15 bin dolar kazanabilecekken...

1 gün daha bekleye tam 15.000 dolar kazanabilecekti ama Google'dan aldığı 1.337 dolarla razı oldu!

  • Gökay Özbudak
Android açığını buldu, 1,337 dolara razı oldu!
Android Market'in açıkları kullanıcıları korkutuyor...

Jon Oberheide isimli güvenlik araştırmacısı, bugün başlayan Pwn2Own isimli hack yarışmasından 15 bin dolar kazanabilecekken, Google'dan kazandığı 1,337 dolarla yetinmek zorunda kaldı. Oberheide, Android'de bulduğu açığı yaklaşık bir gün daha arama devine haber vermeseydi yaklaşık 14 bin dolar daha fazla kazanabilecekti.

Google'ın Android Market'inde bir XSS( başka sitedeki kodlama) açığı bulan Oberheide bu açıkla Android telefonların kötü yazılım indirip yüklemesini sağlayabiliyordu. Bu açığı bulur bulmaz Google'a haber veren Oberheide bu hareketinin pişmanlıklarını şu sözeriyle anlatıyor; "Pwn2Own'da bununla yarışabileceğimi düşünmüyordum... Yarışabilsem de her an farkına varılabilecek bir şeydi, yarışmanın sonuna kadar fark edilmeden kalacağını düşünmüyordum."

Daha sonra şanssız hacker pişmanlıklarını dile getiriyor; "Bu açığın Pwn2Own'da yarışıp yarışmayacağının cevabını beklemem gerekiyordu. Eğer Google'a haber vermeden önce 24 saat bekleseydim... Yani evet kendi Pwn2Own açığımı kapattım."

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

yazık garibe

çok talihsiz :D

hehe bu makeleyle artık hacker olmak için illa zeki olmaya gerek olmadığını anlamışsınızdır :)

Yazık olmus

hergen kızın başına gelir :D

Aman beya Allah bereket versin işte boşver :D

Hacker biraz salakmış yahu :) adam kırmış ama ne yapacağını bimiyor haha aynı bankadan bara soyamayanlar gibi oldu bu :)

Sen de yorum yaz