Toshiba STOR.E Slim incelemesi Taşınabilir diskte alışılmış dışı bir ürün.

Süper ince tasarım, şifreleme, alüminyum kasa ve USB 3.0 bağlantı desteğiyle eksiksiz bir model.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • İnce ve sağlam gövde
  • Ek yazılımlar
  • Tek bir kapasite var.

Bilgisayar dünyasıyla yakından ilgilenen her kullanıcı, hemen olmasa bile bir süre sonra taşınabilir disklere ister istemez ihtiyaç duyuyor. Taşınabilir diskler bildiğiniz gibi iki çeşit ve 2.5 inç disk içeren modeller hem taşınabilirliği, hem de adaptörsüz çalışabilmeleri nedeniyle daha çok tercih ediliyor. 3.5 inç'ler ise depolama alanı bakımından daha avantajlı olabiliyor. Günümüzde birçok taşınabilir bilgisayarın SSD'li olarak satıldığı düşünülürse yeni bir taşınabilir disk almak için geçmesi gereken süre de oldukça kısalıyor. SSD'ler performansı artıran, pil süresini uzatan ve buna karşılık depolama alanını azaltan seçenekler. Neyse ki depolama alanlarını bilgisayara dışarıdan bağlanan taşınabilir disklerle kolay bir şekilde çözebiliyoruz ve Toshiba'nın geliştirmiş olduğu STOR.E Slim de son zamanlarda ilgimizi çekmeyi başaran modellerden biri. 

Toshiba STOR.E Slim'in rakipleri karşısında birçok avantajı var. Öncelikle gerçekten de taşınabilirliğe odaklanmış bir ürün olduğunu söylemeliyiz. İçerisinde tercih edilmiş olan disk tipik 9.5 mm taşınabilir bilgisayar disklerinden değil. 7 mm'lik yeni bir seriden faydalanılıyor ve böylece ürünün toplam kalınlığı 9 mm seviyesine indirgenmiş durumda. Doğal alüminyum malzemenin tercih edildiği kasa ince olmasına karşın ürünün içindeki diski iyi bir şekilde korumayı başarıyor. 7 mm'lik disklerde henüz 500 GB'ın daha üzerinde bir model geliştirilmediği için Toshiba STOR.E Slim'in tek bir kapasite seçeneği mevcut. 149 gramlık ağırlık alanındaki en iyi değerlerden biri.

Mac ortamında da kullanılabilecek şekilde geliştirilmiş olan Toshiba STOR.E Slim'in bağlantı arabirimi USB 3.0. Böylece diskin hızından en iyi şekilde faydalanabilmek mümkün. Yedekleme ve şifreleme yazılımlarının da diske artı not vermemizi kolaylaştırdığını söyleyelim. Test merkezimizde gerçekleştirmiş olduğumuz testlerde diskin saniyede ortalama 80 MB kadar okuyabildiğini ve 70 MB kadar yazabildiğini gördük. USB 3.0'ın avantajı en iyi şekilde hissedilebiliyor ancak sonuçlara göre kullanılmış olan diskin performans seviyesinden değil de enerji tüketimi odaklı olduğu rahatlıkla anlaşılabiliyor. 

Özetle

Toshiba STOR.E Slim güzel bir disk. Görünümüyle bile sıradan bir ürün olmadığını belli ediyor. Şık tasarımında güncel aktarım arabirimi USB 3.0'ı ve ek yazılımları da kullanıcılara sunuyor. 500 GB'ı yeterli bulanlar için en iyi seçeneklerden biri olacağı kesin.

Toshiba STOR.E Slim Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Toshiba STOR.E Slim
Ürün Türü Sabit Disk
CHIP Online Notu 85
Üretici Toshiba
Firma Toshiba     (216) 422 40 50
Teknik Detaylar
Kapasite 500 GB
Standart 2.5 inç
Arabirim USB 3.0
Boyutlar 107 x 75 x 9 mm
Ağırlık 149 gram

Alternatifleri

İncelik kategorisinde diğer büyük rakiplerinin de ciddi çözümleri var. Satın alma öncesinde göz atıp karşılaştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

alüminyum gövde ve şık tasarım artı olarak da USB 3,0 destekli olması müthiş

Toshiba mı kesinlikle düşünülecek en son marka. marka diye geçinen ama garantisi sıkıntılı firma. Asus veya HP şaşmayınız.

@05 Mar 2013 15:12 toshiba kadar kaliteli sağlam ve dayanıklı üretim yapan bi firma daha yok.sen işine bak dostum.

500GB kaç para bir bakın ondan sonrada USB 3.0 deyin. yapmayın hangi dönemdesiniz! gidin 1TB yani iki katını kendini bu işe adamış WD yada Segate alın hemde USB 3.0 :)

kesinlikle uzak durun az daha para verin daha iyi bir şey alın

segate mi aldığım harddisk iki ay sonra bozuldu be arkadaşımda Toshiba var 4 senedir tık yok işinize baksanıza :)

Bu ürün Günümüz tv lerine takılıp kayıt yapılabiksin ve kayıt yapılırken aynı anda diskten başka bir kayıt oynatılabilsin amaçlı üretilmiş özel bir üründür digerleriyle kıyaslarken bunu göz önünde bulundurun.

Sen de yorum yaz