Oynat Uzayda saç nasıl yıkanır? Uzun saçın bakımı zaten zor, bir de uzayda olursa nasıl olur? Karen Nyberg yanıtlıyor...

Uzayda saç nasıl yıkanır?

Uzun saçın bakımı zaten zor, bir de uzayda olursa nasıl olur? Karen Nyberg yanıtlıyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

ilginç gerçekten

Saçlarımıza düzenli bir bakım yapmalıyız. Saçlarımız bizim için çok değerlidir. Saçınızın rengine, cinsine, uzunluğuna gibi birçok etkene dikkat ederek saç bakımı yapmalıyız. Saçınız kuru ya da yağlı, dış etkilerle yanmış veya yıpranmış olabilir. Bütün saçlara ayrı bakım yapılamlıdır.


Saç bakımı: Kuru ve yıpranmış saçlar için bitkisel yağlardan faydanılmalıdır. Bitkisel yağlar saçınızı yumuşatacak ve uzamalarına yardımcı olacaktır. Saçınız kuruyken kabarma gösterebilir ve bitkisel yağlar ile elektriklenmenin önüne geçebilirsiniz. Saçınızı ne kadar nemli tutarsanız o kadar uzamaya elverişli olur.


Yağlı saç bakımı : Saçlarınız yağlı ve bakımsız gözüküyorsa, bitkisel yağ bakımı yetersiz kalır ve saçınızdaki yağ seviyesini arttırır. Bu nedenle yağlı saçlar için her duş sonrası sirkeli su ile yıkamanız. Saçları yağlı olan kişiler saçlarını ne kadar çok yıkarsa o kadar çok yağlanır. Saçınızı çok sıklıkla yıkamayın. Asıl neden saç derinizin sağlıksız olmasıdır. Saç deriniz Sağlıklı olur ise saçınız hem çabuk uzar hem de yağlanma olmaz. Saçlardaki bakımın sırrı; saçınız için gerekli olan bakımı yapmaktır.


Kepekli saç bakımı: Saçların en büyük sorunlarından biride kepektir. Kepekli saçlar hem bayanlar hemde erkekler için çok önemli bir problemdir. Saç derisinde biriken tortular kepeklenme sebep olur. Saçta biriken tortuların kopması büyük ise egzama hastalığından şüphelenilir. Egzama saç derisinde görülen bir hastalıktır. Egzama hastalığını engelleyebilmek için doğal şampuanlar kullanılmalıdır. Kepeği azaltmanın yolu saç diplerine müdahele etmektir. Saçlarıyla oynuyan kişilerin saçlarında kepeklenme daha çok olur. Kepeklerin geniş bir bölgeye yayılmaması için; saç dipleri kaşınmamalıdır.


Saç uzatma bakımı: Saçlarını olduğundan daha fazla uzatmak isteyen bayanlar; kullandıkları bakım malzemelerini değiştirmelidirler. Saçlara bakım sağlayan bitkisel şampuanlar saçın daha hızlı uzamasını sağlar. Saçı yıkarken mutlaka ılık su ile yıkamalısınız. Ilık su saç diplerini uyarır ve uzamasını kolaylaştırır. Saç derisinin sağlıklı olması; saçın daha hızlı uzamasını sağlar. Ayrıca her ay saçınızdan kestirirseniz; saç uçları yenilenmiş olur. Böylece daha sağlıklı ve uzun saçlara kavuşmuş olursunuz.

@Locke123 nasıl oluyorda üşenmeden bunu yazabiliyorsunuz?

Vallaha evde 1 haftadır su kesik olunca az bir suyla idare etmeye çalışıyor insan.O yüzden çok yardımcı oldu bu video diyebilirim. (Sebebine gelince su faturasını yatırmayı 1-2 gün geciktirmek. Hükümetimiz sağolsun çifçilere çok yardım ettiğinden... Faturayı ödeyince bile bir de açmaya gelmelerini bekliyorsunuz.Astronotların hali bizden iyidir.)

Sen de yorum yaz