Thermaltake Element G incelemesi Thermaltake Element G: Üstün soğutma

CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

Element G, başarılı soğutmanın yanında şık tasarım ve kaliteli malzemeyi birleştirerek hızlı sistemler için çok iyi bir temel oluşturuyor.

Başarılı soğutması ve şık görünümünün yanında Thermaltake kalitesini sunan bir kasa.

Thermalteke'in test merkezimize konuk olan kasası Element G, ilk bakışta üç adet renk değiştiren LED fanları ile dikkat çekiyor. Önde ve yukarıda yer alan iki adet 200mm'lik fanlar ve kapakta yer alan bir adet 230mm'lik fan ile kasanın soğutma temelleri sağlam atılmış. Arka kısımda ise egzoz görevi gören dördüncü bir fan yer alıyor. İsteğe bağlı olarak kasanın arkasına iki adet 60mm'lik fanlar da takabiliyorsunuz. Kasanın üzerinde yer alan bir buton sayesinde hızlarını istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz fanlar, bu sayede gürültü yapmadan sistemi etkili bir biçimde soğutmayı başarıyorlar. Thermaltake'in kapak fanında düşündüğü ufak bir ayrıntı ise sizi her kapağı çıkarıp taktığınızda fan balosu ile uğraşma derdinden kurtarıyor. Tasarım olarak da çok başarılı olan ürün, AMD'nin HD 5000 serisi ekran kartlarında olduğu gibi siyah bir yapıya ve kırmızı çerçevelere sahip. Güç kaynağını kasanın altına yerleştiren Thermaltake, yine üç adet 5.25" yuvası kullanıyor. Kasanın üstünde yer alan panelde ise USB, HD ses girişleri ve tabii ki açma kapama ve reset tuşu yer alıyor. Son olarak ürünün ön panelinde yer alan toz filtresi, bileşenlerinizi tozun zararlarından koruyor.

Thermaltake Element G Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Thermaltake Element G
Ürün Türü Kasa
CHIP Online Notu 85
Üretici Thermaltake
Teknik Detaylar
Kasa tipi Mid Tower
Yan Panel 23cm Fanlı
Ağırlık 7.92 kg
Boyutlar 565 x 231 x 526mm (BxGxU)
Portlar USB 2.0 x 2, Ses, Mikrofon
Malzeme SECC Çelik

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Ürünü tam 2 aydır kullanıyorum, çok sessiz ve malzemeleri çok kaliteli her türlü isteğiniz sistemi içerisine sıkıntısız toplayabilirsiniz kesinlikle tavsiye ederim...Kasanın şıklığınada diyecek söz yok...

Kasa Sessiz ve kaliteli ancak ATI HD 5850 ekran kartından daha uzun ekran kartlarını kullanmayı düşünüyorsanız(HD 5970 gibi) 3.5" lik HDD bölmesini çıkarmanız gerekecektir.Elimdeki Sapphire HD 5850 Toxic anca sığdı.Yeni sistem toplayacaklara ve bu kasayı alacaklara önemle duyurulur.

Sen de yorum yaz

Turhost