Vestel ONYX EKO incelemesi Bravo Vestel

CHIP ONLINE Notu
85
  • İnce yapı
  • Kablosuz kontrol
  • TV Alıcı
Özetle

Apple iMac'ten sonra PC'lerin de benzer bir değişim gerektirdiği bu günlerde Vestel, Onyx Eko ile bir devrim yaparak bizi kasa derdinden kurtarıyor.

2014'te devreye sokulacak olan DVB-T yayınlarını alabilirsiniz.

Tv ve bilgisayarı tek monitörde birleştiren ürün.

Vestel tarafından test merkezimize gönderilen Onyx Eko sadece bir adet bileşen yani monitörden oluşan her şey dahil bir bilgisayar. Öncelikle ürünün kurulumunun inanılmaz kolay olduğunu belirtelim. Monitörün ayağını taktıktan sonra enerji adaptörünü de prize takın. Artık koltuğunuz oturup bilgisayarınızı kumandası ile çalıştırabilirsiniz.Evet, yanlış duymadınız; kumandası ile birlikte gelen Vestel Onyx Eko yanı zamanda bir televizyon. Firmanın ürüne dahil ettiği DiBcom tarafından üretilen DIB7700 TV Tuner sayesinde ister Analog yayınları isterseniz de 2014'te devreye sokulacak olan DVB-T yayınlarını alabilirsiniz. Tam anlamıyla bilgisayardan bağımsız bir kullanım sunmayı hedefleyen Vestel Logitech'in kablosuz klavye fare seti EX110'u da ürünün kutusuna dahil etmiş. Onyx Eko adından da anlaşılabileceği gibi her alanda ekonomik bir ürün. Bu bağlamda ürünün işlemcisi sadece 2.5 Watt enerji harcarken sistemin komple harcadığı enerji ise bir ampulünkini geçmiyor. 4 adet USB 2.0 portu olan ürün hem kablolu hem de kablosuz ağ desteğine de sahip. Firma ürüne ait sürücüleri web sayfasına koyup güncellediği zaman ise Vista Starter'dan Windows 7'ye kolayca geçebilirsiniz.

Vestel ONYX EKO Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Vestel ONYX EKO
Ürün Türü Hepsi Bir Arada Bilgisayar
CHIP Online Notu 85
Üretici Vestel
Teknik Detaylar
İşlemci Intel Atom N270 1.6 Ghz
Bellek 1 GB DDR2
Sabit Disk 160 GB SATA
Ekran 19" WXGA
İşletim sistemi Windows Vista Starter
Diğer TV Kartı, 802.11 b/g WiFi

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bence çok güzel bir ürün yalnız HD desteği olsa daha iyi olurdu

HD yok, artık fiilen tedavülden kalkmış analog yayın için RF girişi koymuşlar. Bence Zorlu bunu tasarlayıp HD desteği koymayan mühendislerini de, bu ürünle birlikte çöpe atsın.

bence güzel bir ürün fiat perfrmans için olumlu bir sonuç çıkarmışlar tebrik ederim almayı düşünebilirim

Üründe DVD-RW görünmüyor, yeni işletim sistemi kurma işlemi nasıl olacak.

Kisangani Katherin baba Torrance olabilirmisiniz

Sen de yorum yaz

Turhost