Oynat Ve Chrome OS ortaya çıktı! Google Chrome OS'u resmi olarak tanıttı: İlk gerçek video ve detaylar burada...

Ve Chrome OS ortaya çıktı!

Google Chrome OS'u resmi olarak tanıttı: İlk gerçek video ve detaylar burada...

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

benim birazcık hayal kırıklığı :D

bune ya bumu şimdi rezalet

abi ekran görüntülerine baktım masa üstü desdegının olmaması ayrıca ındırılemıyor olması butun hayellerımı yıktı. bundan sonra ınternett tarayıcısınıda kulanmaycagım allah belalarını versın.yaa cok kızdım offffffffffffff

neden windows ve diğer işletim sistemlerini taşlayıp biz farklıyız demişler.pazarlama tekniğini tam da bu noktada kullanmışlar bence başarılı ama ortada somut bişey yok :)

saçmalamayın bu tanıtım, 1 yıl sonra çıkacak işletim sistemi :D

İleride herkesin elektriği olmadan bilgisayarını açamadığı gibi, interneti olmadan da bir iş yapamayacağı günler geldiğinde, google ın bu öngörülü ilk hareketi, ilk olmanın meyvelerini toplayacaktır.
Bu durumu Türkiye den anlamak zor tabi. Kotalı bir internet ile, hizmetinin devamlı olacağından garanti edemediğin bir internet altyapısı olan ülkemizde, bu teknoloji hayal gibi.
Hayal kırıklığı yaşayanlar gelişmiş oyunları oynayamayacakları ya da esnek işletim sistemi olmadığından şikayet ediyorlar ise, onların içini rahatlatacak birşey söyliyeyim. İleride bilgisayarınızda çok iyi bir ekran kartı olmasına gerek olmayacak, çünkü bu işlemler server larda yapılıp, size sadece film izlemek gibi ekranda görüntüye müdahele etmek kalacak. Sonrasında, bilgisayarlarda yaptıklarınız zaten size sunulanlardan fazlası değil. Bu işletim sistemini hazırlayanlar, herkesin ilgi ve bilgi düzeyine yönelik eklentiler sunacaklardır.
Bence böylesi çok daha iyi....

ahaha bune ya çocuğamı yaptırmışlar bunu:):)

güzel merakla bekliyorum.

Kesinlikle hayal kırıklığı benim için ... Ne demek bu şimdi ben internet uygulamalarını kullanmak istiyorum hızlı olsun istiyorum tamam ama ben fotoğraflarımı saklaması için hiç görmediğim bir servera mı güveneceğim?? Ne demek bilgisayarda hiç bişe saklamamak ya!
netbook dediklerimiz taşınabilir cihazlar mesela heryerde film izleyebilmek gibi bi meziyetleri var benim için. İnternet bulamadığım bi yerde bilgisayarımı kullanamayacağım anlamına gelir bu. Ne tür bi saçmalıktır bu ya. Windowsa devam...

Windows ve diğer işletim sistemlerini kötüleme gibi bir şey söz konusu değil tanıtımda. Söylediği şey "madem bilgisayarımızı en çok internet için kullanıyoruz o zaman niye işletim sistemine ihtiyacımız var? işletim sisteminin yerini internet gezgininin almasıyla yavaş açılma, kayıp ya da hatalı dosyalar vs. gibi işletim sisteminin getirdiği problemlerden kurtulabiliriz."

Bnce düşünce çok güzel ama tam olarak verimli kullanılması hele Türkiye için en az çeyrek asır diyorum :D:D

aslında fotolarda sevmemiştim, ama şimdi beğendim. tam bana göre

Böyle bir işletim sistemini en başta harddisk üreticisi, ekran kartı üreticisi olmak üzere binlerce OEM üreticisi dsteklemez. Firmalar bilgi işlemleri yan odada serverlerinde duracak muhasebe programları yerine interneti tercih edeceklerini düşünmüyorum. Tüm bilgilerinizin, belgelerinizin internet üzerinde olması sizi public (genel) bir ortam olmasından dolayı rahatsız edecektir. Zaten hali hazırda tüm bilgilerini internet üzerinde tutmak isteyenler için datacenter hizmeti bulunmakta. Mobile işletim sistemidir. Fazlasını düşünmek hayaldir.

ilk bakışta değişik ve kaul edilemez gibi gelse de aslında chrome os yani google ın yapıtığı geleceği insanları alıtırmadan hemen önlerine sermekten başka bir şey değil. şu an için çok garip olsa da bu geleceğin teknolojisi. tamamen sunuculara ağlı bir bilgisayarda oyun nasıl mı oynanır diyosunuz? heme söyleyeyim, elecekte donanımları zorlayan oyunlrı en külüstür bilgisayarınızla bile oynayabileceksiniz. işte burda o sunucuların donanımları devreye giriyor bizim külüstüre düşen tek görevse internet bağlantısını sağlamak. microsoft dahil birçok ileri görüşlü firma böyyle bir suucu altyapısı vermek için çalışıyor. peki bu firmalar nerden kazanıcak derseniz, orda da reklam faktörü var. yani reklamlar sayesinde külüstür bir bilgisayarla dahi yapamayacağımz iş kalmayacak. İnternet ve reklamdan gelen gelir= geleceğin teknolojisi

tamam google crome OS güzel,kullanışlı ve verimli olmuş ama bence bu kadar şeyin yanında ciddi sorunları da beraberinde getirir.(en başta güvenlik) ,merakla bekliyoruz ne olacak bakalımmm...

Hatırlarmısınız Bilemiyorum Ama , 2009 1 Nisanında Chip'in Bize Bir Şakası Vardi Google İşletim Sistemi Diye Güzel Şakaydı.
Her Şakanın Altında Bir Gerçek Var Doğru :)

Beğenmeyenm arkadaşlarla 2yıl sonra görüşürüz...

İlk bakışta güzelgözüküyor ancak işlerin bu kadar basit gideceğine sanmıyorym.Peki diyelim internet üzerinden verilen tüm altyapı hizmetleri çöktü ozaman ne olucak??

ben gos diye bir işletim sistemi kullandım guzel di ubuntu tabanlı çalışıyor ufaktan bazı exe'leri çalıştırıyor yada internett uzerinden ubuntuda çalışabilen sürümünü indiriyor ve kuruyor ama ayar seçeneklerini bulup düzenleyemedim ve kaldırdım ama b,rçok internet seçenegi ardından dil seçenegi ile iyi yapılmış

her şey çok iyi düşünülmüş ama chrome os üzerinde start menü dahi internetten geliyor. olası bir internet kesintisinde bilgisayarınızı açamayacaksınız. bu konuda birşeyler yapması lazım google'ın.

Kesinlikle güvenlik sorunu var. Ben neden özel bilgilerimi ya da şirket bilgilerimi nerede olduğunu bilmediğim bir server'da saklalayım ki, Oldu ki çalındı ya da satıldı?? nasıl emin olacaksınız??

en iyisi mac os

Sen de yorum yaz