Thecus N0204 miniNAS incelemesi Teknoloji şöleni

Ufak boyutlarıyla dikkat çeken yenilikçi bir ürün.

Oynat Thecus N0204 miniNAS Satın aldıktan sonra da Thecus web sitesinden edinebileceğiniz güncel Firmware ile yeni özellikler kazanan ürün tam bir teknoloji harikası.
Standart bir NAS cihazına göre %25 daha az enerji tüketiyor.
CHIP ONLINE Notu
85
  • Ek USB girişi
  • Ufak boyutlar
  • Kolay kurulum

PCG Bilgisayar tarafından test merkezimize gönderilen Thecus N0204 miniNAS cihazı ilk olarak adından da anlaşılabileceği gibi ufak boyutlarıyla dikkat çekiyor. Piyasada bulunan ve çoğunlukla 3.5" disklerle çalışan diğer cihazların aksine N0204 miniNAS iki adet 2.5" disk yuvasına sahip. 2.5" disklerin de kapasitelerinin artmasıyla birlikte iki adet 500 GB'lık ürünü takarak toplamda 1 TB depolama alanı elde edebileceğiniz ürün isterseniz RADI 0 ve 1 seçenekleri ile yüksek veri güvenliği de sağlayabiliyor. Standart bir NAS cihazına göre %25 daha az enerji tüketen cihaz bu sayede çevreye de ne kadar duyarlı olduğunu gösteriyor. Sabitleme ayağı ile birlikte gelen ürün yine ayak içinde yer alan ufak fan sayesinde disklerinizi serin tutarken sessizlikten de ödün vermiyor. SATA teknolojisinin nimetlerinden de yaralanan ürün hot-plug özelliği ile çalışma esnasında dahi disklerin değiştirilmesine olanak tanıyor. Ağa bağladıktan sonra beraberinde gelen CD ile inanılmaz kolay bir biçimde kurulan ürün çoklu ortam desteği ile müzik, foto ve videolarınızı paylaşmada da büyük kolaylıklar sağlıyor. Son olarak USB girişi de bulunan ürün harici diskleri, web kameralarını, yazıcıları ve hatta kablosuz ağ adaptörlerini dahi destekliyor.

Özetle

Satın aldıktan sonra da Thecus web sitesinden edinebileceğiniz güncel Firmware ile yeni özellikler kazanan ürün tam bir teknoloji harikası.

Thecus N0204 miniNAS Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Thecus N0204 miniNAS
Ürün Türü Sabit Disk
CHIP Online Notu 85
Üretici Thecus
Teknik Detaylar
Arabirim 1xRJ-45 10/100/1000 Mbit/s
Kablosuz desteği USB Dongle ile 802.11b/g Access Point
Sabit disk yuvası 2x 2.5" SATA
Sabit disk desteği 80/120/160/200/250/300/400/500GB
RAID Modları RAID 0, 1 ve JBOD
Desteklenen protokoller TCP/IP, Appletalk, UPnP, SMB/CIFS, HTTP/HTTPS, FTP,AFP

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz