Sony Xperia Z5 Compact incelemesi Xperia Z5 Compact elimizde!

CHIP ONLINE Notu
87
 • Kullanım (%30)83
 • İnternet (%20)92
 • Multimedya (%20)88
 • Telefon Fonksiyonu (%10)100
 • Fiyat / Performans (%20)78
Satın Al
 • Kompakt tasarım
 • Başarılı kamera
 • Parmak izi sensörü
 • Uzun pil ömrü
 • Su geçirmez
 • Performans
 • Hala 720p
 • Kablosuz şarj yok
Özetle

Xperia Z5 Compact, telefonu tek eliyle rahatlıkla kullanmak isteyenlere hitap ediyor. Elbette boyut olarak küçük bir model ararken, aynı zamanda güçlü bir telefon beklentisi olanlara. Boyut itibariyle çok kullanışlı bulduğumuz Z5 Compact, aynı zamanda performansıyla da bir hayli beğenimizi kazandı. Ekran Full HD tercih edilse ve kablosuz şarj özelliği de bulunsa açıkçası Z5 Compact'a bizden çok daha puan gelebilirdi. Elbette buna sahip olduğu fiyat etiketinin de etkisi büyük. Z5 Compact, şu an sınıfının en iyi modeli, fakat fiyatıyla pahalı. Şu an piyasada 1899 TL etiketiyle raflarda bulunan Z5 Compact, her ne kadar kompakt sınıfta olmasa da karşısında çok sayıda rakip bulunduruyor. Note 4 ve LG G4 bunlardan bazıları. Ancak incelememizin sonunda söyleyebileceğimiz, Z5 Compact'ın oldukça iyi bir model olduğu. Kompakt ve güçlü bir telefon satın almak isteyenler yakından görmeden geçmemeli.

Kimler Almalı

Xperia Z5 performansına daha kompakt boyutta sahip olmak isteyenler, Xperia Z5 Compact'ı rahatlıkla tercih edebilirler.

Sony'nin yeni kompakt "canavarı" Xperia Z5 Compact elimizde!

Kısa bir süre önce Sony'nin Z5 ailesinin optimum üyesi olan Xperia Z5'i incelemiştik. Bu defa da ailenin küçük ancak güçlü üyesi Xperia Z5 Compact elimizde. Şu an Android ekosisteminin küçük olmasına karşın en güçlü modeli olarak dikkat çeken Xperia Z5 Compact, telefonu rahatlıkla tek elle kullanmak isteyenlerin yeni gözdesi olabilir. Aşağı yukarı Xperia Z5'in sunduklarını getiren Z5 Compact, detaylarında neler saklıyor, bu incelememizde hepsinden bahsedeceğiz. Önce söze, telefonun en dikkat çekici yanını oluşturan tasarımıyla başlayalım.

Tasarım

Xperia Z5 Compact, tasarımıyla Xperia Z5'i çok yakından takip eden bir cep telefonu. Tasarım hatlarıyla fazlasıyla benzer yapıda olan telefon, 127 x 65 x 8.9 mm boyutlarında. Bu da Xperia Z5'ten daha küçük, ancak biraz daha kalın olduğu anlamına geliyor. Öte yandan Xperia Z5'te de bulunan telefonun çevresindeki bezel, Z5 Compact'ta biraz daha az hissedilir ölçüde.  Telefonun ağırlığı ise 138 gram. Z5'ten daha hafif olan Compact, kendisine yakın boyutlara sahip olan iPhone 6s'in 143 gram ağırlığı yanında da hafif kalıyor.

Z5 Compact, her ne kadar tasarım olarak Z5'le fark yaratmayacak kadar benzer olsa da, özellikle arka yüzeyiyle daha fazla plastiğe çalıyor. Elimizdeki modeliyle beyaz renkli olan telefon, ayrıca siyah, sarı ve mercan renklerine sahip. Özellikle sarı ve mercan renkleri gayet hoş görünüyor.

Z5 Compact'ı tek elinizde rahatlıkla tutabiliyor ve kullanabiliyorsunuz. Belki de sürekli büyüyen ekranları sebebiyle tek elde telefon tutmanın rahatlığını unutmuş olabiliriz, ancak özlediğimiz bir gerçek; bunu Z5 Compact'ta görüyoruz. Elde dengeli duran telefon, her ne kadar 8.9 mm'lik kalınlığıyla bazı kullanıcıları ürkütecek olsa da, biz kalınlığını çok abartı bulmadık.

Telefonun sol üst kenarında şık Xperia logosu bulunuyor. Üst kısımda kulaklık, alt kenarda microUSB ve sol kenarda da microSD ile SIM kart slotları bulunuyor. Sağ kenara baktığımızda kamera butonu, güç butonu ve ses butonlarını görüyoruz. Güç butonu Z5'teki gibi parmak izi sensörüyle geliyor.

Ekran

Sony'nin yeni kompakt telefonu, 4.6 inç boyutunda bir ekranın sahibi. 720x1280 piksel çözünürlüğünde gelen telefon, ekranıyla Z5'ten en temel farklılıkları yaratıyor. Kompakt olması için ekran boyutundan feragat edilmesi gerekiyor şüphesiz, ancak bunun yanında 720p ekranlar karşılaşmak istemezdik. 323 ppi piksel yoğunluğunda olan ekran, Z5'in 428 ppi ve Z5 Premium'un 806 ppi'lık yoğunluğundan bir hayli törpülenmiş haliyle karşımızda. Ancak ekran boyutu itibariyle iPhone 6s'le kıyaslarsak, iPhone 6s'in de ekranının 326 ppi olduğunu söyleyebiliriz.

Video izleme deneyime gelecek olursak, gayet başarılı bir deneyim sunduğu açık. HD ekran gayet iyi, ancak iyi artık yeterli değil. Özellikle telefonun sahip olduğu fiyat etiketine baktığımızda ekranda Full HD çözünürlük tercih edilmeliydi diye düşünüyoruz. Neyse ki gerek parlaklık oranı, gerek renk doygunluğu ve geniş görüş açısı sunmasıyla tatmin edici bir deneyim sunmayı başarıyor.

Anahtar özellikler

Xperia Z5 Compact'ın anahtar özellikleri arasında, parmak izi sensörü bulundurması yer alıyor. Xperia ailesi, Z5 serisiyle beraber ilk kez parmak izi sensörü alıyor. Z5 Compact da elbette bundan nasiplenmiş. Telefonun güç butonu aynı zamanda bir parmak izi sensörü olarak çalışıyor. Bu sayede daha güvenli bir telefon yaratan Sony, aynı zamanda kullanım kolaylığı da sağlamış.

Sony'nin bu ilk parmak izi sensör çalışması, sürpriz bir şekilde fazlasıyla iyi çalışıyor. Beş farklı parmağa kadar oturum açabildiğiniz parmak izi sensörü, ne tanımlama aşamasında, ne çalışma noktasında herhangi bir problem yaratıyor.

Öte yandan parmak izi sensörü olarak güç butonunun atanmış olması kullanışlı bir özellik. Güç butonunun konumu itibariyle de, kullanılabilirliği arttıran sensör, telefonu sağ elde tuttuğunuzda başparmağınızın altına, sol elde tuttuğunuzda orta parmağınızın altına geliyor. Bu sayede telefonu elinize aldığınızda hızla kilidi açabiliyorsunuz. Örneğin Samsung'un modellerinde parmak izi için ekranın altındaki ana butonu kullanmak durumunda kalıyoruz ki, bu anlamda Z5 ailesi sensörün kullanılabilirliği anlamında daha başarılı.

Z5 Compact'ı rakiplerinden ayıran bir diğer özellik, IP68 sertifikasının sahibi olması. Bu sayede Xperia ailesinin diğer üyeleri gibi su geçirmez özelliği kazanan Compact, 1.5 metreye kadar 30 dakika süreyle suya karşı korumalı yapıya sahip. Böylece yağmur veya telefonun üzerine sıvı dökülmelerini kafanıza takmaya gerek yok. Hatta dilerseniz telefonu havuzda bile kullanabilirsiniz.

IP68'in getirdiği bir diğer özellik ise kuşkusuz kuma karşı da dayanıklı olması. Böylece telefonu alıp plaja gittiğinizde endişelenmenize gerek yok. Çok fazla kuma batarsa, temizlemek için sudan geçirmeniz yeterli olacaktır.

Xperia Z5 Compact ayrıca, PS4 Remote Play desteği de sağlıyor. Böylece PlayStation 4 kullanıcıları için ekstra eğlence kaynağı olabilecek olan Z5 Compact, aynı Wi-Fi ağı üzerinden telefonla oyun oynama imkanı tanıyor. Elbette burada hem telefonun boyutu hem ekranın boyutu bir darboğaz oluşturuyor. O nedenle Z5 Compact, PS4 oyunlarını oynamanın kompakt hali olabilir, fakat çok kullanışlı olmayacağı bir gerçek. Zira küçük ekran üzerine bir de kontroller bindiğinde geriye çok alan kalmıyor. Bunun için illa Z5 Compact üzerinden oyun oynayacağım diyenler, PS4 gamepad'ini telefona bağlayabilirler.

Performans

Xperia Z5 Compact, her ne kadar "kompakt" kategoride yer alıyor olsa da, performans anlamında amiral gemisi statüsünde davranıyor. Z5 3 GB RAM'le gelirken, Z5 Compact da 2 GB RAM seviyesi sunuluyor. Fakat işlemci olarak herhangi bir kırpılma olmamış. Z5 Compact'ta yine Snapdragon 810 işlemci bulunuyor. 8 çekirdekli bu işlemci Cortex-A53 ve Cortex-A57 yongalarından oluşuyor. Başarılı performansı test tablolarına da yansıyan Z5 Compact, AnTuTu Benchmark'tan aldığı sonuçla LG G4 ve HTC One M9'la çok yakın bir grafik yaratıyor.

3DMark Benchmark testinde ise Galaxy Note 5'i dahi geride bırakmayı başarıyor. Adreno 430 grafik işlemcisiyle iyi bir oyun deneyimi sunan Z5 Compact, yaptığımız gerçek kullanım testlerinde de bunu gösterdi. Real Racing 3 oynadığımız telefon, grafik performansıyla herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Yine bu noktada yaptığımız Epic Citadel testinden de 1200x720 piksel çözünürlükte 58.4 FPS aldığını söyleyelim.

Xperia Z5'ten aldığımız Geekbench 3 skoru ise tek çekirdekte 875, çoklu çekirdekte 3035 puan seviyesindeydi. Yine buna ilave olarak söyleyecek olursak, telefonun web performansını ölçümlediğimiz AnTuTu HTML5 testinden de 20599 puan almayı başardı. Bu noktada Samsung Galaxy S6 edge+'ın aldığı 23699 puanla, Z5 Compact'ın zirveye çok yakın olduğunun altını çizelim.

Son olarak Xperia Z5 Compact'in, Android 5.1.1 Lollipop'la geldiğini söyleyelim. Ancak telefonun yakın zamanda Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacağının haberini verelim.

Pil ömrü testi

Sony'nin telefonları, etkileyici pil ömürleriyle şimdiye kadar çok sayıda kullanıcının takdirini kazanmış durumda. Özellikle Stamina moduyla pil ömrünü çok işlevsel kullanabilen Xperia'lara, iyi bir örnek de Z5 Compact'la gelmiş. Z5 Compact, Z5'e kıyasla 200 mAh kaybederek, 2700 mAh'lik bir bataryayla geliyor. Fakat buna karşın, ağırlaştırılmış kullanım noktasında ki bunlar arasında video izlemesi, müzik, 3G ağa sürekli bağlı kalma ve yer yer oyun uygulamalarıyla beraber, bir günü götürebiliyor.

Yaptığımız 90 dakikalık video testinde, bu süreyi tam ekran parlaklığında yüzde 21'le idare eden Z5 Compact, aynı testi ekran parlaklığını yarıya alıp tekrarladığımızda, 90 dakika sonunda bataryadan yalnızca yüzde 16'lık bir pay harcadı.

Peki, telefon bir saatlik oyun seansında nasıl davrandı? Tam ekran parlaklığı ve tüm bağlantılar açıkken uyguladığımız 1 saatlik oyun testinde, batarya yüzde 72'ye kadar geriledi. Bu sonuç, Z5 Compact'ın Z5'e kıyasla daha iyi sonuç verdiğini gösteriyor. Zira Xperia Z5'te 1 saat sonunda yüzde 41'lik bir alanı kaybetmiştik.

