2 Hattı da Açık 1 Telefon

İki cep hattınız mı var? Telefonunuzda sürekli kartları mı değiştiriyorsunuz? Çözüm burda...

  • Cenk Yapıcı

İki farklı hattın aynı anda faal olabildiği, kullanılabildiği dünyanın ilk çift SIM kartlı cep telefonu General Mobile DST01, KDV dahil 800 YTL'ye dünya ile aynı anda Türkiye'de satışa sunuldu.

Özellikle Türkiye'de kullanıcıların%37'si ya çift kart ya da çift telefon bulunduruyor, DST01 modelinin içinde bulunan çift anteni sayesinde iki farklı operatörün ya da aynı operatörün iki farklı kartının aynı anda çalışmasına olanak sağlıyor, böylece iki telefon taşıma ya da bir hat kullanımdayken diğerinin kapalı olması gibi sorunlar sona eriyor.

Avuç içi bilgisayar tarzında tasarlanan telefonun 262 bin renk dokunmatik ekranı, 1.3mp kamerası, 256mb hafızası, her türlü müzik ve video formatı desteği bulunmakta.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Bizimkiler lehim mehim bir şeyler yaparak zati bu sorunu halletmişti ama cep telefonu hem garanti dışı oluyordu hemde arıza yapma riski artıyordu..

Bu çözüm Türkiye için çok geç geldi çünkü operatörler arası seçim yapmak şu zamanda çok zor....

Fiyatı biraz tuzlu ama ucuz bir model çıkartırlarsa ben şahsen alarım :D

konu ile ilgili bişi soracam şidmi iki hattı birleştiriyolar ya bu iki hatta açık olmuyomu yoksa birimi açık sorna diğerine geçmece fln bazıları ikiside açık oluyo diyo bazısı olmaz öyle diyo nasıl bişi bu olay anlatırmısınız nasıl çalışır bide

Aslında benim için de iyi bir çözüm, zira iki hat kullanıyorum ve sürekli sim kartını değiştirmekten bunalmıştım. Ama bunun daha başka çözümleri de var, bu telefonu almadan da bu sorun halledilebilir.

bence güzel bi tel, ama pahalı; kamera vs. özellikleri olmayan daha sade bir modeli çıkarsa kesin alırım.

Telefon şirketinin Türkiyedeki GSM şirketlerinin hiçbiri ile anlaşma sağlayamamsı sebebiyle yıylın ikinci çeyreğinde satışa sunulacağını öğrenmiş bulunuyorum. Verilecek haberi iyi araştırıp sunmasını tavsiye ederim.

bu kadar parayı vermenize gerek yok. sim kartlarını birlestirme die birsey var. hepsini tek kartta birlestiriyorsunuz ve telefona takıyorsunuz.ama söyle bir sorun var hepsi bir anda calısmıyor telefonun icine yerlestirilen bir programla telefonun arkasını cıkartıp takma derdi olmadan kartlar arasında rahatlıkla geçiş yapabiliyorsunuz...

benim şirkette 2 telefon kullanıyorlar. buda 1.si 20 kişi kendi arasında 1 nolu oparatorden konuşuyor bunun parasını ben veriyorum ucuzundan bitelefon aldım verdim 2.oparator personelimin cogunun telefonu benim verdigim model para bandtı lastigi ile telefonları ters bagladık böylece 2 in 1 oldu ve tek şarj cihazı ile komple ucuz bir çözümoldu vermem bu parayı

çookkkk pahalı yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

nokia e50'de tek sim karta iki hat kopyalayabiliyorsanız iki hat birden aktif oluyor. 500 Ytl.

şarj ne kadar gıdıyor acab

bu tlf nin aynı marka daha gfüzeli çıktı onun fiyatı neee acabaaa hemde kızaklı

hiç güzel değil kamerası düşük

merhaba
bazen 2.hat ile ararken arama sonlandırıldı yapıp aramıyor..ne yapmam lazım

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play