Western Digital WD My Book Mirror Edition 2 TB incelemesi Veriler garantide

Eğer yüksek seviyede veri yedeklemesine ihtiyacınız varsa bu ürün tam size göre.

Oynat Western Digital My Book Mirror Eğer yüksek seviyede veri yedeklemesine ihtiyacınız varsa bu ürün tam size göre.
İçinde iki adet 1 TB'lık WD Caviar sabit disk bulunuyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Kullanımı kolay yazılım
  • Kolay disk değiştirme
  • Sessiz çalışma
Veri kaybı öyle ya da böyle hepinizin başına gelmiştir. Bir günlük ya da iki günlük çalışmalar bir şekilde yeniden yapılabilir ama giden balayı fotoğraflarınızı geri getiremezsiniz. Bu ve benzeri felaketlerle karşılaşmamak için, dergimizde her zaman vurguladığımız üzre yedekleme çok önemlidir.Western Digital'in My Book Mirror modeli bu iş için biçilmiş kaftan. İçinde iki adet 1 TB'lık WD Caviar sabit disk bulunuyor. Yazılım aracılığıyla RAID 1 veya RAID 0 kurulumlarından birini seçebileceğiniz diskin asıl işlevi RAID 1 için düşünülmüş. Verilerinizi otomatik olarak ve devamlı ya da sizin isteğinize göre belirli zamanlarda yedekleyen yazılımı sayesinde hiçbir veriniz kaybolmuyor. Üstelik sabit disklerden birisi bozulursa ürünün kapağını kolayca açarak diski yenileyip çalışmaya devam edebiliyorsunuz. Eğer RAID 0 seçeneğini seçerseniz bu defa da diski 2 TB'lık bir harici disk gibi kullanabilirsiniz. Ürünün içerisinde diski soğutmak için bir fan bulunmuyor. Fakat Caviar serisi diskler çok ısınmamalarıyla ünlü olduğundan bir sorun teşkil etmiyor. Ürünün tek dezavantajı USB arabiriminin veri aktarım kapasitesiyle sınırlandırılmış olması.
Özetle

Eğer yüksek seviyede veri yedeklemesine ihtiyacınız varsa bu ürün tam size göre.

Western Digital WD My Book Mirror Edition 2 TB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Western Digital WD My Book Mirror Edition 2 TB
Ürün Türü Harici Disk
CHIP Online Notu 68
Üretici Western Digital
Teknik Detaylar
Kapasite 2 TB
LCD gösterge Var
Arabirim USB 2.0
Ağırlık 2.630 g
Boyut 166 x 154 x 98 mm
Diğer Ara kablo, yedekleme yazılımı

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

usb'nin veri aktarım kapasitesi nedir bilmiyorum şunu açıklığa kavuşturur musunuz, "usb arabiriminin veri aktarım kapasitesiyle sınırlı" demek 2tb'lik veriyi şimdi başlasanız anca 2 yılda yüklersiniz mi demek???

zira usb ile telefondan bile bir mp3 atarken insanın damarı çatlıyor 2tb ne demek!!!

İyi hoş bir araştırma olmuş ancak şöyle bir durum var verilerimi bir daha asla wd in hiç bir ürününde yedeklemem. yedekleyecegim son ürün olur. WD Mybook Studio 2 edition 500gb lık hdd basit bir elektrik problemi yüzünden gitti ve yazıdada bahsettiğiniz gibi tüm fotograflarım gitti. eger hala wd almak isteyenler varsa bu kocaman hdd nin yanında birde güçlü bir güç kaynagı taşısınlar.

'Dar boğaz' demek. (Bottleneck) Yani kapasite devasa ama şişenin ağzı dar olduğu için veri akışı yavaşlıyor. :)

bende 5400rpm'lik 2.5 inçlik modeli var usb'den 20mb/sn civarı aktarım yapıyor ,gerisini sen hesapla .

Ya ben de 500gb lik seagate external vardı elektrik problemi yuzunden gitti bu tip extornıllar gerçekten guvenilmez oluyor ve bunu kullancaksanız bir ups kesintisiz guç kaynağı ile kullanmanızı tavsiye ederim ve gene de şahsen ben guvenmem onun için birde verileri zaman harcayıp dvd lere yedeklemenizi öneririm :D

USB'nin teorideki hızı 480 Mbps'dir. Gerçekte bu hız 25 MS/s'dir. Bu da diski komple doldurmak için iki saate ihtiyaç olduğunuz anlamına gelir.

benimde iki tane seagate elimde patladi eger yazma islemi sirasinda elektirik kesintisi olursa 99% disk gidiyor malesef . suan western digital var ve memmunum acikcasi harici disk olarak bagli 300gb dolu olmasina ragmen hala seagate daha hizli gibi geliyor bana

Arkadaşımızın dediği gibi kesinlikle verilerinizi bir de DVD medyalara kaydetmenizi öneririm. Bu harici disklere pek de güven olmaz. Ben de Western Digital 500 GB'lık Essential Edition aldım işe bakın, herkesin olumsuz tecrübesi olmuş bu markayla. Ben de endişelendim şimdi. :)

Arkadaşlar Recep Hocanın açıklaması doğru. Niye olumsuz puan verdiniz anlamıyorum. Ayıp canım, size bunu hiç yakıştıramadım.
Siz de bilginizi konuşturun.

bendede 500 gb seagate vardı elektrik probleminden dolayı bozuldu tamir edemediler iade oldu aldığımın üzerinden 1 yıl geçtiği için fiyatlar da düşmüştü bende iade edilen parayla WD Elements 1 tb external aldım üzerine de 10 TL aldım :D

Düzeltme: MS/s yazım hatası olmuştur. MB/s olması gerekiyor.

Sen de yorum yaz