Western Digital WD My Book Elite 2 TB incelemesi Gelişmiş özellikler

Oynat WD My Book Elite 2 TB 2 TB kapasitesinin yanında ayrıntılı bilgi veren bir ekranla geliyor fakat hala USB 2.0 destekli.
Yeni elektronik mürekkepli ekranı ile dikkat çekiyor.
CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Hız konusunda USB 2.0'ın limitlerine takılmasına karşın beraberinde gelen SmartWare yazılımı ile rakiplerinden ayrılan başarılı bir disk.

2 TB kapasitesinin yanında ayrıntılı bilgi veren bir ekranla geliyor fakat hala USB 2.0 destekli.

Western Digital'in yeni sabit disk serisi My Book Elite, 640 GB ila 2 TB arasında kapasiteler ile satışa sunuluyor. Test merkezimize konuk olan 2 TB'lık modelde ilk dikkatimiz çeken ise ürünün üzerindeli LCD gösterge oldu. Daha önceki modellerin aksine bir ışık vasıtası ile diskin doluluk oranını bildirmekten vazgeçen Western Digital, artık daha kesin bilgiler sunan bir elektronik mürekkepli ekran kullanmaya başlamış. Tabii bu ekranı kullanmaya başlamadan önce disk içerisinde gelen WD SmartWare yazılımın çalıştırmanız gerekiyor. Yazılımı çalıştırmadan önce sürücünün Firmware güncellemesini Western Digital'in web sitesinden indirmenizi tavsiye ediyoruz. Yine WD SmartWare yazılımını da güncellemekte fayda var. Yazılımın sunduğu özelliklere baktığımızda diskin ekranında gözüken etiketi değiştirebilme, diski, belirleyeceğiniz bir şifre ile koruma altına alma, disk yüzeyi sağlık taraması, uyku zamanlayıcı, disk biçimlendirmesi ve sanal sürücü desteklerini görüyoruz.

Western Digital WD My Book Elite 2 TB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Western Digital WD My Book Elite 2 TB
Ürün Türü Harici Disk
CHIP Online Notu 68
Üretici Western Digital
Teknik Detaylar
Kapasite 2 TB
LCD Gösterge Var
Arabirim USB 2.0
Boyut 165 x 135 x 48 (BxUxG)
Ağırlık 1.18 kg
Birlikte gelenler WD SmartWare, USB Kablo, Adaptör

Alternatifleri

Samsung'un Story Station Plus modeli de 2 TB kapasiteye sahip olmasına karşın eSata ile hız konusunda rakibinden ayrılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bunları dizayn edenleri anlamak güç...USB 2.0 nin yanında e-Sata koymak çok mu zor ya da çok mu pahalı..ikisi de değil.....Hadi diyelim ki USB 3.0 pek yaygınlaşmadı... Hem 2 TB lık kapasitesi olsun ama hızı neredeyse kağnı süratinde kalsın...Ekranı da onun olsun ama en azından e-Satası olması gerekirdi..

Daha önce Home Edition modeli vardı ve en iyi serisiydi MyBook ların. Hem USB2.0, hem FW400 hem de e-SATA barındırıyordu. Neden vazgeçtiklerini hiç anlamadım. Şu an USB3+FW400/800+e-SATA lı combo bir ürün yapmamaları için hiç bir sebep yok. 2TB ve USB2.0 çok sıkıntılı.

Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost