Tama lg g2 de kaliteli bir telefon fakat Z1'in karizmasının yanında aönük kalırr ;)

Yeni xperia z1 aldım ilk kez sarj edicem ama kac saat bekliycegini bilmiyorum. Yardimci olurmusunuz?

Apple dan başkası yalan , isterse 100 megapixelli foto özelliği çıksın : DD iPhone Rulez ; )

Benimde xpperia z1 im var alacak olanlar hiçkimsenin dediğini takmasın bence telefon süper kamerasına laf atanlarıda anlamıyorum cam gibi kamera çok hızlı gece çekimde evet biraz sorun var bir diğer sorunda ekranı ama büyütülecek birşey yok görüş açısı biraz sorunlu Bunların haricinde bence piyasadaki en iyi telefon hiç düşünmeden alın kullanımı çok zevkli telefon yağ gibi akıyo.

Not 3 mu z1 mi desem

abi bu xpreia z1 de görüntülü görüşmesadece skype üzeri var mış 3g görüntülü konusma yok mu ? alıcamda yorumlar çok etkiledi beni almakla almamk arasında kaldım.tşkrler

arkadaşlar telefonu bugün aldım ama wifiyi bulmuyo neden olabilir

@02 Şub 2014 00:00 arkadaş wifi ayarların içinde.ve ekranı aşağıya indir ordanda bulabilirsin.ayarlara bak.

Eşşiz bi telefon, artı bide üstüne üstlük camerası ve su geçirmez özelliğiyle şu anda piyasadaki tüm telefonları geride bırakıyor, 1 haftadır kullanıyorum çok memnunum

5-6 gündür z1 kullanıyorum iphone bana daha yakın geliyo tabide iphone haricinde telefonlar arasında en iyi diyebilriz tek problem çok ısınıyor ve internette şarjı fazla harcıyor bekleme modunda şarj süper

Z1 düşünün arkadaşlar tavsiyem; Paranızı çöpe atmayın. Isınıyor, şarjı da çok iyi değil. Aynı zamanda LG G2 kullandım G2'nin yanına bile yaklaşamaz. İlk kez Sony kullanıyorum tam bir hayal kırıklığı..

@08 Şub 2014 09:20 şarz ömrü çok iyi bence g2 kasası plasitk düştüğünde kırılabilir
z1 kasası çok iyi ben kendim yere attım sinirden yuvalandı falan bi şey olmadı maşallah
inşallah ilerde de olmaz g2 fiyatına göre çok iyi bir telefon olabilir ama z1 le kıyaslamanızı yanlış buluyorum

kamerasını öve öve bitiremiyorlar da. size tavsiyem almayın. çünkü berbat fotograf çıkarıyor. samsung s4 e göre çok vasat. g2 ve htc one i bilmiyorum

@12 Şub 2014 09:12 ya allah ını seven sen neyin kafasını yaşıyon

kamerasının 20.7 de samsung s4 ile yana foto çektik. arada uçurum var. sony berbat camera. ben yandım siz yanmayın Allah aşkına. günlerce de araştırdım. herkes sony diyordu.sony kamera 5-8 megapiksel kalitesinde görüntü veriyor. oraya 20.7 megapiksel yazmakla kamera kalitesi artmıyor.

@12 Şub 2014 09:17 siz kamerayı 2mp olarak ayarlarsınız düşük çıkar tabii ben gayet memnunum.

hız ve malzeme kalitesi sağlamlık bakımından üst düzey bir cihaz fiyatı biraz fazla ama kalite arıyorsan japon teknolojisi iyidir

sony camerada dünyada 1. siz neyin kafasını yaşıyorsunuz samsungla, nokia lg ve diğer markalarla sony mukayese bile edilmez. Sonyin tek handikapı şarj ömrü az.

ses kalitesi nasıl özellikle kulaklıkta

@25 Şubat 2014 21:28 şarkı söyleyen adamın yutkunduğunu kendim yutkunur gibi hissediyorum sony f/p telefonu yapıp sokağa salmıyor telefonuna sahip çıkıyor ses kalitwsi müthiş

fotooğraf makinasıda öle h 300 yarı profosyonel makimaya 20 megapiksel koymuşlar .bu kafanızı karıştırmasın 14 megapiksel nikon benim makinemden güzel cekiyo arkadaşlara katılıyorum

güneşte bakılınca sorun yaratmayan ınternete hızlı gıren sağlam bır telefon hangısı olabılır arkadslar

yaklaşık 2 aydır kullanıyorum telefon her açıdan süper hele kasası en çok ona bayılıyorum..geçenlerde bi arkadaşta gördüm marka ismi vermek istemiyorum kılıfa takıp çıkarmaktan telefon kemirilmiş gibi olmuş :) yani sony en azından plastik değil bu farkı görün

kamerası berbat ötesi ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz

Hala nöte 3 ü savunanlar note 2 çıktığında en iyi telefondur diyenlerdi sonuç note2 galeriyi açarkken bile birkaç saniye bekleniyor aynısı nın note 3 te olmayacağı ne malum

Beyler verilen paraya deger mi sizce O

Ya internet ten aliyorum sorun olurmu

arkadaşlar yapmayın z1 zehir gibi telefon bilip bilmeden yorum yapmayın belki alacakların kafası karıştırmayın alacaksan z1 alacaksın değil böyle yok kamera yok orası kötü diyenler z1 gibi tel çıkarsınlarda görelim herkes beğeniyor bir iki kişide sorun çıkarsa kendisindendir o da servise yaptırsın yani bilip bilmeden yorum yapmasınlar çünkü benim arkadaşta var inceledim süper her yönden hiç bi eksiği yok sadece kusursuz olması

BU TELEFON BANA 860 TL YE MAL OLDU 2 YIL ÖNCE 2200 TL İMİŞ

Yıl 2013 Ekim ve Z1 aldım, yıl 2016 Şubat ve hala çatır çatır çalışıyor. Bilip bilmeden yorum yapanlara cevabım olsun

Daha önce G2 modelini de G3 modelini de Z2 ve Z1 i de kullanaraktan. Batarya performansı olarak Sony modelleri LG modellerine nazaran daha tatmin edici. Fakat dokunmatik konusunda LG sony i baya geride bırakıyor özellikle dokunmatik hassasiyetinde. Sony de menğde gezerken tıklamadığın bi uygulamaya giriyor kendiliğinden bu yüzden LCD Ekranı LG ye göre pek iyi değil. Ama tasarım ve sağlamlık olarak Sony daha bi tatmin edici durumdadır. Ama LG v10 bambaşka sony markaya göre..

Sen de yorum yaz