Western Digital WD My Passport for Mac incelemesi Macintosh için

CHIP ONLINE Notu
68
  • Hızlı veri transferi
  • Yedekleme özellikleri
  • Hafif
Özetle

Elma kurtları için ekstra kapasite sunan WD My Passport for Mac yine Apple hayranlarının sevdiği şıklığı ve hafifliği de beraberinde getiriyor.

WD'nin Mac sahiplerine özel depolama çözümü.

Western Digital'in harici depolama konusundaki başarılı ürünlerinden biri olan My Passport for Mac ilk olarak kapasitesi ile dikkat çeken bir ürün. Plaka başına daha fazla veri kaydedilmesine imkan tanıyan yeni teknolojiler sayesinde 2.5" boyuta sahip disklerde de bir kapasite patlaması yaşandı. Bu artıştan nasibini alan My Passport 500 GB kapasitesi ile 220 saatlik DVD filmi içine sığdırabilecek kadar geniş bir alan sunuyor. My Passport for Mac'in bu kapasiteyi sunarken şıklığından da hiçbir ödün vermemesi ise bir başka ayrıntı. İhtiyaç duyduğu bütün gücü de USB yuvasından alan ürün Apple'ın dâhili veri yedekleme aracı Time Machine'i de destekliyor. Mac bilgisayarlar için HFS+ dosya sistemi ile biçimlendirilmiş olan ürün 180 gram ağırlığı ile de cebinizde maddi olarak pek bir ağırlık yapmazken içindeki veriler için düşünürsek dikkatli taşımanız açısından sizi biraz daha temkinli olmaya mecbur bırakabilir zira beraberinde herhangi bir taşıma kılıfı gelmiyor. Yaptığımız testlerde gayet başarılı aktarım hızları elde ettiğimiz ürünün erişim süresi ise maalesef 17 ms ile biraz yüksek. Son olarak ürünün kullanma kılavuzlarının diskin içerisinde geldiğini de belirtelim.

Western Digital WD My Passport for Mac Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Western Digital WD My Passport for Mac
Ürün Türü Harici Disk
CHIP Online Notu 68
Üretici Western Digital
Teknik Detaylar
Kapasite 500 GB
Arabirim USB 2.0
Boyutlar 15 mm x 126.15 mm x 79.5 mm
İşletim sistemi Mac OS® X 10.4.11+ or 10.5.2+
Yazılım Apple® Time Machine™ uyumlu
Diğer HFS+ Dosya sistemi

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

aslında mac ile alakası yok sadece hfs+ biçiminde kodlanıp gelmiş. bunun dışında olan bütün diskler de zaten time machine i destekliyor. ekstra özellik olarak sunmuşlar sanki. tipindede fazla bi mac hafası sezemedim. son olarak firewire çıkışı yok..

Bu ürünün 250 gb mavi renkli olanını Windows üzerinde 2 yıldır gerçekten sorunsuz ve zevk alarak kullanıyorum. Tavsiye ederim.

firewire çıkışı olmaması - zaten artısıda yok mac için gayet normal hdd hfs+ olarak tablolanmış o kadar mac için yapacaksan firewire mutlaka olmalı zaten mac asaletinide yansıtmıyor ürün

Sen de yorum yaz

Turhost