Western Digital WD Passport Elite 320 GB incelemesi Elit performans

CHIP ONLINE Notu
68
  • Başarılı performans
  • Kapasite göstergesi
  • Yüksek fiyat
Özetle

Western Digital Passport Elite sunduğu performans ve tasarımı ile dikkat çekerken 320 GB'ı gömlek cebinize sığdırmayı başarıyor.

USB 2.0'ın limitlerine dayanan ürün performansı ile fark yaratıyor.

Taşınabilir disklerde Dünya lideri olan Western Digital, bu ay test merkezimize Passport Elite 320 GB modeli ile konuk oldu. USB 2.0 arabirimini kullanan disk ilk bakışta gri kaplaması ile dikkat çekiyor. Elit ismine uygun olan bir tasarıma sahip olan ürünün bir başka özelliği ise üzerindeki dört adet LED gösterge. Diskin kapasitesini gösteren bu LED'ler sayesinde daima Bilgisayarıma girip kapasite kontrolü yapmak zorunda kalmıyorsunuz. Kısa kablosu sayesinde güçlü sinyal aktarımı yapabilen ürün bu sayede "USB aygıtı tanınamadı" gibi hatalardan sizi kurtarırken aynı zamanda taşınabilirliğinin daha da artırıyor. Yaptığımız testlerde 31.9 MB maksimum okuma ve 24.1 maksimum yazma hızı ile USB 2.0 arabirimli taşınabilir disklerin performans çıtasını yükselten ürün buna karşın 17.2 ms gibi yavaş erişim süresi ile hayal kırıklığı yaşatıyor diyebiliriz. Boyutlarına baktığımızda gömlek cebinize sığacak olan ürünün sunduğu 320 GB kapasite sayesinde bütün hayatınızı yanınızda taşımanıza olanak tanıyor diyebiliriz. Son olarak hafif SSD disklerin çıkmasından sonra Passport Elite'in 180 gram ağırlığının bize biraz fazla geldiğini söylemeliyiz.

Western Digital WD Passport Elite 320 GB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Western Digital WD Passport Elite 320 GB
Ürün Türü Harici Disk
CHIP Online Notu 68
Üretici Western Digital
Teknik Detaylar
Arabirim USB 2.0
Kapasite 320 GB
Boyutlar 15 mm x 126.15 mmx 79.5 mm
Ağırlık 0.18 kg
Çalışma sıcaklığı 5° C to 40° C
Diğer LED kapasite göstergesi

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Yeni çıkan cep harddisklerinin veri kablosu niye bu kadar kısa diye merak ediyordum hep. Şimdi anladım: daha sorunsuz veri aktarımı içinmiş meğer.

normali var bende "elite" olmayanı :P işimi görüyor ,güzel bir ürün her yere taşınıyor ,tavsiye ederim .

bende aldım ve transfer gayet kolay

Sen de yorum yaz

Turhost