Tenda W300D incelemesi Ucuza performans

Uygun fiyata başarılı performans sunan kaliteli bir kablosuz ADSL2+ modem.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • 802.11n
  • Yüksek sinyal
  • Kolay kurulum
Ağ ürünleri konusunda Çin'in en büyük firması olan Tenda test merkezimize ilk kez konuk olan firmalardan. Tenda'nın ADSL2+ destekli kablosuz yönlendirici cihazı W300D daha ilk bakışta zanegin kutu içeriği ile dikkatimizi çekmeyi başardı. Piyasadaki standart ürünlerin kutusunda yer alan splitter, ağ kablosu, adaptör ve kullanma kılavuzlarının yanında Tenda W300D'nin kutu içeriğinide bir stand ayağı ve iki adet telefon kablosu yer alması beğenimizi kazandı. Kolay kurulum için ilk olarak beraberinde gelen CD'yi bilgisayarınıza takmanızı isteyen firma, İngilizce bir arabirim üzerinden, görseller yardımı ile size adım adım modemin kurulumunu gösteriyor. Dört adımda kurlum bittikten sonra ise ADSL ağınıza ait kullanıcı bilgilerinizi girmeniz isteniyor. Daha sonra ürünü kablolu veya kablosuz kullanım şeklinize göre gerekli güvenlik ayarlarını yapmanız isteniyor. Ürünün kablosuz güvenliği konusunda WEP, WPA ve WPA2 desteklediği görüyoruz ki bu günümüzde artık standart. MIMO teknolojisi ile gelen Tenda W300D, bu sayede uyumlu cihazlar için 802.11n standardında vaad edilen 270 Mbit'e çok yakın değerler sunabiliyor.
Özetle

Firmware güncelleme desteği ve gelişmiş özelliklerinin yanında MIMO antenleri ile yüksek performans sunan başarılı bir modem.

Tenda W300D Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Tenda W300D
Ürün Türü ADSL Modem
CHIP Online Notu 85
Üretici Tenda
Teknik Detaylar
xDSL desteği ADSL2+
WiFi Standardı 802.11b/g/n
Erişim Hızları 270,130,108,54,11,6,1 Mbit
Frekans aralığı 2.4~2.4835GHz
Aktarım gücü 18dBm
Güvenlik SSID, MAC, WEP/WPA/WPA2

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

DHCP hizmeti dönem dönem devre dışı kalıyor ve otomatik IP alan bütün ağ cihazlar devre dışı kalıyor.
düzeltmek için çıkarılmış firmware güncellemesi de işe yaramadı, üstelik, son iki başarılı firmware 2.4.006 ve 2.4.007 güncellemelerine rağmen cihaz firmwareünü hala 2.4.005 olarak rapor ediyor.
DHCP servisini kapatıp AP üzerinden DHCP kullanmak zorunda kaldım. fabrika destek maili de şikayetime cevap vermedi.
hızlı DSL ayarlarında türkiye seçeneği bulunmadığından parametreleri elle ayarlamanız gerekiyor. genel olarak güzel ve ekonomik bir cihaz ama olgunlaşması gerekiyor.

Geçen hafta RJ.45 slotu yalama yapmış olup da kablosu sık sık çıkan emektar ethernet kartımı değiştirmek için TENDA'nın özelliklerini öve öve göklere çıkardığı bir ethernet kartını aldım, ama almaz olaydım.Ürünün kartonunda yazılanlara kanmışım.Eski karta kıyasla hızım neredeyse yarıdan fazla azaldı.Zaten TtNet'in durumu malum.Bir de bu...Sık sık bağlantıdan düştü.İki günlük sinir harbine dönen uğraşmalarımdan sonra pes ederek emektar kartı tekrar yerine taktım ve Tenda'yı da işe yaramayan yedek parçalar kutusuna kaldırdım. Bence bunu alacak olanlar satıcı firmayla peşinen anlaşıp mevcut durumunun kötüye gitmesi halinde ürünü koşulsuz geri almayı kabul ettirmeliler.Yoksa benim durumumda üç kuruşluk ethernet kartı için servis yollarında perişan olmayı göze alamadım.Git gel,derdini anlatmaya çalış,tesellüm fişi al, yol parası ve artı harcayacak olduğun dünya kadar zamana ve eziyete değmez.At çöpe gitsin ama yazık değil mi. Bu firma dünyanın başka yerlerinde pazarlayamadığı ürünleri getirip burada mı sokuşturmak istiyor diye düşünmüyor değilim. Sizin incelemenizde nasıl olumlu not alabilmiş hayret etmemek mümkün değil. Saygılar.

macera aramaya gerek yok! bildiğiniz uzman markaları tercih ediniz.hele konu elektronikse (tecrübe)

<macera aramaya gerek yok! bildiğiniz uzman markaları tercih ediniz.hele konu elektronikse (tecrübe)>

kısmen haklısın ama,
bildiğimiz uzman markalar da gayet güvensiz, yetersiz işler yapıyor yaklaşık son 20 yıldır.
batan köklü firmaların sayısı bile belirsiz.
yani, yenilere de şans tanımak gerekiyor.
eğer işin uzmanı profesyonelsen macera senin işindir.
sadece son kullanıcılar kalıplaşmış alışkanlıklarla hareket eder.
bizim derdimiz ürünü kötülemek veya pişmanlık teşhiri de değil, ürün hakkında handikapları açıklamak, feedback yapmak, o tecrübe dediğin birikimi sağlamak. bu profesyonelce yapıcak bir iştir. amatör çalışmalardaki başarısızlıkların büyük bölümü amatörün kendisinden kaynaklandığı için, yorumların çoğu yersiz suçlama ve kişisel yetersizlikten ibarettir. bilim ve teknolojiye değil gürültü ve kirliliğe katkısı olur.

2011 güncel firmware eklentisi atmışlar şimdi kurdum sorun yok 2.4.006 ama

bu modem kurulumunu yapamayanlar için yardımcı olunacak teknik servis telefonu bulunmuyor ve ttnet bu modem sahiplerine hiç yardımcı olmuyor.2 kez kurmaya calıştım 4 günü aldı 2. kuruşum halen gercekleşmedi.bu aksamda kuramazsam artık yeni bir tane alacam.bir kez kurmustum aldığımda 2 günde kuruldu nasıl kurdum ben bile hatırlamıyorum.ya da basit bir hata yzünden kurulamıyor.

Sen de yorum yaz