120GB SSD ve 1TB HDD bir arada!

WD'nin yeni sabit diski, SSD ve HDD'yi 2.5 inç'lik gövdeye sığdırıyor! İşte özellikleri...

120GB SSD ve 1TB HDD bir arada!

Bir Western Digital firması olan WD, bugün depolamada önemli bir yenilik olan 2.5-inçlik 120 GB katı hal sürücüsü (SSD) ile 1 TB sabit diski (HDD) birleştirerek güçlü bir ikili sürücü çözümü WD Black2 ikili sürücünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Dizüstü bilgisayarların, küçük form faktörlü masaüstü bilgisayarların ve tek yuvalı ve hepsi bir arada (AIO) sistemlerin hem SSD düzeyinde performansını hem de HDD kapasitesini yükseltmek isteyen tüketiciler ve hizmet sağlayıcılar için çok uygun olan WD Black2 ikili sürücü, tek bir kablo aracılığıyla bağlanabiliyor ve geleneksel 9.5 mm'lik yuvaya uyuyor.

WD Depolama Teknolojisi iş birimi kıdemli başkan yardımcısı Matt Rutledge, "Müşterilerimiz Katı Hal Hibrit Sürücü teknolojimizi beğendiklerini söyledi, ama teknolojiye yakın kullanıcılarımız verilerini kaydettikleri yeri daha fazla kontrol altında tutmak istiyorlardı. WD Black2 ikili sürücüler müşterilerimizin eksiksiz bir pakette SSD performansının keyfini çıkarmalarını ve yüksek kapasiteli depolamaya erişmelerini mümkün kılıyor. WD Black2 ikili sürücü WD Labs inisiyatifleri aracılığıyla müşteri tabanımızla kurduğumuz iletişimin doğrudan sonucudur.  WD, beta labs programımızı tasarlayarak mevcut ve yeni WD depolama ürünlerinin teknolojisini etkileyenler ve anahtar müşteriler için mükemmel bir test alanı temin etti" dedi.

İkisi bir arada

Meraklılar, yaratıcı uzmanlar, oyun sevenler ve PC toplayıcılar için tasarlanan WD Black2 ikili sürücü, toplam sürücü kapasitesini, performansı ve güvenilirliği arttırırken verilerin nasıl ve nerede depolanacağına karar verme esnekliği getiriyor. Hem flash disklerin hem de manyetik disklerin avantajlarından yararlanan WD Black2 ikili sürücüler, veri kullanımını SSD'den HDD'ye aktararak SSD'nin dayanıklılığını ve ömrünü arttırıyor. Kullanıcılar verileri daha iyi kontrol ediyor ve bulut depolama ihtiyacı ile masrafından kurtuluyor.

WD Black2 kaşe algoritmaları içermez ve SATA 6 Gb/saniye arayüz hızından yararlanır. Eski SATA konektörlü standart 9.5 mm, 2.5-inç biçim faktörüyle paketlenmiş olan WD Black2 ikili sürücü Windows XP'den Windows 8.1'e kadar uzanan popüler PC işletim sistemleriyle uyumludur.

Fiyat ve bulunabilirlik

WD Black2 ikili sürücüler are 5 yıllık limitli garanti kapsamındadır. Ayrıca Türkiye'deki seçkin perakendeci ve distribütörlerde Aralık sonu itibari ile bulunabilecektir.  Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı; 2.5-inç 120 GB SSD + 1 TB HDD WD Black2 ikili sürücü, model #: (WD1001X06XDTL) 430 USD+KDV.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

O fiyata 512 MB ssd alırım az bi farkla

@27 Kas 2013 00:17 O fiyata 512 MB ssd alırım az bi farkla (gb) hacı

Yaklaşım kdv dahil 500 dolar, 1000 tl. Adamlar güzel hacet yapmışlar ama fiyattada uçmuşlar. Geçen yıl 130-140 lira olan hddler wd. fabikası sel altında kaldı dendi çıktı 250-300 liraya ssd ler 300-400 liradan çıktı ta 1000 tl lere. Tamamen bir tekelleşme ve teknoloji sömürüsü.

güzel haber bunlar. ama fiyat konusuna gelince yine bizlere çok uzaklar :))

"Bir Western Digital firması olan WD " bu ne demek şimdi. WD'nin açılımı zaten o değil mi?

sabit disk firmaları geç kaldılar bu pazara girmeye ço geridne geliyorlar.

Aklımdan geçen cihazı yapmışlar helâl olsun ne diyelim.

ssd'lerin fayatının düşmesini beklerken şimdide fiyatları düşmesin diye ortaya hibrit diskler çıkarıyorlar. mevcut 120gb'lık ssd me usb3 destekli 2 tb 7200rpm 64mb önbellekli 2.5 inçlik harddisk alır manual kontrolla aynı hızı ve stabiliteyi alırım... 430 USD+KDV. vermeye gerek yok!!!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost