Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Özgeçmiş Hazırlama Sanatı

Metin Hizaları ve Kaydetmek

Özgeçmiş Hazırlama Sanatı
5- METİN HİZALARI

CV'nizi biraz daha güzelleştirmek için metni belli hizalama kurallarına uygun hale getirebiliriz. Bunu yapmak için klavyedeki Q harfinin solunda yer alan "Tab" tuşunu kullanabilirsiniz. Önce işaretçiyi hizalamak islediğiniz satırın ilk kelimenin başına gelirin ve hemen ardından "Tab" tuşuna basın. Diğer tüm kelimeler için aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz.

6- KAYDETMEK

CV'nizi hazırladıktan sonra kaydetmeyi unutmayın. İşe araç çubuğunun sol tarafında bulunan disket simgesini tıklayarak başlayabilirsiniz. Yeni bir pencere açılacak ve belgeye vermek istediğiniz isim sorulacaktır (örneğin; "Ayşe'nin CV'si"). Eğer bu pencerede herhangi bir değişiklik yapmazsanız, CV'niz "Belgelerim" klasörüne kaydedilecektir.

İPUCU: ŞABLONLAR

Özgeçmiş hazırlarken Microsoft Word'un size sunduğu şablonlardan da yararlanabilirsiniz.
DEVAMI:Bilgi: Kalın Karakterler
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Merhaba, Yurt dışında kullanılmaya başlanan sosyal cv formatı için şu blog yazısını okumanızı tavsiye ederim. Bir kaç adımda görselliği ön planda çok güzel cv'ler hazırlanabiliyor. Başvuruda bulunacağınız şirkete, normal cv'nize ek olarak sosyal cv'nizi de vererek fark yaratabilirsiniz. Aşağıdaki linkte detaylı açıklamaları ve örnek görüntüler mevcut. http://www.normalisgood.net/vizify-sosyal-cv-uygulamasi/

  Ziyaretçi
  05 Mar 2014 10:50

 • CV yazmakla uğraşmak yerine, sihirbaz kullanarak oluşturmak isteyen kullanıcılar için güzel bir alternatif buldum; onlinecvim adındaki sitenin çok güzel şablonları var cvinizi online ortam da yayınlayabiliyor.Cvnizi mail içeriğine ekleyerek mail atabiliyor.Ayrıca farklı şablonlarda cvnizi word veya pdf formatında oluşturabiliyorsunuz.Şablonlarıda klasik word şablonlarına göre daha güzel ve renkli

  onurbayraktar86
  24 Tem 2011 15:20

 • çok işime yarıcak:)))

  cansuuu
  02 Oca 2008 19:35

 • hakkaten çok güzel olmuş. özellikle öz geçmiş yazmayı hiç bilmezdim. şimdi hazır özgeçmişi doldurmak güzel oluyor. teşekkürler CHIP :)

  pisahmet
  13 Eyl 2007 11:34

 • Gerçekten çok güzel hazırlanmış bir yazı.Teşekkürler CHIP!

  isin_mirac
  12 Ağu 2007 19:10

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar