Oynat Active Technology nedir? BP Türkiye'den Ercüment Yaman ile son zamanlarda oldukça ses getiren Active Technology yakıt teknolojisini konuştuk.

Active Technology nedir?

BP Türkiye'den Ercüment Yaman ile son zamanlarda oldukça ses getiren Active Technology yakıt teknolojisini konuştuk.

Gözünüz gibi baktığınız aracınızın içinde neler olup bittiğini biliyor musunuz? Araç teknolojisi her ne kadar gelişmiş olsa da, araçlar nerdeyse artık kendi kendilerini kullanarak gidecek olsalar da, bir bileşen hala aracın değil, sizin tercihinize paralel olarak var oluyor: Yakıt. Yakıt, aracın motorunun kaderini belirliyor dersek yanlış konuşmuş olmayız. En ileri düzey motor, enjeksiyon vs. sistemlerini kullanıyor olsa da eninde sonunda motor çalışırken içinde patlayan ve yanan yakıttan dolayı kir birikiyor ve zamanla bu biriken kir motorun performansını düşürüyor.

Eylül ayında piyasaya sürülen Active Technology ile BP, beş yıllık bir ar-ge sürecinin ürünü olan yeni yakıtının motorun içinde biriken kiri temizlediğini ve dizel araçlarda bir depo ile 59 km'ye kadar daha fazla yol yapabildiğini iddia ediyor. Geçtiğimiz hafta BP Türkiye'nin davetlisi olarak gittiğimiz BP'nin Almanya'nın Bochum kentindeki en büyük ar-ge merkezinde BP Türkiye yetkililerini bulduk ve Active Technology'nin detaylarını sorduk.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz