Oynat İşte Steve Jobs'un efsane konuşması! Steve Jobs'un bir üniversitede yaptığı konuşmasında gençlere tavsiyelerde bulunuyor!

İşte Steve Jobs'un efsane konuşması!

Steve Jobs'un bir üniversitede yaptığı konuşmasında gençlere tavsiyelerde bulunuyor!

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Etkileyici bir konuşma.

Apple'ın patronu olmak kolay değil. Ciddi bir hayat tecrübesi gerektiriyor ki bu adam da ona sahip.

sırf çok zengin olman, başarılı olduğunu ve doğru yolda olduğunu göstermez Jobs efendi. sen zamanında ne istediğini bilmeyen, kafası dumanlı bir keştin. ordan burdan çaldığın teknolojilerle bir şirket kurdun. fırsatları iyi değerlendirdin kurnazsın, hali hazırda var olanı aldın süsleyip püsleyip kendi ürettiğin bir teknolojiymiş gibi sattın. yani eşeği boyadın at diye millete yutturdun. zeroxtan mause teknolojisini çaldın. sonra da utanmadan "iyi sanatçı kopyalar, büyük sanatçı çalar" dedin. şimdi ise zengin ve teknolojiye kafası basmayan bir kemik kitle ne üretsen almaya hazır vaziyette bekliyor. i-bok çıkarsan alıp yemeye hevesli bir kitle yarattın tebrik ederim.

dERDİ olan var aramızda :))

"Aç Kal/Aptal Kal" ile ne denilmek isteniyor.Açıkları bir analyan.
Teşekkürler.

arkadaşm bu adam deilde sen olsam elimizde iphonelarımız maclerimiz ipad dir odur budur olmazdı gayet iyi iş çıkarmış sen 25 yaşın mac tasarlayabiilrmiydin onu söyle ve salaksın bu adamın deneyimleri yada parası gtürmüo zekası gtürüo işi kesinlikle bu adam mükemmelistçi öyle olmasa appleın cihazını armutun çekirdeklerini harcardın kesinlikle appleın yk die kıskaçlıktan çıldırıyorsun deil mi

Ne boş adamlarsınız cidden fanatik modda birbirinize giriyorsunuz..Özelliklede steve job's a saydıran vatandaş.Adam öyle böyle yapmışmı, yapmış ? Bir tane bile apple marka cihazım yok fakat bu adamın bu konuşmasında insanların çıkarması gereken çok fazla ders var.Özelliklede günümüzde önünü göremeyen gençler için.Birilerinin kalkıp bu şekilde bir konuşma yapması bile başlı başına bir nimet.Ha siz ne anlarsınız nimetten o ap ayrı bir konu. . .

Adam hikayelerinde doğruda söyliyebilir yalanda.Ama gram mantığı olan insan zavallı bir şekilde eksi yorum tuşuna basmak yerine kafasını kaldırıp eğitim sistemi, insan gelişimi, ebebeynlerin sorumlulukları hakkında biraz araştırma yaparsa gerçekleri net bir şekilde görebilir. .

Sevdiğin işi yap, vazgeçme diyor.Aç kala budala kal demekte, standart - moloton olma , kendini keşfet içinden geleni yap, savaş diyor.Adamın bu cümlelerini eleştirmek için cidden beyinden hasarlı olmak lazım :)

iPhone'un 'dokunmatik ekran' arastirmalari bugun itibariyle 25-26 yil once baslamis bir calisma. 2000'li yillarin ortalarinda cikmis olmasi, ciktigi yil arastirilip-uretildigi gibi aptalca manalar cikarmamali. Steve Jobs'a agir elestiriler yonlendirip hirsizlikla suclayan arkadasa yorum yapmiyorum. Bu adamin hayati, kesinlikle onlarca ders cikarilabilecek turden. Tipki Bill Gates gibi, bu insanlar bugunumuzu yarattilar.

...ve hicbiri terminator gibi gokten dusmedi. Cok sevdigim bir soz var; 'Fikir sahibi olmak icin once zikir sahibi ol' der. Once bilgi sahibi olun, sonra fikir uretmeye baslayin.

iBok cikarsa yemeye hazir bir kitlenin ortaya cikisi; Apple'in kalite yonetimi ve yaraticiligiyla ilgili. Bugun Microsoft dahi Apple'in yeni baslattigi "elektronik cihazlarla dokunarak etkilesim" akimina 'native' olarak uyarlanmakta olan bir isletim sistemi uzerinde calisiyor (Win8). Steve Jobs'a sektorun mahalle bakkali gibi davranmaniz oldukca haksiz. Kalite, dayaniklilik, yenilik, uretkenlik, ve daha bircok konuda Apple'in yol haritasini cizen bu adamin; ders cikarilmasi gereken bu konusmasini buyuk keyifle dinledim. Ayrica sadik bir Apple kullanicisi olarak; basarilarinin devamini diliyorum. Steve'siz bir Apple, fakat ne yapacagini bilen bir Apple var bugun.

Windowsta mac tan kopya olduguna göre, hiç kimsenin kişisel bilgisayarı olmazdı :D mükkemmel konusmus rahmetli

Sen de yorum yaz

Turhost