Video Kamera Nasıl Kullanılır?

Dijital video kameralarla çalışırken dikkat etmeniz gereken detaylar.

Video kameranın ne olduğunu geçen sayımızda öğrenmiştiniz. Şimdi de bu harika cihazların bazı temel işlevleri ile tanışacaksınız.

Dijital video kameraların özelliklerini anlamak için, öncelikle her üreticinin kendine has yöntemleri olduğunun bilinmesi gerekir. Ayrıca her model, hitap ettiği pazar dilimine göre (profesyonel, amatör gibi) daha çok veya az daha özellik sunmaktadır. Bu da görüntü kalitesini ve cihazın işlevlerini doğrudan etkiler. Buna rağmen, genelde bazı temel özelliklerin tüm video kameralarda aynı olduğunu söyleyebiliriz. Aşağıda bu temel özellikler ile ilgili bilgileri bulacaksınız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Kameralarla neler yapılabileceği anlatılmış ve bunlar, ortalama bir kullanıcının bildiği şeyler. Yazıda eksik olan şey şu: Neyin nasıl yapılacağı anlatılmamış.

mınton bı kameram var ama kullanamıyorum naıl aktıf hale getırırım

biraz ayrıntıyı öğrenmekte fayda var

MHB LAR ben Konyadan esmer uslu bu ıslere yenı baslamaktayım elımde suan panosonıc M3000 cameram var bunlamı baslayım ogrenemk ıcn yada sızın bı onerınız olurmu

yav gözüm bilgisayarla bunların ne alakası var....................

gerçekten süper bir kurs sadece bilgisayar degil teknoloji ele alınmış

ne diyim fransız kaldım

yha ben bi proğram indirdim webcam die başkasına görüntülü arama başlattığım zaman bnm kamerada webcam resmi çıkıyor kaldıramıyorum nasıl kaldırabilirim?

resimdeki tv yi değilde yanında oturanı verseler daha iyi olmazmı:)

kamerasız görünmek istiyorum

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir