Xilence XQ LGA 775 incelemesi Xilence XQ LGA 775: Çevreye duyarlı

CHIP ONLINE Notu
85
  • Sessiz çalışma
  • Çevreye duyarlı
  • Uygun fiyat
Özetle

Çevreye duyarlı insanlar tarafından çevreye duyarlı kişiler için üretilen Xilence XQ beklenenden çok daha ötesini sunuyor.

Çevreye duyarlı malzemelerden üretilmiş başarılı bir fan.

Bugüne kadar test merkezimize konuk olan devasa, tamamen bakır ve ışıklı CPU soğutuculardan Xilence XQ'nun tamamen farklı bir tablo çizdiğini belirterek başlıyoruz incelememize. Küresel ısınmadan dolayı yok olmaya doğru ilerleyen Dünya'mızda bir işlemci soğutucunun bile bu gidişata dur demeye çalışması gerçekten de ilginç fakat bir o kadar da beğenimizi kazanan bir durum. Xilence XQ madenden fırlamışçasına bakır değil, göz alıcı bir ışıklandırması yok ve alüminyum fabrikasından da çıkmamış. Fakat Xilence XQ belki de Intel'in işlemcileri ile birlikte gönderdiği soğutucularda bile başaramadığı bir şeyi başarıyor: çevreye duyarlılık. XQ standart fanlara oranla %50 daha az materyal kullanarak tasarlanmış bir fan. Sadece beş adet fakat geniş fan yaprağı bulunmasına karşın standart işlemci fanlarından çok daha iyi bir performans sunan bu ürün fiyatıyla da ekonomik krize inat bir tablo çiziyor. LGA 775 işlemciler için tasarlanmış olan XQ Xilence firmasının Green IT yani yeşil bilişim sektörü programı kapsamında üretilmiş. PWM özelliği sayesinde kademeli şekilde hızlanan bu fan aynı zamanda gürültü kirliliği de yapmıyor.

Xilence XQ LGA 775 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Xilence XQ LGA 775
Ürün Türü İşlemci Soğutucu
CHIP Online Notu 85
Üretici Xilence
Teknik Detaylar
Soket desteği LGA 775
Boyutlar 110x110x65mm
Fan hızı PWM, 3000 RPM ±10%
Gürültü oranı 19dB (typ.) / 0.6 Sone
Ağırlık 323g
Çalışma voltajı 6~13.8 VDC

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Çevreye duyarlı olalım ey insanlar bunu gibi ürünlere hücum :))

Tam benlik, az ses yapan, iyi soğutani bakır blokları hemencik tozla dolmayacak bir fan.

bende bu fanı yenı aldım gayet ıyıı ve şik ama resımde göruldugu gıbıı montaj kısmı metal degıl ıntelın gıbı pılastıkk takması cok basıtt normalde kullandıgım fanla 32 dereceyı düşmuyoru şimdi ıse 27 gecmıyor galıba devirlıde calısıyorr hala ınceleme uzerındeyım :))

Sen de yorum yaz

Turhost