Western Digital Velociraptor incelemesi Western Digital Velociraptor: Kasanızda yer açın

Hızlı ve sessiz çalışan raptor, ısıyı dışarı atan yapısıyla uzun süre kullanabileceğiniz, güvenli bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Oynat Western Digital Velociraptor Hızlı ve sessiz çalışan Raptor, ısıyı dışarı atan yapısıyla uzun süre kullanabileceğiniz, güvenli bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.
Western Digital’in Raptor serisi ayrı bir fenomen.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Yüksek performans
  • Sessiz çalışma
  • Düşük enerji tüketimi
En güvenilir sabit disk üreticilerinden olan Western Digital'in Raptor serisi ayrı bir fenomendir. Aynı efsaneyi devam ettirmeye kararlı olan firma, bu kez sabit diskinde 2,5 inçlik bir sabit disk kullanmış fakat diski 3,5 inç'e uygun olarak üretmiş. 10.000 RPM'lik dönüş hızı sayesinde oldukça büyük bir hız avantajı sağlayan firma, hızın karşısında çıkan en büyük engel olan ısınmayı ise farklı bir tasarımla ortadan kaldırmış. Alışılageldik sabit disk formundan çok daha farklı bir yapıya sahip olan disk, bu sayede daha etkili soğutulabiliyor. Aynı zamanda diskin daha karizmatik göründüğünü de rahatlıkla söyleyebiliriz. Cihaz, performans olarak 7.200 rpm'lik rakiplerine göre %15'lik bir hız farkı ortaya koyuyor. Fakat konu bu hızın asıl kendini gösterdiği küçük veri paketleri aktarımına geldiğinde, Raptor rakiplerine göre işlemleri çok daha hızlı yapıyor. Bu da işletim sisteminizin daha hızlı çalışacağı anlamına geliyor. Özetle bakacak olursak Western Digital bu yeni ürünüyle de seride gösterdiği başarılı performansına devam ediyor. Yalnız ürünü kurduktan sonra ısısını bir gösterge yardımıyla kontrol altında tutmakta yarar var.
Özetle

Hızlı ve sessiz çalışan raptor, ısıyı dışarı atan yapısıyla uzun süre kullanabileceğiniz, güvenli bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Western Digital Velociraptor Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Western Digital Velociraptor
Ürün Türü Sabit Disk
CHIP Online Notu 85
Üretici Western Digital
Teknik Detaylar
Form 2,5 inç
Arabirim SATAII
Dönüş hızı 10.000 rpm
Önbellek 32 MB
Kapasite 300 GB
Garanti 5 yıl

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

hd tach sonucu ne seagate 120 mb/s veriyor ornek

okuma yazma oranları ne bunun

10.000 RPM'lik dönüş hızı nede kaldı bunun 7200. 11 seagate lerle anı sonucu veriyor hd tach arastırın

"10.000 RPM'lik dönüş hızı nede kaldı bunun 7200. 11 seagate lerle anı sonucu veriyor hd tach arastırın" demiş bir arkadaş... komik olmayın lütfen!

Sen de yorum yaz