Vestel 47PF7021 incelemesi Uydu görüntülerini tablete aktaran akıllı TV.

LED aydınlatma, süper ince çerçeve, üç boyut desteği ve akıllı TV özellikleriyle destekleniyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
99
  • Etkileyici özellikler
  • Vestel Smart Center yazılımı
  • Dört adet üç boyutlu gözlük

Son yıllarda teknoloji dünyasının belki de en çetin rekabeti hiç şüphesiz televizyon arenasında geçiyor. Her ne kadar şu anda 4k çözünürlük desteğine sahip olan ürünler büyük bir değişimin habercisi olsa da, tercih edilmesi gereken bir televizyonda bir takım özelliklerin mutlaka bulunması gerekiyor. Özellikle LED aydınlatma ve üç boyut desteği size bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayacaktır. Akıllı TV özellikleri de son dönemlerde dikkat çeken noktalardan. Akıllı TV olan televizyonlarla internete girebilir ve bankacılık işlemlerinden sosyal sitelerde paylaşım yapmaya kadar birçok işinizi bilgisayar kullanmadan gerçekleştirebilirsiniz.

47 inç ekran büyüklüğüne sahip olan Vestel 47PF7021, firmanın ürün ailesindeki en cazip seçeneklerden biri. Full HD ve LED aydınlatmalı bir panele sahip olan televizyonda saydığımız akıllı TV ve üç boyut özelliklerine destek veriliyor. Televizyonun kutusundan dört adet polarize gözlükle birlikte gelmesi son derece önemli bir detay. Ek olarak standart yayınların üç boyutlu hale getirilmesinde de Vestel 47PF7021 şaşırtıcı bir başarısı var. Tipik antene ek olarak DVB-S2 ve DVB-T alıcılara da sahip olan Vestel 47PF7021'de yerli marka olmanın avantajı kullanılarak birçok yerli uygulamaya destek veriliyor. Tasarım olarak da son derece başarılı olan televizyon, ev ağına ethernet veya kablosuz ağ üzerinden bağlanabiliyor. Ağ bağlantısından sonra DLNA desteği ile ağdaki diğer bilgisayarlardan veya medya sunuculardan içerik aktarımı yapabilirsiniz. Dahası USB arabirimi üzerinden doğrudan depolama aygıtı bağlama şansınız da var. AVI, MPEG, MPE, MPEG, DAT, MKV ve MP4 gibi birçok geçerli tür destekleniyor.

Hiç şüphesiz televizyonun etkileyici özelliklerinden bir diğeri de tabletlere görüntü aktarabilmesi. Vestel Smart Center uygulamasını kurabileceğiniz Android tabletleri televizyonun kumandası gibi kullanabilir ve görüntüleri tabletinize alabilirsiniz. Akıllı telefonları da kumanda gibi kullanabilirsiniz. Televizyonunuzun ve cihazınızın aynı ağa bağlı olmasına ek olarak Vestel yazılımlarının yüklü olması yeterli. Kayıt gibi özellikleri de akıllı telefon veya tablet olarak kullanabilmek mümkün.

Özetle

Vestel 47PF7021 oldukça kaliteli bir televizyon. İncecik çerçevesi, donanım ve yazılım olarak sundukları son derece başarılı. Kullandığımız süre boyunca etkilendiğimizi söylemeliyiz. Piyasa standartlarından hiçbir eksiği yok ve akıllı telefonlar / tabletler için sunulan destek düşünüldüğünde daha büyük etki yaratıyor.

