Western Digital Red WD20EFRX incelemesi Western Digital Red WD20EFRX: Depolama

Dönüş hızını kendisi ayarlıyor.

CHIP ONLINE Notu
93

Ağ tabanlı depolama aygıtlarına (NAS) hitap eden ilk sabit disk olan Western Digital Red WD20EFRX, yoğun kullanım esnasında güç ve performans sağlarken kullanılmadığı zamanlarda ise güç tüketimini azaltarak çevreyi -ve tabii ki cüzdanınızı- düşünüyor. Ağ tabanlı depolama aygıtlarında uyumluluk, güvenilirlik, hata düzeltme kontrolleri ve sessiz çalışma için NASware adında özel bir teknolojiyi içinde bulunduran disk ile akla gelebilecek tüm sorunlar tarihe karışıyor. Bilindiği gibi standart 3.5 inç masaüstü bilgisayar diskleri 7 / 24 çalışmaya uygun değil ve enerji tüketimi açısından biraz daha eli açıklar; ancak disk için bu bir sorun değil. 2 TB kapasiteye sahip olan Western Digital Red WD20EFRX, SATA 6.0 Gbps bağlantısına sahip. 64 MB büyüklükteki önbellek özellikle birden fazla kişinin yapacağı yüklü dosya erişimlerinde büyük bir rol üstleniyor. 

Özetle

Dönüş hızı içinse sabit bir rakam söylemek mümkün değil çünkü disk IntelliPower teknolojisi ile ihtiyaç kadar dönüyor ve değer 5400 rpm ile 7200 rpm arasında değişiyor.

Western Digital Red WD20EFRX Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Western Digital Red WD20EFRX
Ürün Türü NAS Depolama Aygıtları
CHIP Online Notu 93
Üretici Western Digital
Teknik Detaylar
KAPASİTE 2.0 TB
ARABİRİM SATA 6.0 Gbps
YAPI 3.5 inç
ÖNBELLEK 64 MB
HIZ 5400 - 7200 rpm

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bilindiği gibi standart 3.5 inç masaüstü bilgisayar diskleri 7 / 24 çalışmaya uygun değil ve enerji tüketimi açısından biraz daha eli açıklar; ancak disk için bu bir sorun değil. Deniliyor şimdiye kadar uygun değil miydi?

Sen de yorum yaz