Z5 Compact'la aldığımız konuşma süresi 7 saat 57 dakika, çevrim içi dolaşım süresi ise 7 saat 9 dakika olarak ortaya çıktı. Ayrıca telefonun bataryasını 2 saat 24 dakikada doldurabildiğimizi de söyleyelim. Telefonun bataryasına ilişkin tek olumsuz eleştirimiz ise kablosuz şarjın desteklenmemesi olacak. Zira Qi kablosuz teknolojisi artık çok sayıda telefon tarafından destekleniyor. Sanırız bu teknolojiyi artık Z6'da göreceğiz...

Kamera

Sony'nin telefonlarının kamera kalitesi bazı kullanıcı kesimi tarafından beğenilmiyor. Özellikle Samsung tarafında gelinen nokta fazlasıyla başarılıyken, Sony'nin bunun karşısında nasıl cevap vereceği merak ediliyordu. Neyse ki korkulan olmadı ve Sony, yeni Xperia serisinde kamerasını güncelledi.

Z5 Compact, kamera konusunda ailenin diğer üyeleriyle birebir aynı özellikleri taşıyor, yani bu noktada bir törpüleme yok. 23 MP arka kamera sensörünün sahini olan telefon, ön kamerasında da 5.1 megapiksellik bir sensör getiriyor.

Özellikle gelişen otofokus özelliğiyle dikkat çeken Xperia Z5, 0.03 saniyede odaklanabiliyor. Bunun anlamı titrek ellere ve hareketli sahnelere en iyi çözümü sunması. Örneğin çektiğimiz yukarıdaki fotoğrafta hızlı otofokusun karşılığını tam olarak aldık. Yürürken çektiğimiz fotoğraf, gayet netti.

Bu büyük bir gelişim, fakat çok da iyi çalıştığını söylemek zor. Zira şartları biraz zorladığımızda bunu görmek mümkün. Misal yukarıdaki fotoğraf da Z5 Compact'la Londra metrosunda çekildi. Metronun hızı yaklaşık 15 kilometre hızdayken çekilen bu görüntüye göre, objenin hareket halinde olmasını çok da abartmamakta fayda var.

Spesifik noktaları geçip kamerayı genel olarak değerlendirecek olursak, genel yapısı itibariyle beğendiğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Telefonla yaptığımız çekimler de bizi destekler nitelikte.

Sony Xperia Z5 Compact Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Sony Xperia Z5 Compact
Ürün Türü Cep Telefonu
CHIP Online Notu 87
Üretici Sony
Firma Sony Mobile     (212) 473 77 77
İşletim Sistemi Android 5.1.1
İşlemci Qualcomm Snapdragon 810
Çekirdek (CPU) 8
Ekran Teknolojisi IPS LCD
Ekran Boyutu 4.6 inç
Ekran Çözünürlüğü 720 × 1280 px
Grafik İşlemci Adreno 430
Bellek (RAM) 2 GB
Dahili Depolama 32 GB
Arttırılabilir Depolama 200 GB
Ön Kamera 5.1 MP
Arka Kamera 23 MP
Çift Hat Yok
Wi-Fi Var
NFC Var
GPS Var
LTE (4G) Var
HDMI (MHL) Var
Bluetooth Var
FM Radyo Var
Bekleme Süresi 520:00 saat
Konuşma Süresi 14:50 saat
Boyutlar 65 × 127 × 8.9 mm
Ağırlık 138 gr.
Satın Al

Alternatifleri

Xperia Z5 Compact'a alternatif olarak önerebileceğimiz en yakın telefon elbette Xperia Z3 Compact olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 45 Yorum

Ekranin 720p kalmasi cok ama cok iyi olmus. Oyunlarda Adreno 430 ucar o cozunurlukte. Tek amaci cihazlari kastirmak olan yapilmis Manhattan testinde bile 37,8 FPS vemis. En az 2 sene kasabilecek oyun cikmaz daha. Ustelik %50 parlaklikta 9.5 saat video vermis. Daha ne olsun. Kosarak fotograf cekmek (!) hala mumkun olmasa da cok ama cok iyi de bir kamerasi var. Sony bu defa gercekten cok iyi is yapmis. Bir defa alinip 3-4 sene kullanilabilecek bir alet olmus.

@08 Aralık 2015 18:56 hay klavyene sağlık yaa..ne güzel yorumlamışsın

@08 Aralık 2015 18:56 2 nci yılı oluyor z1 compact alalı iyikide almışım. Ne yavaşlama ne şişme pildede sorun yok ne isteyeyim daha.

