TP-Link TL-WR941ND incelemesi Çekim sorununa son

802.11n standardına geçmenizi sağlayacak bir yönlendirici.

Oynat TP-Link TL-WR941ND 802.11n standardına geçmenizi sağlayacak bir yönlendirici.
Uygun fiyatı ile dikkat çekiyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
51
  • Kolay kurulum
  • Uygun fiyat
  • GBit Ethernet yok
Eğer kablosuz ağınızın hızı yetersiz kalıyorsa evinizde laptopta belli noktalarda sinyal çekemiyorsanız 802.11n standardına geçmenizin zamanı gelmiş demektir. TP-Link'in TL-WR941ND modeli bunu uygun fiyata yapmanıza imkan tanıyan bir ürün. 802.11 n destekli ve 802.11b/g geriye uyumuna sahip router WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PS şifreleme desteği ile kablosuz ağda güvenliği de sağlıyor.3 adet alıcı/verici anten ise sinyalin daha iyi aktarılması için önemli bir özellik. Kablosuz ağa ek olarak 4 adet Ethernet yuvası da sunan yönlendiricide Gbit Ethernet olmaması bir eksi sayılabilir. Diğer routerlar gibi TP-Link TL-WR941ND'in arayüzüne tarayıcınızdan ulaşmanız mümkün. Bu arayüzü kullanarak port yönlendirme, güvenlik duvarı, DMZ, domain filtreleme gibi özelliklere ulaşabiliyorsunuz. Bu özellikler arasında kotalı internet kullanıcılarının hoşuna gidecek başka bir şey de istatistik sayfası. Bu sayfadan hangi kullanıcının ne kadar veri aktarımı gerçekleştirdiğini görebilirsiniz. Arabirimin deneyimsiz kullanıcılar için adım adım kurulumu sağlaması da güzel-
Özetle

802.11n cihazlarla beraber 802.11 b/g cihazları da destekleyen kolay kuruluma sahip bir router.

TP-Link TL-WR941ND Teknik Özellikleri
Ürün Modeli TP-Link TL-WR941ND
Ürün Türü Erişim Noktası
CHIP Online Notu 51
Üretici TP-Link
Teknik Detaylar
Kablosuz 802.11n / b /g
Hız 300 Mbps
Ethernet 4 port
Ethernet hızı 100 Mbps
Anten 3 adet
Güvenlik WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PS

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Cihazın fiyatı çok uygun ama ürün kalitesi nasıl acaba. Garanti bitti mi cihaz arızalanmıyordur umarım. :) Birde sinyal şiddeti ayarlanabiliyor mu? Kelime Yazarak URL filtrelenebiliyor mu? VPN kurulabiliyor mu? Bunlarada cevap verilebilir mi? Ama en önemlisi ürün kalitesi bence. Çin malları gibi değildir umarım.

Bu cihazı kablonet modem ile kullanabilirmiyiz ? Router özelliği varmı ?

kalitesi hakkında yorum yapmak aslında pek de doğru olmaz çünkü bir standarttan başka standart a geçiyoruz burda 802.11 n standart ı ucuz fiyatı akılları karıştırmasın değerli okuyucular bunlar deneme modemleri ucuz olması gayet doğaldır ziyaretçi arkadaşımız da router özelliği varmı diye sormuş evet router özelliği bulunmaktadır

bugune kadar usr dlink cnet linksys zyxell kullanmış bu işe gerçekten kendini adamış birisi olarak tp-link bana göre hepsinden çok daha kaliteli bir ürün. Ama birtek dikkat edilmesi gereken husus var oda chipsetidir bu ürünün. Eğerki atheros yada broadcom chipsetli ise gözünüz kapalı alın fiyatı nekadar ucuzmuş pahalı imiş hiç bir önemi yok. Ama ralink chipsetli ürünleri için buradan pek yorum yapmak istemem ben genelde ralinkle hep sorun yaşamışımdır.

Arkadaşlar ben bu cihazdan 3 adet aldım. Bunları tek bir modemden besleyerek okulun 3 katına ayrı ayrı kuracağım. Bu routerleri birbiriyle kablosuz olarak bağlanak mümkün mü yoksa mecbur wan girişleriyle mi bağlamamız gerekiyor. Cevap verirseniz çok sevinirim.

Chipseti Atheros AR9132@400MhZ (cok iyi)

3 tane degistirilebilir anteni var.

Gercekten super bir urun. Bir ust modelini kullaniyorum WR1043ND,
Farki ise gigabit ethernet ve usb cikisinin olmasi.

Sen de yorum yaz