Vestel 47PF7021 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Vestel 47PF7021
Ürün Türü 3D TV
CHIP Online Notu 99
Üretici Vestel
Firma Vestel     (212) 354 09 43
Teknik Detaylar
Ekran Büyüklüğü 47 inç (1920 x 1080)
Aydınlatma LED
USB 2.0 İki adet
HDMI Dört adet
Ağ Desteği Wi-Fi + Ethernet
Akıllı TV Var
Üç Boyut Var

Alternatifleri

Farklı seçenekler yok değil ancak daha iyi bir televizyon almayı düşünüyorsanız aynı özelliklere sahip 60 inç'e kadar Vestel modelleri olduğunu söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Yerli ürünleride böyle özellikli görmek çok güzel ancak henüz yeterince iyi değil bence ki bende Samsung 46es7000 led tv var. İnsanın aklına tek kelime geliyor adamlar yapmış be! Yeni evli biriyim ve evlenmeden önce 2 ay piyasa incelemesi yaptım ve kararımı Samsung dan yana kullandım defalarca LG SAMSUNG SONY TOSHIBA VESTEL PHILIPS GİBİ ÜRÜNLERİ canlı gözlerimle birebir izleyerek netice olarak Multimedia da çok güçlü olan samsung tan yana kullandım.

Samsung 46es6100 daha iyi tercihim budur

Akıllı tv uygulama içeriği nasıl oyun vs yeterince zenginmi

ordan burdan aldığı parçaları birleştirmekle tv yapılmaz. kendi teknolojini kendin yapacaksın arkadaş. hiçbirşey yapamıyorsan eepc tadında home-pc konsepti geliştir. ekransız dizüstü gibi. tv arkasına monte edilen süper bir şey olabilir. dünyayı peşinden koşturcak fikirler üret. vestel neymiş??

@08 Şub 2013 14:40 Ağzı olan konuşuyor, bilmeden etmeden..

led tv de sony ve lg den şaşmayın derim... ileride kullanınca ne dediğimi daha iyi anlarsınız...

Çok şükür yerli bir marka için de olumlu iki satır yazmışsınız. 20 yıldır ciddi arge yapan bir kaç firmadan birisidir Vestel. Son 13 yıldır TV'de Vestel'i tercih ediyorum. Ürünler gayet sağlam dayanıklı ve kullanışlı. Led Tv'lere ek olarak 1999'dan kalma bir tane 72 Ekran tüplü var. Halen sorunsuz çalışıyor. Atmaya kıyamıyorum.

VESTEL PF 8175 ALDIM GÖRÜNTÜLER CANLI 3D Sİ SÜPER OYUNCULARLA BERABERMİŞİZ GİBİ SERVİSİNE DİYECEK YOK SAAT 4TE ALDIM 6DA MONTAJINI YAPIP TANTTIMINI YAPTILAR SATEN ANTEN KABLOSUNU TAKINCA HEMEN BAS ÇALIŞTIR YABANCI MARKALARA BEŞ BASAR EMSALLERİYLE ARADA 800 TL FARK VAR GARATİDE 1 YIL FAZLA DEMEKKİ GÜVENİYOLAR HELALİN VAR VESTEL

@07 Oca 2014 10:30 Merhaba, aynı ürün bende de mevcut. 3D derinlik ayarlarını nasıl yaptınız ve rakamsal olarak paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.

aman vestel almayın. sonuçta o Türk malı ve üretiminde Türk işçisi kazanıyor. Siz gidip azıcık daha kaliteli diye paranızı koreliye çinliye verin. Sonra da bizden neden bir dünya markası çıkmıyor diye ağlayın. Sen kendi yerli firmalarına sahip çıkmazsan adam ne yapsın?

Elektronik cihaz üreten tanınmış markalar bütün parçaları kendimi üretiyor sanıyorsunuz bilmeden yorum yapmayın lütfen. Örneğin LG, SONY tv nin içindeki en ufak direnç veya kondansatör gibi elektronik parçaları ve mikroişlemcileri kendimi üretiyor. Bu işte tasarım ve arge önemlidir. LCD panel üreten markalar için bişey diyemem onlar yeni teknolojiler getiriyorlar diğerleri montaj. Ve yazılımda çok önemli yazılımı iyi yapan iyidir.

Sen de yorum yaz