3COM Yubz Talk incelemesi Geçmişe yolculuk

iPhone, Blackberry, HTC ve Samsung'un yanında 3.5mm çıkışı olan bütün telefonlarla uyumlu.

Oynat Yubz Talk
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
Cep telefonları çıkmadan önce günlük yaşantımızda en büyük rol oynayan sabit hatlı telefonlar artık haklı bir şekilde unutulmaya yüz tutular. Hatta görüntülü görüşme dahi bu ahizeli telefonlara olan ilginin azalmasının önüne geçemedi. Bu ay Test Merkezi'mize konuk olan Yubz Talk ise sabit hatları geri getirmiyor fakat bu telefonları ahizesini dâhiyane bir şekilde tekrar kullanıma sokuyor. Ürünün ilk olarak işlevsel kullanımına bakacak olursak, özellikle de cep telefonunda sesinizin karşı tarafa gitmediği hissini yok ettiğini görüyoruz. Zira ürün kulağınızı ve ağzınızı tam hizalayan bir yapıya sahip. Bu sayede karşı tarafın sesini net bir şekilde duyabilirken sizin sesiniz de karşıya aynı netlikte iletilmiş oluyor. Tabii ki ürünün bir de sağlık boyutu var. Her ne kadar bilimsel olarak cep telefonlarının zararları konusunda kesin bir çalışma olmasa da baz istasyonundan gelen sinyallerin uzun süreli konuşmalar sonunda kafanızın telefonunu olduğu bölümünü ısıttığı bir gerçek. Cep telefonunu elinize almaya dahi gerek duymadan aramayı cevaplamanıza olanak tanıyan Yubz ise sağlık için de düşünülebilecek bir ürün.
Özetle

iPhone, Blackberry, HTC ve Samsung'un yanında 3.5mm çıkışı olan bütün telefonlarla uyumlu olan Yubz, aynı zamanda şık bir aksesuar.

3COM Yubz Talk Teknik Özellikleri
Ürün Modeli 3COM Yubz Talk
Ürün Türü Telefon Aksesuarı
CHIP Online Notu 85
Üretici 3COM
Teknik Detaylar
Adaptör sayısı 5
Renk 8 Renk (İsteğe bağlı: desenli)
Tuşlar Açma/Kapama, Ses ayarı
Diğer %96'ya kadar radyasyon engelleme
Boyutlar 2.4" x 2.4" x 8.3" (U x G x B)+
Ağırlık 220g

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

iş ortamı için geyet kullanışlı olabilir...:D

yanlış bilgi vermeyin cep telefonları radyo sinyali ile haberleşir radyasyon yaymaz... radyasyon sadece nükleer santralde olur... telefonla konuşmak gibi gprs/edge/3G ile internete girmekte sizi etkiler...

cep telefonları iyonlaştırmayan radyasyon yayar. ancak onunda insan sağlığı üzerindeki etkileri tam olarak ispat edilmiş değil ( yada ispat edilmek istenmiyor :))

Yazıda herhangi bir yanlış bilgi yoktur.

Sadece nükleer santralde radyasyon olur diyen arkadaş iyi sallamış.Radyasyon yayan cihazların bazıları elektrikli battaniye,yazıcı,cep telefonları,mikrodalga fırınlar,florasan işık,su yatakları,dijital televizyonlar,tüplü televizyonlar,sabit diskler,x-ray cihazları ve daha yüzlercesi.Amma cahil milletiz yahu

Sen de yorum yaz