TP-Link TL-WA850RE incelemesi Kablosuz ağınızı kolay şekilde genişletin.

CHIP ONLINE Notu
95
  • Kolay kurulum ve yapılandırma
  • Adaptörsüz tasarım
  • Uygun fiyat
Özetle

TP-Link TL-WA850RE, sahip olduğu özelliklere göre oldukça uygun fiyatlı bir ürün. Büyük sayılabilecek ev veya ofislerin kablolama masrafından daha uygun fiyata kablosuz bir çözüm olmayı başarıyor. Özellikle 300 Mbps'lik ve yine TP-Link markalı ürünlerle beraber çok daha rahat bir şekilde kurulup kullanıldığını belirtmekte fayda var. Adaptör gövde içine gömülü olduğu için ürün tasarım olarak da artı not alıyor.

Evinizin ya da ofisinizin arka odalarında bağlantı sorunu yaşıyorsanız, çözümü oldukça basit.

Çoğunlukla internete bağlanmak için kullandığımız ağların kabloludan kablosuza terfi oluşuyla hayatımızda çok şey değişti. Öncelikle ağa dahil olabilecek her bilgisayar için artık bir kablo olma zorunluluğu ortadan kalkıyor. Akıllı telefonlar, tabletler ve akla gelebilecek kablosuz ağ destekli birçok küçük ürünü de kolay bir şekilde ve bağımsızlıklarından ödün vermeden ağa dahil edebiliyoruz. Ancak aynı özgürlük, çoğu zaman evin veya ofisin arka odaları için geçerli olmuyor. Her ne kadar kablosuz erişim noktasının kurulu olduğu odadan ve biraz çevresinden rahat bir kullanım sağlanabilse de, uzaklaşmaya başladıkça sinyal kalitesi araya giren duvarlar nedeniyle zayıflamaya başlıyor. Çözümün yine kablolamadan uzak olması ise hiç şüphesiz en çok sevinilmesi gereken taraf. Bağlantınızı elektrik hatları üzerinden aktarabilir veya menzili genişletmek adına bir mesafe uzatıcı kullanabilirsiniz. TP-Link'in geliştirmiş olduğu TL-WA850RE, mesafe uzatıcı sınıfında ön plana çıkmayı başarıyor.

Doğrudan prize takılarak kullanılan TP-Link TL-WA850RE, her ne kadar priz üzerinden veri aktarımı yapılan sistemleri anımsatsa da tasarımı itibariyle daha derli toplu bir cihaza sahip olmanız için düşünülmüş. Ürünü doğrudan prize takarak ve üzerindeki "Range Extender" tuşuna basarak kolaylıkla kablosuz ağınızın etki alanını artırabilirsiniz. 802.11n teknolojisini destekleyen üründe 300 Mbps'ye kadar kablosuz ağ hızı elde edilebiliyor. Benzerlerinden farklı olarak TP-Link TL-WA850RE'nin üzerinde bir de sinyal göstergesi bulunuyor. Böylece ana kaynaktan alınan sinyallerin gücünü, kullanım sırasında sürekli gözünüzün önünde tutabilirsiniz. Dilerseniz alınan sinyalleri kablosuz olarak cihazlarınıza aktarmanın yanı sıra kablolu bağlantı da kurabilirsiniz. TP-Link TL-WA850RE'nin altında bir de 10 / 100 Mbps'lik ethernet girişi bulunuyor. Böylece salonunuzda tutmak istemediğiniz medya sunucularını başka bir odada tutsanız bile içeriklerini hızlı bir şekilde görüntüleyebilmeniz mümkün.

TP-Link TL-WA850RE'nin kurulumu ve kullanılması oldukça kolay. Adaptörün cihazın içine gömülü şekilde sunulması, kablo kalabalığını bir nebze daha azaltmayı başarıyor. Tek bir tuşla kablosuz ağınızı 300 Mbps'lik hızda genişletebilmeniz hiç şüphesiz en etkileyici yönlerden birisi. Eğer evinizin veya ofisinizin arka odalarında sinyal düşüklüğü yüzünden bir türlü çalışamıyorsanız tam anlamıyla size göre olduğunu söyleyebiliriz. 64 / 128 / 152-bit WEP, WPA-PSK / WPA2-PSK gibi birçok güvenlik standardına destek veriliyor.

TP-Link TL-WA850RE Teknik Özellikleri
Ürün Modeli TP-Link TL-WA850RE
Ürün Türü Menzil Genişletici
CHIP Online Notu 95
Üretici TP-Link
Firma TP-Link     (216) 548 11 32
Teknik Detaylar
Bağlantı 802.11n
Hız 300 Mbps
Ethernet 10 / 100 Mbps

Alternatifleri

300 Mbps destekli kablosuz mesafe uzatıcılar göz önüne alındığında TP-Link TL-WA850RE, en uygun fiyatlı seçeneklerden biri olmayı başarıyor. Prize doğrudan takılabilmesi ise ürünü birçok rakibi karşısında avantajlı konuma geçiriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bu internet hizini dusurur mi?

Bu cihaz, kendi Teknik açıklamalarında da belirtildiği gibi, Kablosuz İletişim Protokolleri gereği tek yönlü (half duplex) çalışıyor. Bu nedenle iletişim süresi iki katına çıkarken, hız da ciddi oranda düşüyor.

Merhabalar ; Sinyal aktarımında mesafeye bağlı olarak tüm wireless cihazlarında hız düşüklüğü yaşanmaktadır. Bu aşamada aşırı bir hız düşüklüğü yaşanmaması gerekmektedir .Ayarlarınızın kontrolü için 0850 724 44 88 numarasını arayarak müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilir. Yada support.tr@tp-link.com adresimize mail atabilir. Facebook üzerindende https://www.facebook.com/TPLINKTURKEY sayfasını ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz. Saygılarımızla Tp-Link Türkiye

cihazı aldım telefon full gösteriyor ama internet erişimi yok ne yapmalıyım??

Dublex bir evde ürünü kullanmak istiyorum. Önerirmisiniz yoksa kablo ile acces point mi kullanayım? Yada ürünü deneme şansım olabileceği bir alışveriş sitesi önerirmisiniz ?

Her cihazla (modem) uyumlu mu?

cihazı aldım gayet güzel çalıştı fakat 54 mbps yi yukarı çıkmadı

Merhaba bana 200 metre uzakta olan evimden iş yerime olacak şekilde genişletici lazım tavsiyeniz nedir

Sen de yorum yaz

Turhost