@08 Aralık 2015 18:56 koşarak fotoğraf çekebilirsiniz ben çekiyorum ois olmaması abartılıyor ya da steadyshot çok başarılı :)

gayet güzel bi inceleme olmuş ellerinize sağlık snapdragon 810 yongası bu telefonda diğer markalara göre daha az ısınıyo sony bu telefonda çift kanallı bakır ısı boruları ve termal macun kullanmış telefonun ısı kontrolu gayet başarılı alınabilcek bi cihaz bence saygılar :)

Cihzin 720p ekrana sahip olmasi negatif olarak degerlendirilmis xz3c kullanicisi olarak bunun bir arti oldugunu belirteyim, bu boyuttaki bir telefonu mikroskopla kullanmayacaksaniz daha yuksek cozunurluk bosa enerji harcamaktan baska bir ise yaramayacaktir.

@08 Aralık 2015 22:07 kesinlikle... yüksek çözünürlük ve ppi bu ekran için gerekli değil. donanım gayet uyumlu...

Süper bir şeye benziyo

@08 Aralık 2015 23:26 Dedi S3 mini kullanıcısı...

@28 Aralık 2015 19:51 Ben başka biriyim ama gerçekten s3 mini kullanıyorum ve bunu alacağım.

Kesinlikle birdaha sony almam.. Bu hayattaki en büyük pişmanlığım

@09 Aralık 2015 00:39 neden inandırıcı gelmiyor bu yorum bana?

Sony Xperia Z5 Compact 1899 TL Fiyat etiketine ile "o paraya tüplü şahin alınır" edebiyatı yapacağım, üzgünüm. :)

@Metinolmetin E şahin al burada ne işin var

@Metinolmetin Sem o parayla tüplü şahin alma, iPhone'a vereceğin parayla git daha iyi bir araba al :)

iphone 6s 'nında 326ppi demişsinizde herşey bu olmadığını sizde biliyorsunuz iphone ekranın yanına yaklaşamaz z3compact kullandım onunda ekranı beğenmezdim belki biraz gelişmiştir dedim z5compact almaya niyetliydim ekranı berbat bulduğum için vazgeçtim incelemeye gittim elimde htc m7 vardı aynı resme ikisinde de baktım z5 compact çok karanlık cansız kalıyor artık ekranı geliştirmeleri lazım

@10 Aralık 2015 09:43 2015de çıkmış en parlak nit ekran oranına sahip telefon serisi(z5 serisi)nden biri olan telefona bu ekran karanlık cansız demişsin telefona bakmadın belliki, bari özelliklerine bak tuşunu falan eleştir en iyi yanı ekranı olan serinin ekranını eleştirmek nedir fanboy olduğun çok belli

@10 Aralık 2015 09:43 Z5c yi izledim bence tek rakibi kendisi

@12 Aralık 2015 16:31 z3c kullandım diyorum sen bakmamışsın diyorsun fanboyluktan başka yaptığınız birşey yok z5 yada z5 premium ekranı ile compact serisinin ekranın aynı olmadığını bilmeyecek kadarda cahil neyse beğenen alır ben görüşümü söyledim

neyini beğenmiyorsunuz 720 p nin siz neyi inceliyorsunuz adamlar compact canavar yapmış siz beğenmeyin benim gözümde artık teknoloji sitesi olmaktan çıktınız herkes için yapmış adamlar full hd side 4k sıda var ki gereksiz ama milletin doymadığından bunları görüyoruz ki sizdede aynı kafa var saahi siz neyi beğeniyorsunuz sitenin adınıda değiştirin apple funboy olarak

Lenovo vibe p1 ide inceleyin 5000 mah pili var metal kasa ve 1200 1300 tl

z5 e bakanlar m5 e bakmayı untmasın evet her alanda koyar z5 ama fıyatı ve ozellıklerı cok ıyı m5 ın zaten aynı anda cıktı sayılır

@Pollybear m5 de kronik sorunlar var.Kesinlikle z5 compack dan devam

@16 Ocak 2016 00:59 hiçbiriyle karşılaşmadım, kamera sorunsuz, telefon durup dururken kapanmıyor... yaptığınız genelleme çok yanlış olmuş. Samsunglardaki kamera sıkıntısı, kroniktir. 50 kullanıcıda bir çıkan bi sorun kronik değildir. Güncellemelerle düzeltilebilecek şeyler.

Arkadaş 720p yi begenmiyorsun da 1080p ile 720p yi o ebattaki ekranda ayırtedebiliyor musun peki????

z5 compact diyorum başka birşey demiyorum

Testlerde note 5 i bile geride birakiyor denmis....o iskemci ve 720 p ekranla geride birakmasi sasirtici olmasa gerek

Ben olsam z3 compact tercih ederim. Hem daha güzel tasarımı var hemde snapdragpn 801 de ısınma sorunu yok. Ama z5c de snapdragon 810 var herkes biliyor 810 un aşırı ısındığını. Bu senenim yine performas cihazı z3 compact olacak

@04 Ocak 2016 16:42 Hiç bir incelemesinde ısınıyor diyen okumadım Z5C için yerli hemde yabancı incelemelerde

@08 Ocak 2016 11:59 Isınma var en buyuk sıkıntısı o

@04 Ocak 2016 16:42 arkadas 2 aydır turuncu z3 kompact arıyorum yok hiçbir mağazada teknoloji şirketlerinde falan yok olasada beyaz siyah var yada fiyat 1500 den yukarda var suan teknosada z5 1700 lira z3 un edeceği en fazla 1400 dür bilemedn 1300 ama sorunlu çıkma ihtimalide var yorumlarda boykotmu edıyorlar anlamadım çok şikayet var ama tasarımı beni bitiriyor arkadas ya z kompağı tasarlayan muhendst kör oldu :D

720p eksi değil artıdır.

Bu adam hiçbişey bilmiyo herhalde. 720p olması kötü bişey mi? Her ne kadar s810 işlemci ile telefonda ısınma problemi olsa da adreno 430 ile telefon oyun oynarken uçar gider.

Çok ısınıyor emin olun

Beyler gerçekten de aşırı derece alınmayacak kadar bir ısınma sorunu var mı ?

Alalı 4ay oldu ve telden memnunun hiç bir sıkıntısını görmedim alınmaya değer ısınması ise abartılcak değil 45 dakka oyun oynayınca maks 40 oluyor ( oyunlat fifa 16 world of tanks)

z3 compaq kullanıcısı olarak sim kart kapakcıgı ıle basım dertte kapak 3 defa degısen telefon ve 2 defa kapagın degısımı ıle halen açılıyor kendı kendıne z3 olarak elıme gecen degısım cıhazlarının sarj kapakları saglam fakat ımalat hatası kasa yuzunden yada kapak yuzunden sım kart kapağı kendını kasarak acıyor ve su geçirmezlik hikaye oluyor arkadaşlar

z3 compaq kullanıyorum fakat sim kart kapağı durmadan esneyip açılıyor z5 de öyle ise 5 para etmez.. kapak servisde değişti yine acılıyor..

@10 Nisan 2016 20:05 z5'lerde usb portu cihazın altına alındığından kapak açıp kapama durumu yok. sadece ilk başta sim kartını takarken kapağı açıyorsun ve daha hiç kapağı açmana gerek kalmıyor dolayısıyla kapak yıpranmıyor.

Z3 mü yoksa Z5 compact mı tercih etmeliyim*

4.7 inch altinda ise yarar cihaz olarak bir bu var bir de iphone 5SE arada kaldim fikir beyan eden olur mu arkadaslar

Arkadaslar sony almayi dusunuyorum ama tereddutlerim var real racing 3 oynamayi seven bi insanim syrica clash of clans da oynayacam yaklasik sosyal medya ve yardimci olarak 10 tanede uygulama yuklerim sizce telefonu cok zorlar mi kasma yada donma yasar miyim ve su gecirmezlik bi arti benim icin ne kadar islevsel olur yorum yazarsaniz sevinirim

m5 siparişi verdim insallah pisman olmam

Bu sene z5p almıştım cihazdan be işlemciden çok memnun kaldım be s5c de aldım her ikicihazda çok kaliteli ve performanslı z5c 85.300 gibi bir antutı skoruyla note5 in de üzerine yerleşti.Herkese bir z5c tavsiye ederim.

Arkadaşlar Iki telefon arasında kaldım Xperia Z5 compact mi Xperia z3 plus mi

Sen de yorum yaz