X-Micro XM711 incelemesi Yeni nesil Google Android 4.0'le geliyor.

Günlük tüm işlerinizin üstesinden gelecek bir tablet için avuç dolusu para dökmeye gerek var mı?

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
74
  • Cazip fiyat
  • Tatminkar özellikler
  • Arka kamera yok.

X-Micro XM711 oldukça başarılı bir tablet ve artı olarak kullanıcıların karşısına uygun fiyat avantajıyla çıkması da şansını artırıyor. 7.0 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan ürün, tek elde kolaylıkla tutulabiliyor ve seyahatler esnasında bile kolaylıkla kullanılabiliyor. Dokunuşları kapasitif teknolojiyle algılayan ekranda desteklenen çözünürlük ise sınıfındaki diğer modellerde olduğu gibi 480 x 800 piksel. X-Micro XM711, 7.0 inç seçeneği için fazlasıyla dikkat çekici.

382 gram ağırlığa ve 195 x 122 x 11 mm'lik ölçülere sahip olan X-Micro XM711'de Google Android 4.0 işletim sistemi görev yapıyor. İşletim sisteminin kullanıcı dostu arayüzü ve uygulama destekleri sayesinde oyun, iş ve multimedya açısından geniş bir etki alanı var. Sunulan dahili hafızaya bakıldığında 4 GB olduğunu görüyoruz. Eğer multimedya dosyalarıyla doldurmayacaksanız uzun bir süre yeterli gelecektir. Müziklerinizi ve filmlerinizi yanınızda taşımayı seviyorsanız, o halde Micro SD bellek kartı yuvasını kullanmanız gerekebilir. Yuvada 32 GB kapasitede kartların kullanımı destekleniyor. Üzerindeki Mini USB arabiriminden dış depolama aygıtlarının da bağlanmasına destek veren X-Micro XM711'de aynı zamanda 3G modemlerin de doğrudan bağlantısı destekleniyor. Öte yandan sunulan HDMI çıkışı da görüntüleri daha büyük bir ekrana aktarmayı düşünenler için oldukça önemli.

X-Micro XM711'in 3200 mAh kapasitede bir dahili bataryası var. Kullanım süresi kablosuz ağ özelliği aktifken dört saatin üzerine çıkabiliyor. Cortex A10 işlemcinin performansı yeterli düzeyde. Tabletteki tek eksiklik, bize göre arka kameranın atlanmış olması. 0.3 MP çözünürlükteki ön kamera kullanıcıları tatmin etmeye zorlanacaktır. Kamera ihtiyacınız yoksa sunulan özellikler ve fiyata göre kaçırılmaması gerekiyor.

X-Micro XM711 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli X-Micro XM711
Ürün Türü Tabletler
CHIP Online Notu 74
Üretici X-Micro
Firma Datastar Bilgi teknolojileri     (212) 544 12 00
İşletim Sistemi Android 4.0
İşlemci Cortex A10
Ekran Teknolojisi LCD
Ekran Boyutu 7 inç
Ekran Çözünürlüğü 800 × 480 px
Bellek (RAM) 0.5 GB
Dahili Depolama 4 GB
Arttırılabilir Depolama 32 GB
Ön Kamera 0.3 MP
Wi-Fi Var
NFC Yok
3G Yok
GPS Yok
LTE (4G) Yok
Bluetooth Yok
MicroSD Var
HDMI Var
USB Var
Pil Kapasitesi 3200 mAH
Pil Ömrü 4 saat
Boyutlar 122 × 195 × 11 mm
Ağırlık 382 gr.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

haswell islemcili win8 pro tabletleri beklesek mi

Fiyatının diğer rakiplerine göre çok da cazip olduğunu düşünmüyorum. 210 TL civarına satıyorlar. Teknik özelliklerine göre diğerleri de aynı fiyat aralığında. Bu özelliklerle kısa sürede yetersiz bir tablet olur. üzerine 90 TL daha eklenip Ainol Crysital 7" alınabilir, çift çekirdek, 1GB RAM, 8GB dahili hafıza sizi daha uzun süre götürür, oyun da oynarsınız.

Sen de yorum yaz