Western Digital WD Scorpio Blue 500 GB incelemesi WD Scorpio Blue 500 GB: Yüksek Kapasite

2,5 inçlik sabit disklerin kapasitelerinin doruğa ulaştığı noktada Western Digital Scorpio ile karşımıza çıkıyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Sessiz çalışma
  • Yüksek performans
  • Düşük sıcaklık
Devir taşınabilirlik devri olunca sabit disk kapasitelerimiz yalnızca masaüstü bilgisayarlar için değil, dizüstü bilgisayarlar için de büyük önem kazanmaya başladı. Artık evlerindeki masaüstü bilgisayarları yenilemeyip, güçlü bir taşınabilir bilgisayarda hem iş yapıp hem de oyun oynayabiliyoruz. Bu geçiş sürecinde 2,5 inçlik sabit disklerin de kapasitelerinin artmaması beklenemezdi. Western Digital bu kez Scorpio Blue serisinin en yüksek kapasiteli ürünüyle Test Merkezimize konuk oldu. Western Digital Scorpio Blue WD5000BEVT-11ZAT0, testlerimizde ortalama 68,6 MB/s yazma ve 64 MB/s okuma hızlarıyla bizi etkilemeyi başardı. Ayrıca rastgele erişim süresini 6MB/s ve işlemci yükünü ise %2 olarak belirledik. Ürün çalışma sırasında ortalama 26 dBA, bekleme sırasında ise 24dBA gürültü oranıyla son derece sessiz kalırken yük altında ortalama 34 derece sıcaklığa ulaştı. Bu rakamlar, markanın ne kadar iyi bir ürün ortaya çıkarttığının bir kanıtı. Çalışma sırasında 2,5 w, yük altında değilken 0,8 w güç tüketen ürün, gerek dizüstü bilgisayarlar için gerekse bir harici disk kutusu ile beraber kullanılmak üzere düşünülebilir.
Özetle

Yüksek kapasitesinin yanı sıra hızlı okuma ve yazma puanlarıyla öne çıkan, geniş kapasite arayanlar için çok uygun bir seçenek.

Western Digital WD Scorpio Blue 500 GB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Western Digital WD Scorpio Blue 500 GB
Ürün Türü Sabit Disk
CHIP Online Notu 85
Üretici Western Digital
Teknik Detaylar
Form 2,5 inç
Arabirim SATA II
Dönüş hızı 5400 RPM
Önbellek 8 MB
Kapasite 500 GB
Garanti 5 yıl

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Eğer 320gb yeterli geliyorsa wd scorpio black daha iyi bir seçim olabilir

bende 320 gb'lığı var ,oldukça sessiz ve serin çalışıyo ,tabii black serisi 7200rpm ve daha hızlı ,arkadaşın dediği gibi 320gb black almak da mantıklı .

benim elimde 500gb bi tane var ama başlatılamadı diyo heralde kart arızası kartı nereden bulabilirim

Sen de yorum yaz