Oynat En güzel robot! Podyumlarda birbirinden güzel modelleri görmeye alıştık. Ama onun gibisini hiç görmedik...

En güzel robot!

Podyumlarda birbirinden güzel modelleri görmeye alıştık. Ama onun gibisini hiç görmedik...

Uzman ekip, "Ucroa"nın prototipi için, araştırma verilerine dayanarak, 19-29 yaşındaki Japon kadınların yapısını inceledi. Geliştirilmesi 3 yıl alan insansı robot, verilen sesli komutları az çok yerine getirebiliyor. "Manken robot", Japonca "adın ne, kaç kilosun" gibi soruları yanıtlayabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Gercekten cok guzel ve cok tatlı.

hey artık geisha bir robotumuz olabilecekmi?? şaka bir yana gerçek bir adım atılmış robot teknolojisi konusunda.. ifadeler bir başarı! bu yüksekliğe sahip (asimo hariç) ayakta kalabilipte yürüyebilen yegane robotlardan sanırsam... bu robot hakkında daha fazla video lütfen!

sanırım bu robota laf atmak zor :)

bakalım daha neler çıkacak

Görüntünün sonunda adam şunları söyledi:

"Henüz yolun çok başındayız. Yakın bir gelecekte tüm ihtiyaçlarımızı karşılayacak robotlar görmeye hazır olmalıyız. Şimdiden bile heyecan verici bu deneyim için 3 yıllık proje kapsamında bütün imkanlarımızı kullanarak geliştirdik. Bugünkü teknoloji modellemesi önceden hazırlanmış komutları kullanabiliyor, ilerki aşamada karşısına çıkacak durumlarda kendine en uygun olanı seçme ve de yorumlama teknolojilerini geliştirmeyi hedefliyoruz."

Chip ziyaretçisine saygılarımla paylaşırım.

sevdim bunu. bunları geliştirip kadınları rafa kaldırmak lazım.
geliştirilebilir ve pasifleştirilebilir tam kontrol altında , lazım tabii

Sen de yorum yaz