Otomatik olarak şifrelenmiş bağlantı

Mümkün olduğunca görüntülediğiniz web sitelerinin http protokolüyle güvenlik altına alınmış hallerini tercih ediyorsunuz. Ancak bazen güvenlikli sürümünün olup olmadığını bilemiyorsunuz.

Otomatik olarak şifrelenmiş bağlantı
CHIP Online

Basit hacker araçlarıyla http protokolünde çalışan web sitelerini kırmak günümüzde oldukça kolaylaştı. Veri hırsızlığı konusunda sosyal ağlardan tutun da büyük web platformlarına kadar pek çok oluşum tehdit altında. Bu sorunun aşılması için şifrelenmiş https bağlantıları gün geçtikçe yaygınlaşıyor. DVD'mizden bulabileceğiniz HTTPS-Everywhere ile bu güvenlik zincirine siz de dahil olabilirsiniz.
Yazılımın sıkıştırılmış dosyalarını açın ve XPI dosyasını Firefox'a dahil edin. Yükleme işlemini "Şimdi kur"a tıklayarak gerçekleştirin.
İşlemler tamamlandıktan sonra "Firefox'u yeniden başlat"a tıklayın.
Tarayıcınızın yeniden başlamasıyla, uygulama hemen devreye girecek ve mümkün olan en az konfigürasyonu kullanacak. Tarayıcı açıldıktan sonra "Araçlar / Eklentiler"e tıklayın ve karşınıza gelen listeden "HTTPS-Everywhere"i bulun. Aracı işaretledikten sonra "seçenekler"e tıklayın. Bir sonraki sayfadan güvenli olmayan tüm güncel siteleri görüntüleyebileceksiniz. Bu listeye göz attığınızda karşınıza çıkacak liste
sizi gerçekten şaşırtacak. İşlemleri tamamladıktan sonra "Tamam"a tıklayarak yaptığınız değişiklikleri onaylayın. Güvenli olan siteler kendiliğinden listeye eklenecek.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost