Zalman CNPS10X Extreme incelemesi Hız aşırtma için

CHIP ONLINE Notu
85
  • Bakır taban, 5 ısı borusu
  • Fan kumandası
  • Termal macun
Özetle

Yüksek soğutma performansına ek olarak sessiz çalışan soğutucu hız aşırma tutkunlarının hoşuna gidecek bir ürün.

Bakır ısı boruları ve başarılı fanı ile hız aşırtma yapacaklar için ideal.

İşte hız aşırtma tutkunlarının benim de olsun diyebileceği bir soğutucu. Zalman CNPS10X Extreme bakır tabanı, 5 adet bakır ısı borusu, aluminyum kanatlı dev ısı çukuru ve siyah nikel kaplaması ve 120 mm'lik fanı ile yüksek soğutma performansı sunan bir soğutucu. Öyle ki, işlemci atıl durumdayken Intel stok soğutucunun sunduğu 48 derecelik sıcaklığı Zalman CNPS10X Extreme işlemci yük altındayken sağlıyor. Bunda ürünle beraber gelen yine Zalman'ın ZM-STG2 Super termal macunu da rol oynuyor. Zalman CNPS10X Extreme'in uyumluluğu da çok yüksek. Bu soğutucuyu Intel'in LGA 775 ve AMD Socket 754'den itibaren günümüze kadar çıkan neredeyse tüm işlemci yuvalarında kullanabilirsiniz. Intel anakartlara montajın çok kolay olduğunu belirtelim. AMD anakartlarda ise ısı boruları bazen anakart üstündeki soğutuculara denk geldiğinden takma yönünü değiştirmeniz gerekebiliyor. Soğutucudaki en ilginç nokta ise takılıp sökülebilen fan kumanda. Bu kumanda soğutucunun üstüne yerleştirebilir veya bir uzatma kablosuyla kasa dışına çıkartabilirsiniz. Kumanda 3 farklı önceden tanımlanmış fan hızlarına ek olarak elle fan hızı ayarı da sunuyor.

Zalman CNPS10X Extreme Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Zalman CNPS10X Extreme
Ürün Türü İşlemci Soğutucu
CHIP Online Notu 85
Üretici Zalman
Teknik Detaylar
Soket Intel LGA 775 - 1366, AMD 754 - AM3
Isı borusu 5 adet
Materyal Alüminyum / bakır / nikel kaplama
Fan hızı 1000 - 2150
Bağlantı 4 pin
Boyutlar 135 x 100 x 160

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Test etmek gerek fena birşeye benzemiyor..

sonuç kısmı görüntülenmiyor

Teşekkürler. Düzeltildi.

testlere göre tr 120ex e kafa tutan bir soğutucu.

Evet gerçekten overclock cular için çok da mükemmel olmasa iyi bir soğutucu her türlü işlemciyle uyumsağlayabilmesi de artı bir özelliği

135 x 100 x 160
buradaki yükseklik ölçüsü hangisi, bileniniz varmı??

Over Clock için tercih edilebilecek gerçekten kaliteli bir soğutucu. Performans açısından kaliteli bir ürün. Uzun vadede ısıyı düzenleyebiliyor, bu nedenle de cpu'nun kararlı çalışmasında çok faydası var.

Bu fanı i7 950 ile kullanıyorum.stock hızı 3.06 ghz %100 yükte CPU sıcaklığı 45 çekirdek sıcaklıkları ise 60 dereceyi geçmiyor.Bir çok farklı stabilite testi ile yüklendim.

Sen de yorum yaz

Turhost